Kursrehberi.Net
(değiştir) Üye Ol
YESb Yabancı Dil Kursu
YESb Yabancı Dil Kursu
ANTALYA/MURATPAŞA
0,0
Firma Puanı
Hakkımızda
Galeri
Kurslar
İletişim
Canlı Destek
YESb Yabancı Dil Kursu Genel - Almanca
Genel - Almanca
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Genel - Almanca

YES Yabancı Dil Eğitim Merkezinde, Almanca dünyaca kabul görmüş eğitim metodlarıyla yediden yetmişe herkese öğretilmektedir. Kursiyerler, 4 dil becerisini de (dinleme, konuşma, okuma, yazma)  geliştirme ve etkin kullanma şansına sahip olurlar. Bu gelişim süreci, uluslar arası dil eğitimi veren HUEBER yayınlarına ait eğitim setleriyle desteklenmektedir.

‘Anlıyorum, ama konuşamıyorum.’ en çok duyulan serzeniştir; bu nedenle YES Yabancı Dil Eğitim Merkezinin temel amacı, iletişim kurabiliyor olmanızı sağlamaktadır. Kitap seçimi, öğretmen seçimi ve eğitim sistemi bu sorununuza çözüm olarak belirlenmiştir. Eğitim sistemi;  gramerin araç, iletişim kurmanın amaç olduğu ilkesine dayanır, bundan hareketle hedef; dilin gramerini öğrenmeniz değil, dili kullanabilmenizdir. Kursiyerler sınırsız telafi hakkına sahiptirler.

Almanca Eğitmen Kadrosu

YES Yabancı Dil Eğitim Merkezi eğitim kadrosu, Almanca ilgili bölümden mezun; dinleme, konuşma, okuma, yazma becerilerini etkin kullanan, çağdaş eğitim – öğretim yöntemlerini bilen ve en etkin şekilde kullanan uzman eğitmenlerden oluşmaktadır. Almanca eğitmen kadrosu, Almanya’da doğmuş – büyümüş veya uzun yıllar Almanya’da yaşamış olan eğitmenlerden oluşmaktadır. Eğitmenler, YES Yabancı Dil Eğitim Merkezinin bünyesindeki hizmet içi eğitimleri aktif olarak takip edip eğitim – öğretim performanslarını en üst seviyede tutmaktadır.

 

Ders Programları

Ders gün ve saatleri tamamen kursiyerlerin tercihi doğrultusunda, hafta içi ya da hafta sonu, sabah ya da akşam aşağıdaki ders programlarına göre belirlenir. Her ders 45 dakikadan oluşur, kursiyerler haftada üç gün – dokuz saat veya haftada iki gün – sekiz saat eğitim alırlar. Bir seviye toplam 104 ana ders saatinden oluşmaktadır.

 

Program Seçenekleri

1 – Aile Birleşim Programı

[pullquote1]Almanca Aile Birleşiminde %100 Eğitim Garantisi[/pullquote1]Aile birleşim sınavını geçmeye hazır mısınız? YES’le Aile Birleşim Sınavını geçmek artık çok kolay. Aile birleşimi; eşlerin ve/veya çocukların velileri ile birlikte yaşamak için Almanya’da bir araya gelmeleridir. Alman hükümeti, aile birleşimi ile ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerden A1 düzeyinde Almanca sertifikası istemekte ve aile birleşimini gerçekleştirebilmek için Alman hükümetinin uyguladığı sınavdan 60 puan almak gerekmektedir.

Bu program bitiminde şunları yapabilmekte olacaksınız:

 • Mesajları, yapılan duyuruları ve kısa konuşmaları anlayabilirsiniz.
 • Yazılı kısa mesajları, kamuya yönelik bilgi levhalarından ve küçük ilanlardan önemli olan bilgileri alabilirsiniz.
 • Rakamları, miktarları, saatleri ve fiyatları söyleyebilir ve anlayabilirsiniz.
 • Basit ve kişisel bilgilere yönelik formları doldurabilirsiniz.
 • Kısa kişisel mesajlar yazabilirsiniz.
 • Konuşma sırasında kendinizi tanıtabilir ve size yönelik basit soruları cevaplayabilirsiniz.
 • Günlük yaşamda alışılmış soruları rahatlıkla cevaplayabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

A – Aile birleşimi nedir? – Familien Zusammenführung, Ehegatten Nachzug

Almanya’da yaşayan ve oturum hakkı olan biriyle evlenen her Türk vatandaşı aile birleşim vizesi ile Almanya’ya gidebilir. Aile birleşimi; eşlerin ve/veya çocukların velileri ile birlikte yaşamak için Almanya’da bir araya gelmeleridir. Ancak Alman Hükümeti, aile birleşimi yapabilmek için Uyum – Entegrasyon adı altında bazı şartlar aramaktadır. Almanya’ya gidecek kişinin Almanya’daki yaşama kolaylıkla uyum sağlayabilmesi için şunları yapması gerekmektedir:

 • Alman Konsolosluğunun aile birleşimi için ön gördüğü Almanca yeterlilik sınavından 100 puan üzerinden 60 puan almak durumundadır.
 • Almanya’da yaşayan kişiden son üç aya ait maaş bordosu veya işletme sahibi ise gelir beyan etmesi istenir. Aylık gelirden aylık genel giderler düşer ve kalan paranın ailedeki kişi sayısına yeterli olması önemlidir.
 • Türkiye’den giden kişinin sağlık sigortası ilk etapta Almanya’daki eş sayesinde sağlanır.
 • Aile birleşimi yapanların, Almanya’da sağlık koşullarına uygun ve güvenli bir konutta oturmaları gerekmektedir. Almanya’da yaşayan eşin kira kontratına bakılır ve konutun uygun olup olmadığına karar verilir. Bu bağlamda evin büyüklüğü de göz önünde bulundurulur.

B – Aile birleşim yapabilmek için kaç yaşında olmalıyım?

Evlilik yoluyla Almanya’ya gidecekler 18 yaşında olmak zorundalar, 17 yaşında olanlar ailelerinden yazılı onay almalı, 16 yaşında olanlar ise Türkiye’de mahkeme kararı ile gidebilirler.

Türkiye’deki çocuklar aile birleşimi yoluyla anne ve/veya babasının yanına gidecekse 12 yaşından itibaren uyum yasası sınavına girmek zorundadırlar. 18 yaşını geçen çocuklar yetişkin sayıldığından aile birleşimi yapamazlar.

C – Almanca aile birleşim sınavı nerede yapılır?

Almanca aile birleşimi sınavı İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’da yapılır. Sınav merkezi sistemdir.

 

D – Almanca aile birleşim sınavı ne zaman yapılır?

Almanca Aile Birleşim Sınavı ayda bir yapılmaktadır.

 

E – Almanca aile birleşim sınavından kaç puan almak zorundayım?

100 puan üzerinden minimum 60 puan alınmalıdır.

 

F – Almanca aile birleşim sınavında neler sorulur?

Almanca aile birleşim sınavı dört aşamadan oluşur:

 • Dinleme: Telesekretere bırakılan mesajları, anonsları ve dinletilen konuşmaları anlayıp sorulan sorulara cevap verme.
 • Okuma: Okuma makalelerine ait soruları cevaplama.
 • Yazma: Mektup veya e – posta yazma ve herhangi bir yere başvuru yapmak için verilen formları doldurma.
 • Konuşma: Kendini tanıtma, soru sorma ve sorulan sorulara cevap verme.

 

G – Alman Konsolosluğunda vize almak için başvurduğumda mülakatta dikkat edilen unsurlar?

 • Evliliğinizin gerçekliğini anlamak isterler.
 • Almanya’da nasıl bir yaşam sürmek istediğinizi ve beklentilerinizi bilmek isterler. Bu sorular Türkçe olarak yöneltilir.

Bu aşamayı geçtikten sonra bazı Almanca sorular sorulur. Bu sorular kurs süresince gördüğünüz temel konuları içerir.

 

2 – Ekonomik Eğitim Paketi – 1 seviye

Genel Almanca programları, Almanca’ya yeni başlayan veya Almancasını geliştirmek isteyen kursiyerler için hazırlanmıştır. Kursiyer, kendisine uygun zaman dilimine göre; seviye tespit sınavı neticesine uygun bir seviye kayıt yaptırır. Eğitim başlangıcında uluslar arası dil eğitimi veren HUEBER yayınlarına ait eğitim setleri kullanılmaktadır.

3 – Süper Ekonomik Eğitim Paketi – 2 + 1

Genel Almanca programları, Almanca’ya yeni başlayan veya Almancasını geliştirmek isteyen kursiyerler için hazırlanmıştır. Kursiyer, kendisine uygun zaman dilimine göre; seviye tespit sınavı neticesine uygun iki seviye kayıt yaptırır, üçüncü seviye kursiyere ücretsiz verilmektedir. Bu durumda kursiyer, ücretsiz aldığı üçüncü seviyeyi Almanca için kullanabildiği gibi İngilizce veya Rusça için de kullanabilir. Ayrıca süper ekonomik eğitim paketini almış olan kursiyerlere, eğitim başlangıcında uluslar arası dil eğitimi veren HUEBER yayınlarına ait eğitim setleri kullanılmaktadır.

 

3 – YES for YOU Almanca Eğitim Programı

YES for You Almanca eğitim programı, Almancaya yeni başlayan veya Almancasını geliştirmek isteyen; fakat ders gün ve saatleri çalışma sistemine uymayan, zaman kısıtlaması olan veya aksine hızlı bir eğitim programı isteyen kursiyerler için hazırlanmıştır. Kursiyerin seviyesi belirlenir ve tamamen kursiyere uygun gün – saatler belirlenir. YES for You Almanca eğitim programında kursiyer haftada iki gün üçer ders saati eğitim alır. Bir seviye toplam 48 saatten oluşur ve iki ayda tamamlanır. Bu program tamamen kursiyer merkezli geliştirildiği üzere, kursiyer dilerse haftada üç gün üçer saat eğitim alarak bu süreci kısaltabilir.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
YESb Yabancı Dil Kursu Rusça
Rusça
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Rusça

YES Yabancı Dil Eğitim Merkezinde, Rusça dünyaca kabul görmüş eğitim metodlarıyla yediden yetmişe herkese öğretilmektedir. Kursiyerler, 4 dil becerisini de (dinleme, konuşma, okuma, yazma)  geliştirme ve etkin kullanma şansına sahip olurlar. Bu gelişim süreci, Rusça ana ders kitabı, fiil çekimleri ve sözlükten oluşan bir eğitim seti ile desteklenmektedir.

 

‘Anlıyorum, ama konuşamıyorum.’ en çok duyulan serzeniştir; bu nedenle YES Yabancı Dil Eğitim Merkezinin temel amacı, iletişim kurabiliyor olmanızı sağlamaktadır. Kitap seçimi, öğretmen seçimi ve eğitim sistemi bu sorununuza çözüm olarak belirlenmiştir. Eğitim sistemi;  gramerin araç, iletişim kurmanın amaç olduğu ilkesine dayanır, bundan hareketle hedef; dilin gramerini öğrenmeniz değil, dili kullanabilmenizdir. Kursiyerler sınırsız telafi hakkına sahiptirler.

 

Rusça Eğitmen Kadrosu

YES Yabancı Dil Eğitim Merkezi eğitmen kadrosu, Rusça ilgili bölümden mezun; dinleme, konuşma, okuma, yazma becerilerini etkin kullanan, çağdaş eğitim – öğretim yöntemlerini bilen ve en etkin şekilde kullanan yabancı uzman eğitmenlerden oluşmaktadır. Tüm eğitmenler, YES Yabancı Dil Eğitim Merkezinin bünyesindeki hizmet içi eğitimleri aktif olarak takip edip eğitim – öğretim performanslarını en üst seviyede tutmaktadır.

 

Ders Programları

Ders gün ve saatleri tamamen kursiyerlerin tercihi doğrultusunda, hafta içi ya da hafta sonu, sabah ya da akşam aşağıdaki ders programlarına göre belirlenir. Her ders 45 dakikadan oluşur, kursiyerler haftada üç gün – dokuz saat veya haftada iki gün – sekiz saat eğitim alırlar. Bir seviye toplam 104 ana ders saatinden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra kursiyerler; konuşma, kelime, video ve oyun kulüplerine ek bir ücret ödemeden katılabilirler. Ders program çizelgesini aşağıda görebilirsiniz.

 

Program Seçenekleri

1 – Ekonomik Eğitim Paketi – 1 seviye

Genel Rusça programları, Rusçaya yeni başlayan veya Rusçasını geliştirmek isteyen kursiyerler için hazırlanmıştır. Kursiyer, kendisine uygun zaman dilimine göre; seviye tespit sınavı neticesine uygun bir seviye kayıt yaptırır. Eğitim başlangıcında Rusça ana ders kitabı, fiil çekimleri ve sözlükten oluşan bir eğitim seti kullanılmaktadır.

 

2 – Süper Ekonomik Eğitim Paketi – 2 + 1

Genel Rusça programları, Rusçaya yeni başlayan veya Rusçasını geliştirmek isteyen kursiyerler için hazırlanmıştır. Kursiyer, kendisine uygun zaman dilimine göre; seviye tespit sınavı neticesine uygun iki seviye kayıt yaptırır, üçüncü seviye kursiyere ücretsiz verilmektedir. Bu durumda kursiyer, ücretsiz aldığı üçüncü seviyeyi Rusça için kullanabildiği gibi Almanca veya İngilizce için de kullanabilir. Süper ekonomik eğitim paketini almış olan kursiyerlere, eğitim başlangıcında Rusça ana ders kitabı, fiil çekimleri ve sözlükten oluşan bir eğitim seti kullanılmaktadır.

 

3 – YES for YOU

Birebir Rusça eğitim programı, Rusçaya yeni başlayan veya Rusçasını geliştirmek isteyen; fakat ders gün ve saatleri çalışma sistemine uymayan, zaman kısıtlaması olan veya aksine hızlı bir eğitim programı isteyen kursiyerler için hazırlanmıştır. Kursiyerin seviyesi belirlenir ve tamamen kursiyere uygun gün – saatler belirlenir. YES for You Rusça eğitim programında kursiyer haftada iki gün üçer ders saati eğitim alır. Bir seviye toplam 48 saatten oluşur ve iki ayda tamamlanır. Bu program tamamen kursiyer merkezli geliştirildiği üzere, kursiyer dilerse haftada üç gün üçer saat eğitim alarak bu süreci kısaltabilir. YES for You Rusça eğitim programı yabancı eğitmen tarafından verilmektedir.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
YESb Yabancı Dil Kursu İTALYANCA
İTALYANCA
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
İTALYANCA

İtalyanca iletişime geçmek, hiç bu kadar zevkli olmamıştı!

YES Yabancı Dil Eğitim Merkezinde, İtalyanca dünyaca kabul görmüş eğitim metodlarıyla yediden yetmişe herkese öğretilmektedir. Kursiyerler, 4 dil becerisini de (dinleme, konuşma, okuma, yazma) geliştirme ve etkin kullanma şansına sahip olurlar.

 

‘Anlıyorum, ama konuşamıyorum.’ en çok duyulan serzeniştir; bu nedenle YES Yabancı Dil Eğitim Merkezinin temel amacı, iletişim kurabiliyor olmanızı sağlamaktadır. Kitap seçimi, öğretmen seçimi ve eğitim sistemi bu sorununuza çözüm olarak belirlenmiştir. Eğitim sistemi; gramerin araç, iletişim kurmanın amaç olduğu ilkesine dayanır, bundan hareketle hedef; dili öğrenmeniz değil, kullanabilmenizdir. İngilizceniz soru sorabildiğiniz kadardır. Eğitim sürecinde seri soru sorabileceğiniz ve dile hakim olabileceğiniz seviyeye gelmeniz sağlanır.

YES İtalyanca Eğitmen Kadrosu

YES Yabancı Dil Eğitim Merkezi eğitmen kadrosu, İtalyanca ilgili bölümden mezun; dinleme, konuşma, okuma, yazma becerilerini etkin kullanan, çağdaş eğitim – öğretim yöntemlerini bilen ve en etkin şekilde kullanan uzman eğitmenlerden oluşmaktadır. Tüm eğitmenler, YES Yabancı Dil Eğitim Merkezinin bünyesindeki hizmet içi eğitimleri aktif olarak takip edip eğitim – öğretim performanslarını en üst seviyede tutmaktadır.

Ders Programları

Ders gün ve saatleri tamamen kursiyerlerin tercihi doğrultusunda, hafta içi ya da hafta sonu, sabah ya da akşam aşağıdaki ders programlarına göre belirlenir. Her ders 45 dakikadan oluşur, kursiyerler haftada üç gün – dokuz saat veya haftada iki gün – sekiz saat eğitim alırlar. Bir seviye toplam 104 ana ders saatinden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra kursiyerler; konuşma, kelime, video ve oyun kulüplerine ek bir ücret ödemeden katılabilirler. Ders program çizelgesini aşağıda görebilirsiniz.

 

Program Seçenekleri

1 – Ekonomik Eğitim Paketi – 1 seviye

Genel İtalyanca programları, İtalyancaya yeni başlayan veya İtalyancasını geliştirmek isteyen kursiyerler için hazırlanmıştır. Kursiyer, kendisine uygun zaman dilimine göre; seviye tespit sınavı neticesine uygun bir seviye kayıt yaptırır.

2 – Süper Ekonomik Eğitim Paketi – 2 + 1

Genel İtalyanca programları, İtalyancaya yeni başlayan veya İtalyancasını geliştirmek isteyen kursiyerler için hazırlanmıştır. Kursiyer, kendisine uygun zaman dilimine göre; seviye tespit sınavı neticesine uygun iki seviye kayıt yaptırır, üçüncü seviye kursiyere ücretsiz verilmektedir. Bu durumda kursiyer, ücretsiz aldığı üçüncü seviyeyi İtalyanca için kullanabildiği gibi Almanca, Rusça veya İngilizce için de kullanabilir.

3 – YES for YOU İtalyanca Eğitim Programı

Birebir İtalyanca eğitim programı, İtalyancaya yeni başlayan veya İtalyancasını geliştirmek isteyen; fakat ders gün ve saatleri çalışma sistemine uymayan, zaman kısıtlaması olan veya aksine hızlı bir eğitim programı isteyen kursiyerler için hazırlanmıştır. Kursiyerin seviyesi belirlenir ve tamamen kursiyere uygun gün – saatler belirlenir. YES for You İtalyanca eğitim programında kursiyer haftada iki gün üçer ders saati eğitim alır. Bir seviye toplam 48 saatten oluşur ve iki ayda tamamlanır. Bu program tamamen kursiyer merkezli geliştirildiği üzere, kursiyer dilerse haftada üç gün üçer saat eğitim alarak bu süreci kısaltabilir.

 

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
YESb Yabancı Dil Kursu iş ingilizce
iş ingilizcesi,
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
iş ingilizce

Birçok kuruma yabancı dil eğitimi – İngilizce, Almanca, Rusça – vermenin onurunu ve avantajını yaşamaktadır.

YES Kurumsalın ilkesi; kurum ve/veya departmanların ihtiyaçlarını tespit ederek hedeflerine en hızlı ve en etkili şekilde ulaştıracak programlar hazırlamasıdır. YES Kurumsalın sizin için hazırlayacağı eğitim programlarından size en uygun olanı seçme hakkına sahipsiniz. Programlar ihtiyaçlarınız doğrultusunda; Genel İngilizce, İş İngilizcesi veya kurumun özel ihtiyaçlarına yönelik programlardan oluşmaktadır. YES Kurumsal yabancı dil eğitimi, YES Yabancı Dil Eğitim Merkezi bünyesinde verildiği üzere talebiniz üzerine kurumunuzda da verilebilmektedir. Belirlenen tüm çalışanlar seviyelerine göre guruplara ayrılır ve tüm guruplara aynı saat dilimlerinde eğitim verilebilir. Guruplar halinde verilen yabancı dil eğitimlerinin yanı sıra çalışanlar YES Dil Kursunun bünyesindeki yabancı dil eğitimlerine bireysel olarak da % 10 indirim hakkıyla katılabilmektedirler. Kursiyerler bireysel olarak gerek eğitim gelişimi ve başarısı ile gerekse de eğitime katılımı – devam, devamsızlık – ile ilgili yakından takip edilerek kuruma her ay detaylı raporlar sunulur.

Kullanılan eğitim materyalleri YES Yabancı Dil Eğitim Merkezi tarafından ücretsiz olarak temin edilmektedir. Eğitim materyalleri dünyaca kabul görmüş uluslar arası dil eğitimi veren Cambridge University Press’e ait kaynaklardan oluşmaktadır. İsteğiniz üzerine kursiyerler eğitim bitiminde Cambridge University’nin uygulamış olduğu uluslar arası sınavlara girebilirler. Böylelikle kursiyerler Avrupa Dil Standartlarına göre seviyelerini görebilirler.

YES Yabancı Dil Eğitim Merkezi, sizlere kurumsal yabancı dil eğitimi vermekten onur duyacaktır.iş

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
YESb Yabancı Dil Kursu IELTS
IELTS
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
IELTS
 • IELTS İngiltere, Avustralya , Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri yüksek öğretim kurumları ve Türkiye´de bazı üniversitelerin hazırlık sınıfından muaf olmak için gerekli olan İngilizce bilgisi yeterlik sınavıdır.
 • Akademik ve Genel IELTS sınavları vardır, ancak yüksek öğrenim için geçerli olan Akademik IELTS sınavlarıdır. Sınav 9.0 üzerinden değerlendirilir.Yüksek öğrenim kurumlarına kabul edilebilmeniz için genelde kabul edilen not 6.0 ve yukarısıdır. Ancak başvurulan ülke ve yüksek öğrenim kurumunun beklentilerine göre bu baraj değişmektedir.
 • IELTS sınavının geçerlik süresi 2 yıldır; ancak bazı üniversiteler 5 yıla kadar kabul etmektedir.
 • IELTS dört adet dil yeteneğini (dinleme, okuma, yazma ve konuşma) ölçmeyi amaçlar.
 • Test Akademik ve Genel İngilizce düzeylerinde iki farklı şekilde uygulanır.
 • Dinleme ve konuşma modülleri her iki düzeyde aynı şekilde uygulanırken okuma ve yazma modülleri iki düzeyde farklı formatlarda uygulanır.

Testin süresi toplam 2 saat 45 dk’dır.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Konum
YESb Yabancı Dil Kursu Hakkında
Adres
Kışla Mah. Milli Egemenlik Cad. Çankaya Apt. Kat:1 No:3 ANTALYA
Telefon
0 242 244 56 59
E-Mail
info@yesdilkursu.com
Çalışma Saatleri
Haftaiçi : 08.00-18.00 | Cumartesi : 09.00-19.00 | Pazar : 10.00-17.00
Çevrimdışı Mesaj Gönder
* Göndermiş olduğnuuz mesajlara dönüt sağlanabilmesi için lütfen doğru iletişim bilgilerinizi giriniz.
- için yorum yapıyorsunuz.
Aldığınız eğitim nasıldı?
Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi?
Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi?
E-Mail Adresiniz İle Kaydolun

E-Mail veya Kurum Kodu İle Giriş Yapın
1
2
3
4
  Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Zamanı Ders Saat Sayısı Kalan Kontenjan Fiyat
alt yatay logo
Telif hakkı 2018 kursrehberi.net | Tüm hakları saklıdır.
Visa & MasterCard