Kursrehberi.Net
(değiştir) Üye Ol
Uzman Dil Okulları- Bornova
Uzman Dil Okulları- Bornova
İZMİR/BORNOVA
0,0
Firma Puanı
Hakkımızda
Galeri
Kurslar
İletişim
Canlı Destek

BİZ KİMİZ?

Hacettepe İngilizce Mütercim Tercümanlık ve İngilizce Öğretmenliği mezunları tarafından kurulmuş olan Uzman Dil Okulları ve Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, 2011 yılında İzmir’in En Modern ve Teknolojik Dil Okulu olarak Bornova’da kapılarını öğrencilerine açmıştır.

Toplamda 10 sınıf ve 1 seminer salonundan oluşan okulumuzda sınıflarımız 8 kişilik olup hepsi akıllı tahta teknolojisiyle donatılmıştır. Teknolojinin hayatımızda daha da önemli bir yer kapladığı günümüzde akıllı tahta sayesinde öğrencilerimiz derslerini interaktif bir ortamda daha etkin ve verimli bir şekilde işlerken zamandan da tasarruf edilmektedir. Tüm öğrenci gruplarımızda akıllı tahtaya özel yazılımlar kullanılmaktadır.

Uzman’da ilkokul öğrencisinden banka müdürüne kadar tüm öğrencilerimiz bizim için özeldir. Uzman ailesi olarak herkesin ayrı ayrı bireyler olduğunun, algı şeklinin aynı olmadığının farkındayız. Adres tarifi yapılırken bile aynı yeri bir kişi köşedeki markete göre anlatırken bir diğer kişi kuaföre göre anlatabilir. Oysaki anlatılan yer aynıdır sadece izlenen yol farklıdır. Bireysel farklılıklarınızın sizi siz yapan şey olduğunun bilincinde olan Uzman, kişiye özel öğrenme metodu (Person Oriented Learning Approach) izlemektedir.

Uzman ailesinin değerli üyeleri öğretmenlerimiz kendi alanlarında donanımlı ve deneyimli olmakla beraber, her ay kurum içinde kendilerini geliştirmek amaçlı seminerlere katılmaktadır. Öğrencilerimizin de ailenin bir parçası olduğunun farkında olan öğretmenlerimiz, onlarla özel olarak ilgilenmektedir.

Uzman Dil Okulları- Bornova YDS Kursu
YDS Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
% 25
İndirim
2.000,00 TL
1.500,00 TL
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
YDS Kursu

Bugüne kadar 1200’den fazla öğrenciye YDS ve YÖKDİL eğitimi vermiş olan Bornova, İzmir’deki kurumumuzda YDS eğitimleri Hacettepe İngilizce Mütercim Tercümanlık mezunları tarafından verilmektedir.

İlkbahar ve Sonbahar olmak üzere yılda iki kere yapılan YDS, dil bilgisi ve kelime altyapısını ileri düzeyde ölçen bir sınavdır ve kurs programımız da buna göre hazırlanmıştır. YDS kursu süresince konular en baştan başlanarak en sona kadar anlatılmaktadır. YDS, yoğun programlardan biri olup kurs süreci konu anlatımı, çıkmış sorularla test, deneme sınavı şeklinde ilerlemektedir.

Ödev yoğunluğunun fazla olduğu YDS kursunda, ödevler ders anlatımı kadar önemlidir. Konu anlatımının ardından her öğrenciye işlenen konu ile ilgili çıkmış sorulardan oluşan testler dağıtılır. Testlerin yapılmasının ardından öğrencinin yaptığı tüm yanlışlar akıllı tahta üzerinde tek tek kendisine anlatılır. Biz konuyu anlattık; ama öğrenci bunu nasıl anladı çok daha önemlidir. Bu yüzden yanlışlara bakılırken öğrencilerin neyi, nasıl yanlış ya da eksik anladığı tespit edilir.

YDS’den yüksek bir not almak hem iyi bir dil bilgisi hem de kapsamlı bir kelime alt yapısı gerektirir. Sadece kelime bilgisinin iyi olup dil bilgisinin eksik olması ya da tam tersi iyi bir not için yeterli değildir. Önemli olan ikisinin bir bütün olmasıdır. Yani öğrencinin dil bilgisi konuları ilerlerken süreç boyunca mutlaka kelime bilgisinin de orantılı olarak artması gerekmektedir. Bu yüzden her dersin ardından çıkmış sorulardan oluşan konu testlerine ek olarak kelime ve okuma parçalarından oluşan testler de verilir.

YDS kursu süresince en çok karşılaşılan problemlerden biri de bir konu tam anlaşılamadan diğerine geçilmesidir. Tenseleri tam anlamamış birinin modalları da tam anlaması beklenemez. Her konu ilerleyişinde kişi daha da az anlayarak bu şekilde devam eder. Uzman Dil Okulları olarak yaklaşımımız hiçbir zaman biz dersi anlattık; ama kişinin anlaması gerekirdi değildir. Bir şekilde bir sıkıntı olmuş olabilir önemli olan bu konuda çözüm bulmaktır. Bu yüzden her öğrenci, Öğrenci Performans Takip Sistemi kapsamında her dersin sonunda detaylı olarak değerlendirilir. Bu değerlendirmenin sonucunda bir eksiği olması durumunda ders günlerine ek olarak başka bir gün özel ders düzenlenerek öğrencimize eksiği ne olursa olsun tekrar anlatılır. Bu şekilde de öğrenci yoğun YDS kursu süresince kaybolmamış olur.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Uzman Dil Okulları- Bornova İngilizce Kursu
İngilizce Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
İngilizce Kursu

KURS TANIMI

Bugüne kadar 1800’den fazla öğrenciye Genel İngilizce eğitimi vermiş olan Bornova, İzmir’deki kurumumuzda Genel İngilizce eğitimleri Speaking yani konuşma odaklıdır. Kişinin seviyesi ne olursa olsun mutlaka seviyesi ile orantılı bir şekilde konuşması beklenir. Konuşulamayan bir dilin bir değeri de yoktur. Bu yüzden dersler İngilizce olarak işlenir ve mutlaka öğrencinin etkin katılımı sağlanır.

Konuşma anlamında öğrencilerin en çok çektiği sıkıntılar konuşmaktan çekinme, konuştuğu takdirde yanlış anlaşılmaktan ya da çok basit bir hata yapmaktan korkmaktır. Aslında bu sorunun temel sebebi bugüne kadar aldığı eğitimlerde sınıfta farklı seviyelerde kişilerin bulunmasıdır. Yani B2 olan biri akıcı ve hızlı bir şekilde konuşurken yeni başlayan ya da A2 olan biri çekinir ve araya girmek istemez. Bu sebeple Uzman Dil Okulları’nda Genel İngilizce kursu kapsamında tüm sınıflar hem seviyeye hem de yaş grubuna göre ayrılır. Aynı seviyede dahi olsa yetişkin biri lise öğrencisi ile aynı sınıfta yer alamaz.

Uzman Dil Okulları’nda sınıf ayrımı için ilk olarak her öğrenci adayı, Placement Exam olarak adlandırılan ve Reading, Writing, Speaking, Listening ve Use of English bölümlerinden oluşan kapsamlı bir seviye tespit sınavına girmektedir. Bu sınavın ardından öğrencimizle birebir olarak bir hoş geldin dersi yapılarak seviyesi doğrulanır ve sonrasında da üç iş günü içerisinde öğrencinin programı belirlenerek derslere başlanır.

Kurs eğitimi süresince en çok karşılaşılan problemlerden biri de bazı konuların anlaşılmadan geçilmesi ya da kaçırılan derslerdir. Uzman Dil Okulları olarak yaklaşımımız hiçbir zaman biz dersi anlattık; ama kişinin anlaması ya da bulunması gerekirdi değildir. Bir şekilde bir sıkıntı olmuş olabilir önemli olan bu konuda çözüm bulmaktır. Bu yüzden her öğrenci, Öğrenci Performans Takip Sistemi kapsamında her dersin sonunda Reading, Writing, Listening, Speaking ve Use of English alanlarından bir önceki ödevin yapılıp yapılmadığına kadar kapsamlı bir şekilde değerlendirilir. Bu değerlendirmeler sonucunda da ders günlerine ek olarak başka bir gün özel ders düzenlenerek öğrencimize eksiği ne olursa olsun tekrar anlatılır. Bu şekilde kurs süreci boyunca eğitimden kopmalar yaşanmaz. Bunun dışında da her öğrencinin 3 devamsızlığa kadar kaçırdığı dersleri özel ders olarak alma hakkı vardır.

Genel İngilizce kursu kapsamında kur atlama ve kurs bitirme sınavları uluslararası sınavlardan oluşur. Kişilerin en çok karşılaştığı sıkıntılardan ya da yanlış yönlendirildiği konulardan biri de İngilizce seviyeleridir. Bu yüzden bir kuruma göre seviyesi A2’ken diğerine göre B1 çıkabilmektedir. Bu konuda önemli olan bir kişinin seviyesi Türkiye’de A2 ise Amerika’da da A2 çıkmasıdır. Bu yüzden kurumumuzda sadece dil bilgisinden oluşan ya da kendi hazırladığımız sınavlar değil; uluslararası geçerliliği olan Reading, Writing, Listening, Speaking ve Use of English bölümlerinden oluşan sınavlar uygulanır. Kurs bitiminde öğrencilerimiz sertifikalarını da bu sınavlara göre alır.

Kurumumuzda sınıflar 8-10 kişilik olup tamamı akıllı tahta ile donatılmıştır. Akıllı tahtaya en çok yakışan şeyin akıllı, etkili, özverili, profesyonel, güler yüzlü öğretmenler olduğunu düşünerek tüm eğitmen kadromuzu da Hacettepe, Boğaziçi, Bilkent, Dokuz Eylül ve Ege Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık mezunlarından ve Native yani yabancı öğretmenlerden oluşturduk.

Genel İngilizce eğitimimizi genel hatlarıyla özetlemek gerekirse:

 • Seviyeye ve yaşa göre sınıflandırma
 • Speaking odaklı eğitim
 • Anlaşılmayan konular için özel ders
 • Kaçırılan dersler için özel ders
 • Seçkin öğretmen kadrosu
 • Uluslararası sınav sistemi
Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Uzman Dil Okulları- Bornova YÖK Dil Kursu
YÖK Dil Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
YÖK Dil Kursu

KURS TANIMI

Bugüne kadar 1200’den fazla öğrenciye YDS ve YÖKDİL eğitimi vermiş olan Bornova, İzmir’deki kurumumuzda YÖKDİL eğitimleri Hacettepe İngilizce Mütercim Tercümanlık mezunları tarafından verilmektedir.

2017 yılında hayatımıza giren YÖKDİL Sınavı, sadece 2017 yılına özel olarak Mart, Temmuz ve Kasım aylarında olmak üzere toplamda üç kere yapılmıştır. 2018’den itibaren tıpkı YDS’de olduğu gibi İlkbahar ve Sonbahar olmak üzere yılda iki kere yapılacaktır.

YÖKDİL Sınavı, YDS’den farklı mı?

En çok sorulan sorulardan birine cevap vererek başlayacak olursak YÖKDİL Sınavı, geçerlilik ve puanlandırma olarak YDS ile birebir aynıdır. Puanlandırma olarak YDS’de olduğu gibi her soru 1,25 puan olup doktora için 55, doçentlik için ise 65 puan barajının aşılması gerekmektedir.

YDS’den en belirgin farkı eskiden ÜDS’de olduğu gibi Sosyal ve Beşeri Bilimler, Sağlık Bilimleri, Fen ve Mühendislik olmak üzere toplamda üç alt bölüme ayrılmasıdır. Bölümlere göre sınav yapısında herhangi bir değişiklik olmayıp sadece terminoloji yani kelime altyapısı bakımından fark bulunmaktadır. Sağlık alanında yapılan sınavda tıbbi terimler ağırlıklıyken Fen ve Mühendislik alanında yapılan sınavda teknik terimler ağırlık kazanmaktadır. Bu da kişilerin kendi alanlarındaki yeterliliğini ölçmede daha etkili olmaktadır.

YDS’ye kıyasla YÖKDİL Sınavının ikinci farklılık gösterdiği konu ise soru türleri ve bu sarıların sayı olarak dağılımıdır. YDS’de bulunan İngilizce Yakın Anlam Bulma ve Diyalog Tamamlama soruları YÖKDİL sınavında olmayıp okuma parçaları üç şıkka düşürülmüş ve diğer tüm soru türlerinin sayıları arttırılmıştır. Sayfanın sonunda YÖKDİL sınavına ait detaylı soru dağılım grafiği verilmiştir.

YÖKDİL Sınavı, dil bilgisi ve kelime altyapısını ileri düzeyde ölçen bir sınavdır ve kurs programımız da buna göre hazırlanmıştır. YÖKDİL kursu süresince konular en baştan başlanarak en sona kadar anlatılmaktadır. YÖKDİL kursu, yoğun programlardan biri olup kurs süreci konu anlatımı, çıkmış sorularla test, deneme sınavı şeklinde ilerlemektedir.

Ödev yoğunluğunun fazla olduğu YÖKDİL kursunda, ödevler ders anlatımı kadar önemlidir. Konu anlatımının ardından her öğrenciye işlenen konu ile ilgili çıkmış sorulardan oluşan testler dağıtılır. Testlerin yapılmasının ardından öğrencinin yaptığı tüm yanlışlar akıllı tahta üzerinde tek tek kendisine anlatılır. Biz konuyu anlattık; ama öğrenci bunu nasıl anladı çok daha önemlidir. Bu yüzden yanlışlara bakılırken öğrencilerin neyi, nasıl yanlış ya da eksik anladığı tespit edilir.

YÖKDİL Sınavı’ndan yüksek bir not almak hem iyi bir dil bilgisi hem de kapsamlı bir kelime alt yapısı gerektirir. Sadece kelime bilgisinin iyi olup dil bilgisinin eksik olması ya da tam tersi iyi bir not için yeterli değildir. Önemli olan ikisinin bir bütün olmasıdır. Yani öğrencinin dil bilgisi konuları ilerlerken süreç boyunca mutlaka kelime bilgisinin de orantılı olarak artması gerekmektedir. Bu yüzden her dersin ardından çıkmış sorulardan oluşan konu testlerine ek olarak kelime ve okuma parçalarından oluşan testler de verilir.

YÖKDİL kursu süresince en çok karşılaşılan problemlerden biri de bir konu tam anlaşılamadan diğerine geçilmesidir. Tenseleri tam anlamamış birinin modalları da tam anlaması beklenemez. Her konu ilerleyişinde kişi daha da az anlayarak bu şekilde devam eder. Uzman Dil Okulları olarak yaklaşımımız hiçbir zaman biz dersi anlattık; ama kişinin anlaması gerekirdi değildir. Bir şekilde bir sıkıntı olmuş olabilir önemli olan bu konuda çözüm bulmaktır. Bu yüzden her öğrenci, Öğrenci Performans Takip Sistemi kapsamında her dersin sonunda detaylı olarak değerlendirilir. Bu değerlendirmenin sonucunda bir eksiği olması durumunda ders günlerine ek olarak başka bir gün özel ders düzenlenerek öğrencimize eksiği ne olursa olsun tekrar anlatılır. Bu şekilde de öğrenci yoğun YÖKDİL kursu süresince kaybolmamış olur.

YÖKDİL kursu süresince ders günlerine ek olarak bir de etüt günü sunulmaktadır. Etüt günlerinde öğrenciler hem mevcut ödevlerini yapabilmekte hem de yaparken dilediği soruyu öğretmenlerine sorabilmektedir. Bunun dışında öğrencilerimiz etüt günlerine katılamasa da okulumuzun forum sitesine üye olarak dilediği soruyu sorabilmekte ve günlük olarak cevap alabilmektedir. Tüm öğrencilerimiz, forum sitemizdeki ekstra deneme, konu testi ve konu anlatımı gibi kaynaklardan da faydalanabilmektedir.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Uzman Dil Okulları- Bornova Özel Ders İngilizce
Özel Ders İngilizce
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Özel Ders İngilizce

KURS TANIMI

Bugüne kadar kişisel ve kurumsal olmak üzere toplamda 3.400’den fazla öğrenciye İngilizce eğitimi vermiş olan Bornova, İzmir’deki kurumumuzda İngilizce Özel Dersler Native yani yabancı eğitmenler ve Hacettepe İngilizce Mütercim Tercümanlık mezunları tarafından verilmektedir.

İngilizce Özel Dersin içeriği ve sürelendirmesi tamamen öğrencinin mevcut seviyesine ve isteğine göre belirlenmektedir. Yani öğrencinin mevcut seviyesi A2 ve YDS’den 70 almak istiyorsa ona göre bir kurs süresi, B1 ve TOEFL’dan 100 almak istiyorsa ona göre bir kurs süresi önerilmekte ve belirlenmektedir. Öğrenci, dilediği kurs türü üzerinden özel ders alabilmektedir.

Özel Ders ile Grup Dersinin Farkları Nelerdir?

 • Grup derslerinin belirli gün ve saati varken özel derste öğrencinin programı esnektir. Hiçbir zaman ders saati hakkı kaybolmaz ve katılacağı ders saatini kendi belirleyebilir. Yani İngilizce özel ders olarak gelen bir öğrenci haftadaki ders saati sayısını, bu derslerin gününü belirleyebilir ve bu derslere gelememe gibi bir durum oluştuğunda da bir gün öncesinde iptal edebilir. Özel ders iptal edilse dahi öğrencinin toplam ders saati hakkından hiçbir zaman düşülmez.
 • Grup derslerinde dersin ortalama bir hızı varken özel derslerde bu hız tamamen öğrencinin kendisiyle doğru orantılıdır.
 • Grup derslerinde her öğrencinin kendisine ayrılan konuşma süresi gruptaki kişi sayısına bölünürken özel derste bu süre tamamen kişinin kendisine aittir.
 • Grup derslerinde öğrenciler bir başka öğrencinin yanlışlarını da dinlerken özel derste sadece kendi yanlış ve doğrularından sorumludur.

 
Uzman Dil Okulları’nda her öğrenci adayı, Placement Exam olarak adlandırılan ve Reading, Writing, Speaking, Listening ve Use of English bölümlerinden oluşan kapsamlı bir seviye tespit sınavına girmektedir. Bu sınavın ardından öğrencimizle birebir olarak bir hoş geldin dersi yapılarak seviyesi doğrulanır ve sonrasında da üç iş günü içerisinde öğrencinin programı belirlenerek derslere başlanır.

İngilizce Özel Ders programını genel hatlarıyla özetlemek gerekirse:

 • Esnek ders saatleri
 • Ders iptal edebilme
 • Öğretmen seçebilme
 • Seviyeye ve hedefe göre doğru yönlendirme
Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Uzman Dil Okulları- Bornova TOEFL
TOEFL
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
TOEFL

KURS TANIMI

Bugüne kadar 600’den fazla öğrenciye TOEFL IBT eğitimi vermiş olan Bornova, İzmir’deki kurumumuzda TOEFL eğitimleri Reading, Listening, Speaking ve Writing olmak üzere dört dil becerisini kapsamaktadır.

IELTS sınavının eşdeğerliliğinin ÖSYM tarafından kaldırılmasının ardından TOEFL sınavının yurtiçindeki önemi artmıştır. Yurtdışındaki yüksek lisans ve doktora programları için hala her iki sınav da kabul görmektedir.

Amerika’daki ETS şirketinin düzenlediği TOEFL sınavı ülkemizde artık kâğıt üzerinde (PBT) yapılmamakta olup sadece bilgisayar (IBT) üzerinden gerçekleştirilmektedir. TOEFL IBT sınavı, Reading, Listening, Speaking ve Writing bölümlerinden oluşan ve dört dil becerisini kapsamlı bir şekilde ölçen C1 seviyesinde bir sınavdır. Bu yüzden sınava girmeyi düşünen adayların en az B1 seviyesinde olması önerilmektedir.

Toplamda 120 üzerinden puanlanan TOEFL IBT sınavında her bölüm 30 puandır. Her bölüm ayrı ayrı toplanarak da toplam skor elde edilmektedir.

TOEFL IBT sınavına hazırlanma sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de sınavın tamamen bilgisayar üzerinden gerçekleştiriliyor olmasıdır. Bu yüzden kurumumuzda TOEFL IBT öğrencileri eğitimleri süresince gerçek sınavda olduğu gibi tüm denemelerini bilgisayar üzerinden gerçekleştirirler.

YDS’den yüksek not alan biri TOEFL IBT sınavında başarılı olabilir mi?

 • En çok sorulan sorulardan biri ile başlamak gerekirse YDS Listening, Speaking ve Writing bölümlerini içermemesi ve sadece dil bilgisi ve kelime altyapısını ölçmesi bakımından eksik bir sınavdır. Bu yüzden öğrenci YDS’deki soruların tamamını dahi doğru yapsa bu durum öğrencinin güzel konuşabildiği, yazabildiği ve duyduğunu anlayabildiği anlamına gelmemektedir.
 • YDS’den yüksek not almanın tek avantajı öğrencinin dil bilgisi ve kelime seviyesi açısından donanımlı olması ve bu yüzden kurs sürecini hızlandırması olacaktır.

 
TOEFL IBT kursu kapsamında öğrencilerin mevcut seviyesi ve hedeflediği skor göz önünde bulundurularak toplam kurs süresi belirlenmektedir. Belirlenen toplam kurs süresinin en az 5’te 1’i özel ders olarak düzenlenmektedir. Bunun sebebi ise özellikle son sürece gelindiğinde kişilerin Speaking ve Writing performanslarını bireysel olarak değerlendirebilmektir.

Gerçek sınava girmeden önce kurumumuzda her öğrencimiz bilgisayar üzerinde en az 5 tam TOEFL IBT sınavına girmektedir. Kurumumuzdaki ortalama skoru hedeflediği skoru geçtiğinde ise ayda ortalama iki kere düzenlenen TOEFL IBT sınavına öğrencinin resmi başvurusu yapılmaktadır.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Uzman Dil Okulları- Bornova IELTS Kursu
IELTS Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
IELTS Kursu

Bugüne kadar 750’den fazla öğrenciye IELTS eğitimi vermiş olan Bornova, İzmir’deki kurumumuzda IELTS eğitimleri Reading, Listening, Speaking ve Writing olmak üzere dört dil becerisini kapsamaktadır.

IELTS sınavının eşdeğerliliğinin ÖSYM tarafından kaldırılması sebebiyle IELTS sınavı artık yurtiçindeki yüksek lisans ve doktora programlarına başvurularda kullanılamamaktadır. Ancak yurtdışındaki başvurular için 10.000’den fazla kurum ve kuruluşta hala geçerliliğini korumaktadır. İngiltere gibi göçmenlik için dil yeterliliği isteyen ülkelerde kabul edilen tek sınav IELTS’dir.

Her yıl 3 milyondan fazla kişinin katılım gösterdiği IELTS sınavı Reading, Listening, Speaking ve Writing bölümlerinden oluşan ve dört dil becerisini kapsamlı bir şekilde ölçen C1 seviyesinde bir sınavdır. IELTS Sınavı kendi içerisinde Akademik ve Genel olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İki sınav türünün Listening ve Speaking bölümleri aynı olup Reading ve Writing bölümleri farklılık göstermektedir.

IELTS sınavında dört bölümün her biri kendi içerisinde 1 ile 9 arasında tam ya da buçuklu olarak puanlanır. Ardından dört bölümün ortalaması alınarak genel skor elde edilir. Listening, Academic ve General Reading bölümlerinin puanlama cetveli sayfanın sonunda grafik olarak verilmiştir.

IELTS sınavının, TOEFL gibi eşdeğer diğer sınavlardan en temel farkı ve bazen tercih sebebi olması bilgisayar tabanlı olmaması ve tamamen kâğıt üzerinde gerçekleşmesinden kaynaklanmaktadır. Özellikle Speaking bölümünde çoğu kişinin bilgisayara karşı değil de bir insanla yüz yüze konuşmayı tercih etmesi, IELTS sınavının daha da fazla talep görmesine sebep olmaktadır.

YDS’den yüksek not alan biri IELTS sınavında başarılı olabilir mi?

 • En çok sorulan sorulardan biri ile başlamak gerekirse YDS Listening, Speaking ve Writing bölümlerini içermemesi ve sadece dil bilgisi ve kelime altyapısını ölçmesi bakımından eksik bir sınavdır. Bu yüzden öğrenci YDS’deki soruların tamamını dahi doğru yapsa bu durum öğrencinin güzel konuşabildiği, yazabildiği ve duyduğunu anlayabildiği anlamına gelmemektedir.
 • YDS’den yüksek not almanın tek avantajı öğrencinin dil bilgisi ve kelime seviyesi açısından donanımlı olması ve bu yüzden kurs sürecini hızlandırması olacaktır.

 
IELTS kursu kapsamında öğrencilerin mevcut seviyesi ve hedeflediği skor göz önünde bulundurularak toplam kurs süresi belirlenmektedir. Belirlenen toplam kurs süresinin en az 5’te 1’i özel ders olarak düzenlenmektedir. Bunun sebebi ise özellikle son sürece gelindiğinde kişilerin Speaking ve Writing performanslarını bireysel olarak değerlendirebilmektir.

Gerçek sınava girmeden önce kurumumuzda her öğrencimiz en az 5 tam IELTS sınavına girmektedir. Kurumumuzdaki ortalama skoru hedeflediği skoru geçtiğinde ise ayda ortalama dört kere düzenlenen IELTS sınavına öğrencinin resmi başvurusu yapılmaktadır.

IELTS, sadece bilgiyi değil aynı zamanda doğru bilginin kısıtlı bir zaman içerisinde uygulanmasını ölçen bir sınavdır. Bu yüzden kişinin seviyesi çok iyi de olsa gerçek sınav öncesinde mutlaka gerçek IELTS formatında bir sınava girmelidir.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Konum
Uzman Dil Okulları- Bornova Hakkında

BİZ KİMİZ?

Hacettepe İngilizce Mütercim Tercümanlık ve İngilizce Öğretmenliği mezunları tarafından kurulmuş olan Uzman Dil Okulları ve Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, 2011 yılında İzmir’in En Modern ve Teknolojik Dil Okulu olarak Bornova’da kapılarını öğrencilerine açmıştır.

Toplamda 10 sınıf ve 1 seminer salonundan oluşan okulumuzda sınıflarımız 8 kişilik olup hepsi akıllı tahta teknolojisiyle donatılmıştır. Teknolojinin hayatımızda daha da önemli bir yer kapladığı günümüzde akıllı tahta sayesinde öğrencilerimiz derslerini interaktif bir ortamda daha etkin ve verimli bir şekilde işlerken zamandan da tasarruf edilmektedir. Tüm öğrenci gruplarımızda akıllı tahtaya özel yazılımlar kullanılmaktadır.

Uzman’da ilkokul öğrencisinden banka müdürüne kadar tüm öğrencilerimiz bizim için özeldir. Uzman ailesi olarak herkesin ayrı ayrı bireyler olduğunun, algı şeklinin aynı olmadığının farkındayız. Adres tarifi yapılırken bile aynı yeri bir kişi köşedeki markete göre anlatırken bir diğer kişi kuaföre göre anlatabilir. Oysaki anlatılan yer aynıdır sadece izlenen yol farklıdır. Bireysel farklılıklarınızın sizi siz yapan şey olduğunun bilincinde olan Uzman, kişiye özel öğrenme metodu (Person Oriented Learning Approach) izlemektedir.

Uzman ailesinin değerli üyeleri öğretmenlerimiz kendi alanlarında donanımlı ve deneyimli olmakla beraber, her ay kurum içinde kendilerini geliştirmek amaçlı seminerlere katılmaktadır. Öğrencilerimizin de ailenin bir parçası olduğunun farkında olan öğretmenlerimiz, onlarla özel olarak ilgilenmektedir.

Adres
Kazımdirik Mah. 372/20 Sok. No:21 Bornova/İZMİR
Telefon
8508408785
E-Mail
info@uzmandilokullari.com
Çalışma Saatleri
Haftaiçi : 08.00-18.00 | Cumartesi : 09.00-19.00 | Pazar : 10.00-17.00
Çevrimdışı Mesaj Gönder
* Göndermiş olduğnuuz mesajlara dönüt sağlanabilmesi için lütfen doğru iletişim bilgilerinizi giriniz.
- için yorum yapıyorsunuz.
Aldığınız eğitim nasıldı?
Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi?
Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi?
E-Mail Adresiniz İle Kaydolun

E-Mail veya Kurum Kodu İle Giriş Yapın
1
2
3
4
  Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Zamanı Ders Saat Sayısı Kalan Kontenjan Fiyat
alt yatay logo
Telif hakkı 2018 kursrehberi.net | Tüm hakları saklıdır.
Visa & MasterCard