Kursrehberi.Net
(değiştir) Üye Ol
Taş Kağıt Sanat Merkezi
Taş Kağıt Sanat Merkezi
İZMİR/KONAK
0,0
Firma Puanı
Hakkımızda
Galeri
Kurslar
İletişim
Canlı Destek

Biz de Taş Kağıt Sanat olarak bugün sizlere Türk bateri tarihine damga vurmuş üç ismi tanıtacağız.

Tarih 1935’i gösterdiğinde krankas davul yerini yavaş yavaş bateriye bırakmaya  başlar, İstanbul’un ünlü gece kulüplerinde, büyük gazinolarında artık pırıl pırıl, zilli, trampetli kocaman bateriler boy gösterir. Devrin ünlü davulcuları ise Arap Sabri, Sandu, Ankaralı Cihat, Dadik ve Zeki Akartürk’tür.

O günden bugüne kadar Türkiye’de bateri alanında birçok isim çıkmış, pek çok başarılı baterist yetişmiştir. Fakat bugün bateri denilince akla hemen şu üç isim gelir: Vasfi Uçaroğlu, Salim Ağırbaş, Durul Gence. Bu üç ünlü bateristi diğer meslektaşlarından ayıran özellik, her üçünün de bateri sanatında birer ekol yaratmış olmalarıdır.

Vasfi Uçaroğlu üç devrin ekol yaratmış üç bateristinin en yaşlısıdır. 1928’de doğan Uçaroğlu on yaşında davul çalmaya başlamış, 1940’ta “Ege Caz” adlı ilk orkestrasını kurmuş, yıllarca İzmir Şehir Orkestrası’nda timpani çalmıştır. Müzik dünyamızda Baba diye anılan Vasfi Uçaroğlu’nun çalıştığı orkestralar, aldığı ödüller, doldurduğu plaklar saymakla bitmeyecek kadar çoktur.

Bugüne kadar 121 plakta davul çalmış, kendi orkestrası ile 79 plak yapmış, Yugoslavya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Beyrut, Almanya, İsviçre’de uzun süre çalışmış, televizyon programlarına çıkmıştır. Türkiye’yi Balkan Festivallerinde başarıyla temsil edip Milli Davulcu unvanını almıştır.

Bateri dünyamızın ikinci büyük ismi Salim Ağırbaş, 1935 doğumludur. Sahneye çıkışı tıpkı Vasfi Uçaroğlu gibi çocukluk yıllarına rastlar. Salim Ağırbaş’ın şöhret olması 1955 yıllarına rastlar. 1958’de ise Salim Ağırbaş şahsiyetini bulmuş, modern caz tarzında başarılı bir davulcu olmuştur. 1963-65 arasında Avrupa’da çalışan sanatçı, dönüşte Türkiye’de yapılmayan bir şeyi deneyip, ilk bateri dershanesini açar, ilk bateri metod kitabını çıkartır. Salim Ağırbaş’ın o günden bugüne dershanesinden tam 600 öğrenci geçmiştir.

Bu üç bateristin en genci Durul Gence’dir. 1940 doğumludur. Durul Gence Türk pop müzik dünyasındaki popülaritesini 1965’te kazandı. 1965’ten sonra “Durul Gence 5” adıyla kurduğu toplulukla dört yıl Türkiye’nin en sevilen orkestrası unvanını kimseye bırakmadı. Adı gece kulüplerinde, konser salonlarında büyüdükçe büyüdü. Durul bundan cesaret alarak orkestrasını on kişiye çıkartıp Türkiye’de ilk defa on kişilik bir orkestra kurdu. Genç sanatçı bunda da muvaffak oldu ve “Durul Gence 10″u kurulduğu günden bugüne kadar başarıyla yürütmeyi bildi.
 

Taş Kağıt Sanat Merkezi Müzik Kursu
Müzik
4,3
( 1 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Müzik Kursu

İnsanı manevi yönden doyuran müzik aynı zamanda güzellik duygusunun da oluşmasını sağlamaktadır. Müzik insan ruhunu güzelleştirerek daha ılımlı ve sakin bireyler oluşmasını sağlamaktadır. Çocukların ruhsal ve kişilik gelişimlerini çok iyi yapabilmesi için müzik eğitimi almaları gerekmektedir. Müzik çocukları ve yetişkinleri geliştirerek beyin ve hareket organları arasındaki iletişimin daha hızlı olmasını sağlamaktadır.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
5,0
%100 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
4,0
%0 %100 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
4,0
%0 %100 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
4.3
Zeliha B.
30.05.2019
Hocalar tam bir sanatçı bilgi birikimleri, sıcak kanlılıkları tam anlamıyla sanat sever yuvası diğebileceğim bir kurs
Bu yoruma katılıyor musunuz? (0) (0)
Taş Kağıt Sanat Merkezi Özel Piyona Kursu
Özel Piyona Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Özel Piyona Kursu

Piyano Kursu Alsancak

Piyano çok etkileyici bir müzik aleti fakat piyano çalmaya karar vermek zor bir süreç çünkü çok da ucuz bir müzik aleti değil, eve alıp sonra piyano çalamayacağınızı düşünüp bir kenarı atmak var, boşa harcanan paradan tabi ki korkuyoruz. İşte tam burada Piyano kursumuz devreye giriyor.

 

Piyano çalmak zor mudur?
Piyano çalmak hiç zor değildir, piyano, müziğe başlamak için en temel müzik aletlerinden bir tanesidir ve doğru bir piyano eğitimiyle piyano çalmak hiç de zor değildir.

Piyano kurslarının aylık ücretlendirmesi ne kadardır?
Piyano kurslarının aylık ders fiyatları ve piyano kursu kampanyaları için piyano kursumuzu arayıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Piyanom olmadan da ders alabilir miyim?
Evet piyanonunuz olmadan da ders almaya başlayabilirsiniz, piyano kursumuzdaki piyanoları istediğiniz zaman gelip kullanabilir ve bu piyanolarda rahatça etüd yapabilirsiniz. Piyano pek ucuz bir müzik aleti değildir, bu yüzden piyano çalabileceğinden emin olmadan alınması tercih edilen bir müzik aleti değildir, kendinizden emin olana kadar kursumuzun piyanolarını istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Piyano dersi almaya ve piyano çalmaya başlamak için yaş sınırı var mıdır?
Her yaştan insanın piyano çalmaya başlayabildiği gibi, eğer profesyonel anlamda ilgilenmek istiyorsanız genç yaşlardan itibaren piyanoya başlayabileceğiniz gibi ileriki yaşlarda da piyano eğitimi almaya başlayabilirsiniz. Hiç bir yaş piyano çalmak için geç değildir. En küçük 4-5 yaşlarından itibaren piyano eğitimine başlanabilir fakat bir üst sınır bulunmamaktadır. İleride müzik okuluna gitmeyi düşünen, ailesi tarafından yetenekli görülen bir bireyin erken yaşlarda piyano eğitimine başlaması çok faydalı olacaktır. Hobi amaçlı eğitimlerde ise hiç bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

Piyano ders programları nasıl oluyor?
Piyano, bire bir ilgi isteyen ve çocuğun yeteneğine göre her seviyede farklı programlarla eğitim verilmesi gereken bir müzik aletidir, bu yüzden piyano kurslarımızda her piyano öğrencisi için özel piyano ders programı hazırlanmaktadır.

Piyano dersleri bireysel mi oluyor?
Piyano derslerimiz için iki seçenek mevcut, ister bireysel özel tek kişilik piyano dersleri ister arkadaşınızla, tanıdığınızla veya istediğiniz bir topluluğa katılarak sınıf piyano dersleri. Birebir özel ders şeklinde  veya sınıf şeklinde olan piyano dersleriyle piyano kursu kayıtlarımız sürekli olarak devam etmektedir.

Piyano çalmanın faydaları nelerdir?
Piyano zihinsel gelişime ve çok yönlü düşünmeye katkı sağlamaktadır. Her iki eli de aynı anda kullanma gerekliliği, beyne hükmederek yapılacak bir eylemdir ve zihnin sürekli çalışması anlamına gelmektedir.

Piyano kurslarının saatleri nasıl belirleniyor?
Piyano çalmak için tek bahaneniz piyano dersi saatleriyse bu sorunu ortadan kaldırıyoruz. Piyano dersleri için piyano ders günü ve ders saatlerini sizi zorlamayacak esnek bir şekilde sizlerle ortak olarak belirliyoruz ve iddaa ediyoruz ki isteyen herkes piyano çalmayı öğrenebilir, ben yeteneksizim diye düşünmeyi bir kenarı bırakıp kesinlikle doğru ve disiplinli çalışmayla piyano çalabilir.

Müzik dünyasına katkısı çok büyük olan ve eski enstrümanlarından biri olan piyano hem tınısı hem de görüntüsüyle her zaman asil bir izlenim yaratmıştır görenler üzerinde. Piyano çalabilen birinin sıradan bir insan olarak görülmesi mümkün değildir, her zaman saygı duyulan bir icraattır piyano çalmak, çalan kişiyi de güzel gösteren bir büyüsü vardır piyanonun. Görüntüsü ve yarattığı izlenim bir yana sesiyle büyüler herkesi piyano!

Piyano kursumuz bünyesinde siz de çok kısa zamanda piyano çalmayı öğrenebilir ve piyanonun eşsiz büyüsüne kapılabilirsiniz.

Piyano çalmayı öğrenmek için ne kadar çalışmalıyım?
Sadece kursta verilen bilgilere çalışmak hızlı ilerlemeniz için yeterli olmayacaktır, ayrıca kursumuz bünyesinde verilen eğitimden sonra sizin de çaba göstermeniz ve evde piyano çalışmanız veya evinizde piyano yoksa piyano kursumuza gelerek burada piyano çalışmanız çok önemlidir, tamamen ücretsiz olarak piyanolarımızdan yararlanmanız mümkündür.

Evde yapılacak en azından günlük yarım saatlik çalışmalar sizi ileri seviyelere götürecektir aksi takdirde sadece kursta öğrendikleriniz ile piyanoda ilerlemeniz pekte mümkün değil.

Ücretsiz Piyano Deneme Derslerimize Kayıt Yaptırabilirsiniz

Siz de her yaşta bu ayrıcalığa sahip olabilirsiniz. Ayrıca piyano almak da şart değil, bir elektronik org ile evde idmanlarınızı yapabilir belirli bir seviyeye geldikten sonra bu enstrümanı evinize satın alabilirsiniz. Piyano çalmayı istemek ve hobiniz için düzenli çalışmak en önemli şeydir.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Taş Kağıt Sanat Merkezi Özel Fotoğrafçılık Kursu
Özel Fotoğrafçılık Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Özel Fotoğrafçılık Kursu

Fotoğrafçılık Kursu Alsancak

Hayatınızın en renkli karelerini fotoğraf kursumuzla yakalamaya hazır mısınız?

Alsancak Taş Kağıt Sanat fotoğraf dersleriyle, bu kareleri çekerken sizinle birlikte.

TEMEL FOTOĞRAF ATÖLYESİ

Fotoğrafın sadece teknik olmadığını bilerek fotoğraf kareleri ile cümleler kurup hikayeler anlatmaya inandık. Sürekli gözden kaçan fakat hiç unutulmaması gereken, fotoğrafın bir anlatım biçimi olduğunu kendimize ilke edindik ve sizi de aramıza bekliyoruz.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Taş Kağıt Sanat Merkezi Özel Yazarlık Kursu
Özel Yazarlık Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Özel Yazarlık Kursu

Yazarlık Kursu

Yazarlık dersleri; isterseniz hobi amacına yönelik, arzu ederseniz de güzel sanatlara hazırlık tüm beklentilere yönelik bireysel veya sınıf yazarlık dersleri!

Aklınızda olanları etkileyici şekilde kağıda dökmenin yolu yazar olmak ve yazar olmak! ama önemli olan doğru şekilde aktarmak.

Sizin de bir kitabınızın olması artık hayal değil, kitap yazan insanların sizden neyi eksik? 

Yazmak aslında bakıldığı zaman sahip olduğumuz düşünceleri akışına bırakmaya izin vermemektir. Bu sebepten ötürü neredeyse bir çoğumuz kendimizi yazmayı deneyerek daha iyi ifade etmiyor muyuz? Yaşantıya, insanlara, topluma söylemek istedikleriniz varsa eğer kafanızda ve bunları yazarak ifade etmek istiyorsanız, çalışmalarınıza destek olmak istiyoruz.

İsterseniz yaşadığınız, deneyimlediğiniz tecrübelerinizi kağıda aktarmak için isterseniz aklınızdaki bir hikayeyi kağıda dökmek için veya yazarak bir şeyleri başkasına aktarmak için yazarlık eğitimi alabilirsiniz, kim bilir belki de bir kitap çıkartmak için ilk adımı yazarlık eğitimiyle atabilirsiniz.

Düşündüklerinizi, görüp yaşadıklarınızı yazarak en iyi şekilde aktarmak isterseniz yazarlık kursları tam size göre. Olmaz demeyin, yapamam demeyin, yazarların da sizin şuan geçtiğiniz yoldan geçtiğini unutmayın!

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Konum
Taş Kağıt Sanat Merkezi Hakkında

Biz de Taş Kağıt Sanat olarak bugün sizlere Türk bateri tarihine damga vurmuş üç ismi tanıtacağız.

Tarih 1935’i gösterdiğinde krankas davul yerini yavaş yavaş bateriye bırakmaya  başlar, İstanbul’un ünlü gece kulüplerinde, büyük gazinolarında artık pırıl pırıl, zilli, trampetli kocaman bateriler boy gösterir. Devrin ünlü davulcuları ise Arap Sabri, Sandu, Ankaralı Cihat, Dadik ve Zeki Akartürk’tür.

O günden bugüne kadar Türkiye’de bateri alanında birçok isim çıkmış, pek çok başarılı baterist yetişmiştir. Fakat bugün bateri denilince akla hemen şu üç isim gelir: Vasfi Uçaroğlu, Salim Ağırbaş, Durul Gence. Bu üç ünlü bateristi diğer meslektaşlarından ayıran özellik, her üçünün de bateri sanatında birer ekol yaratmış olmalarıdır.

Vasfi Uçaroğlu üç devrin ekol yaratmış üç bateristinin en yaşlısıdır. 1928’de doğan Uçaroğlu on yaşında davul çalmaya başlamış, 1940’ta “Ege Caz” adlı ilk orkestrasını kurmuş, yıllarca İzmir Şehir Orkestrası’nda timpani çalmıştır. Müzik dünyamızda Baba diye anılan Vasfi Uçaroğlu’nun çalıştığı orkestralar, aldığı ödüller, doldurduğu plaklar saymakla bitmeyecek kadar çoktur.

Bugüne kadar 121 plakta davul çalmış, kendi orkestrası ile 79 plak yapmış, Yugoslavya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Beyrut, Almanya, İsviçre’de uzun süre çalışmış, televizyon programlarına çıkmıştır. Türkiye’yi Balkan Festivallerinde başarıyla temsil edip Milli Davulcu unvanını almıştır.

Bateri dünyamızın ikinci büyük ismi Salim Ağırbaş, 1935 doğumludur. Sahneye çıkışı tıpkı Vasfi Uçaroğlu gibi çocukluk yıllarına rastlar. Salim Ağırbaş’ın şöhret olması 1955 yıllarına rastlar. 1958’de ise Salim Ağırbaş şahsiyetini bulmuş, modern caz tarzında başarılı bir davulcu olmuştur. 1963-65 arasında Avrupa’da çalışan sanatçı, dönüşte Türkiye’de yapılmayan bir şeyi deneyip, ilk bateri dershanesini açar, ilk bateri metod kitabını çıkartır. Salim Ağırbaş’ın o günden bugüne dershanesinden tam 600 öğrenci geçmiştir.

Bu üç bateristin en genci Durul Gence’dir. 1940 doğumludur. Durul Gence Türk pop müzik dünyasındaki popülaritesini 1965’te kazandı. 1965’ten sonra “Durul Gence 5” adıyla kurduğu toplulukla dört yıl Türkiye’nin en sevilen orkestrası unvanını kimseye bırakmadı. Adı gece kulüplerinde, konser salonlarında büyüdükçe büyüdü. Durul bundan cesaret alarak orkestrasını on kişiye çıkartıp Türkiye’de ilk defa on kişilik bir orkestra kurdu. Genç sanatçı bunda da muvaffak oldu ve “Durul Gence 10″u kurulduğu günden bugüne kadar başarıyla yürütmeyi bildi.
 

Adres
Alsancak Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi No: 152 Aksoy Plaza Kat:1 Daire: 110
Telefon
-
E-Mail
info@taskagitsanat.com
Çalışma Saatleri
Haftaiçi : 08.00-18.00 | Cumartesi : 09.00-19.00 | Pazar : 10.00-17.00
Çevrimdışı Mesaj Gönder
* Göndermiş olduğnuuz mesajlara dönüt sağlanabilmesi için lütfen doğru iletişim bilgilerinizi giriniz.
- için yorum yapıyorsunuz.
Aldığınız eğitim nasıldı?
Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi?
Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi?
E-Mail Adresiniz İle Kaydolun

E-Mail veya Kurum Kodu İle Giriş Yapın
1
2
3
4
  Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Zamanı Ders Saat Sayısı Kalan Kontenjan Fiyat
alt yatay logo
Telif hakkı 2018 kursrehberi.net | Tüm hakları saklıdır.
Visa & MasterCard