Kursrehberi.Net
(değiştir) Üye Ol
Penta Akademi Aydın
Penta Akademi Aydın
AYDIN/MERKEZ
0,0
Firma Puanı
Hakkımızda
Galeri
Kurslar
İletişim
Canlı Destek

Penta Akademi, birçok konuda öncü ve örnek olmak amacıyla, amblemi, renkleri, tanıtımı ve felsefesiyle kolektif bir akıl ile tamamlanmış bir kurumdur. Kurucu ortaklarının tamamı alanlarında başarılı eğitimcilerden oluşmaktadır.

Penta Akademi, ilke ve hedefleri başarı odaklı bir kurum olmakla beraber, başarıları asla başkalarının başarısızlığıyla ölçülmeyen omurgalı ve güçlü kadroları ve yaygın şubeleri ile tek bir amacı olan kurumdur, amacı; "yüzbinlerce gencimizi Kamu Personeli Seçme Sınavına en iyi şekilde hazırlamak ve onların başarılarıyla onur duymaktır".

Saygın marka olmak, ulusal yaygın bir şube ağına ulaşmak, ülkemiz gençlerine kaliteli, başarılı eğitim sunmak misyonuna sahip olmak adına yola çıkan Penta Akademi, kaliteli ve kapsamlı yayın desteği ile başarılarına başarılar ekleyerek kesintisiz yoluna devam edecektir.

Penta Akademi Aydın KPSS A Kursu
KPSS A Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
KPSS A Kursu

KPSS A Sınavı Nedir, Kimler Girebilir?

KPSS Alan Bilgisi sınavına İİBF (İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Çeko), SBF, Hukuk, Mühendislik vb fakültelerden mezun olan kişiler girebilmektedir. KPSS-A kariyer meslek kadrosu olarak da bilinir, Müfettiş, Denetçi, Maliye Bakanlığı Uzman/Uzman Yardımcılığı, Kontroller vb kadrolar A grubu kadrolardır.

ÖSYM’nin güncel sınav takvimine göre, KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür 21 Mayıs 2017 tarihinde, KPSS A Grubu 28 Mayıs 2017 tarihinde yapılacaktır. A Grubu sınavı her yıl uygulanarak ilgili kadrolara atama yapılır.

A Grubu Kadrolarına Atamalar Nasıl Yapılır?

A Grubu kadrolar, KPSS’den kurum için gerekli puanı almış adayların yine kurum tarafından yapılan özel, yazılı ve sözlü yeterlilik sınavlarında başarı gösterenlerin asıl unvana atanması yoluyla yapılan kadrolardır. KPSS sınavından sonra ayrıca ikinci bir yazılı veya sözlü sınav ilgili kurumlarca yapılabilmektedir. Örneğin, Maliye Bakanlığı Uzman/Uzman Yardımcılığı, Müfettiş Yardımcılığı, Uzman Yardımcılığı, Denetmen Yardımcılığı yine İç İşleri Bakanlığı Kaymakamlık gibi ünvanlara kurumlar kendileri sınav yaparak atama yaparlar. Ancak bu sınavlara girmenin ön şartı KPSS Alan Bilgisi’nden gerekli puanı almış olmak ve KPSS-A grubu sınavından önce gerçekleştirilen KPSS  Genel Yetenek-Genel Kültür sınavına girmiş olmaktır. KPSS, doğrudan atama yapacak kamu kurum ve kuruluşları için bir seçme sınavı, giriş sınavı yapacak kamu kurum ve kuruluşları için ise bir eleme sınavıdır.

Kamu kurum ve kuruluşları, A Grubu Kadrolar için, yönetmeliklerine göre ya sadece KPSS sonuçlarını göz önünde tutarak doğrudan atama yaparlar ya da KPSS sonuçlarına göre belirledikleri belli bir puan üzerinde puan almış adayları çağırarak giriş sınavlarını kendileri yaparlar ve bu giriş sınavının sonuçlarına göre personel alırlar.

KPSS A Grubu Testi Kaç Kısımdan Oluşur?

KPSS-A grubu sınavına girecek olan tüm adayların KPSS  Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavına girmeleri gerekir. 

Genel Yetenek-Genel Kültür testi 120 sorudan oluşur, süresi de 130 dakikadır. 

Alan Bilgisi Pazar Sabah Oturumu: Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe derslerini kapsar.

Pazar Öğleden Sonra Oturumu:  Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi, Uluslararası derslerini kapsar.

Her bir testte 40 soru bulunur.

KPSS A Kaç Yılda Bir Yapılır, Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

KPSS A Grubu her yıl yapılır, geçerlilik süresi 1 yıldır. Adaylar her yıl sınava katılabilir.

NOT: KPSS sonuçları artık bir sonraki sınavın yapıldığı tarihe kadar değil, bir sonraki sınavın sonuçlarının açıklandığı tarihe kadar geçerli olacak.

KPSS A İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

A tipi memurluk alımlarında genel olarak 35 yaş sınırı konulmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları bu konuda kendi şartlarını koyabilirler. Dolayısıyla adayların başvurmak istediği kurumun önceki alımlarda yaş sınırı koyup koymadığını incelemeleri gerekir.

KPSS A Grubu Adayları B Grubundan Tercih Yapabilir Mi?

A grubu için girilen oturumlar, B grubu kadroların puan türlerini de kapsadığından dolayı A grubu kadrolara başvuran adaylar aynı zamanda B grubu kadrolara da başvuru yapabilirler.

KPSS A Grubu Kurslarımız

Penta Akademi’de A grubu dersleri, alanında uzman öğretim kadromuz tarafından verilmektedir. Kaliteli ve kapsamlı yayın desteğimiz, TR Geneli Deneme Sınavlarımız ile nokta atışı yapmanıza fayda sağlar, deneme sınavları ile adayların eksik olduğu alanları belirleriz. Soru çözüm gruplarımız ve etütlerimiz ile adaylarımızı Kamu Personeli Seçme Sınavına en iyi şekilde hazırlarız.

Rehberlik hizmetimiz sayesinde adayların KPSS-A puan türleri ile doğru, isabetli tercihler yapabilmelerini sağlıyoruz.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Penta Akademi Aydın KPSS B Kursu
KPSS B Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
KPSS B Kursu

B Grubu Memurluk (Lisans) Nedir?

Bir lisans programından mezun olmuş ya da mezun olacak durumda bulunan adayların girebileceği KPSS B sınavı, ÖSYM tarafından 2 yılda bir (çift yıllarda) düzenlenmektedir. Dolayısıyla B Grubu kadrolarına iki yılda bir çift yıllarda alım gerçekleşir.

KPSS B kadrolarına başvuracak adayların sadece Genel Yetenek-Genel Kültür sorularını yanıtlamaları yeterlidir. Yabancı dil sınavı ise adayların tercihine bağlıdır.

B Grubu Memurluk (Ön Lisans/Ortaöğretim) Nedir, Kimler Girebilir?

Önceki yıllarda ön lisans okumuş, mezun olmuş ve şu an lisans okuyan öğrenciler (mezun olmamış), isterlerse ön lisans KPSS'ye, isterlerse de lisans KPSS'ye girebilirler. Bu şu demek oluyor, adaylar kendilerini hangi alanda daha yeterli hissediyorlarsa o alanda Kamu Personeli Seçme sınavına girebilirler.  Ön lisanstan mezun olan adaylar ortaöğretim KPSS’ye giremez. Ön lisanstan mezun olduğunuz gün, ortaöğretim puanınız geçersiz olacaktır.

B Grubu Memurluk Kadrolarına Atamalar Nasıl Yapılır?

KPSS B kadrolarına atanmak isteyen lisans mezunu adayların, 120 sorudan oluşan KPSS Genel Yetenek–Genel Kültür sınavına girmeleri gerekmektedir.

A Grubu kadroları dışında kalan tüm kadrolar B Grubu kadrosudur. B Grubu (Lisans) Memurluk adayları atamalarda, KPSS sonuç belgesinde bulunan P3 puan türünü kullanırlar. Ön lisans mezunlarına ayrılan B grubu kadrolar için adaylar P93 puanı ile tercihte bulunabilirlerken, ortaöğretim mezunlarına ayrılan B grubu kadrolar için P94 puan türü ile atama yapılmaktadır.

Atamaları ÖSYM tarafından yapılan adaylar KPSS A’dan farklı olarak, başka bir sınava ya da yazılı, sözlü mülakata girmeden doğrudan ilan edilmiş kadrolara atanırlar. Bu alımlar merkezi alımlar olabileceği gibi kurumsal alımlar (Emniyet genel müdürlüğü, gümrük bakanlığı, TSK gibi) da olabilir. Ayrıca B grubu alımlar hem kadrolu hem de sözleşmeli alımları da kapsamaktadır.

KPSS B Geçerlilik Süresi Ne Kadardır, Yaş Sınırı Var Mıdır?

KPSS B Grubu sınavından alınan puan iki yıl süreyle geçerlidir. Değişebilen şartlar içinde B kadroları (düz memurluk) atamalarında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Fakat bu durum her atama döneminde değişebilir memurlukların tiplerine göre yaş sınırı konulabilir ve alım şartlarının içerisine eklenir. Bu nedenle adaylar başvuracağı memuriyetler için ilanda belirtilen şartları kontrol etmelidir. ÖSYM tarafından yapılan KPSS yerleştirmesi şeklinde alınan memurluklar için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Penta Akademi’de B grubu dersleri, alanında uzman öğretim kadromuz tarafından verilmektedir. Kaliteli ve kapsamlı yayın desteğimiz, TR Geneli Deneme Sınavlarımız ile nokta atışı yapmanıza fayda sağlar, deneme sınavları ile adayların eksik olduğu alanları belirleriz. Soru çözüm gruplarımız ve etütlerimiz ile adaylarımızı Kamu Personeli Seçme Sınavına en iyi şekilde hazırlarız.

Rehberlik hizmetimiz sayesinde adayların KPSS-B puan türleri ile doğru, isabetli tercihler yapabilmelerini sağlıyoruz. 

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Penta Akademi Aydın DGS
DGS Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
DGS

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Nedir?

DGS yani Dikey Geçiş Sınavı, meslek yüksekokulu veya açık öğretim ön lisans mezunlarının girebileceği ve 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapabilmeyi sağlayan bir sınavdır. Eğer son sınıftaysanız ve staj çalışmanızı tamamlamışsanız da DGS’ye girebilirsiniz. Eğer yurt dışındaysanız (KKTC dahil) ve DGS’ye girmek istiyorsanız yine bir meslek yüksek okulu veya dengi bir okuldan mezun olmanız gerekmektedir. Öğrencilerin örgün ve Açıköğretim Sistemi lisans programlarına dikey geçiş yapmaları ile ilgili sınav ve yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yürütülmektedir.

DGS Sınavın İçeriği ve Yapısı

DGS’de sorular hem sayısal hem de sözel ağırlıklıdır. Bu sorular genel olarak mantık yürütebilme yeteneğinizi ölçen sorulardır.  Sayısalda Matematik-1, Geometri ve Sayısal Mantık üzerine sorular bulunur. Sözelde ise genel Türkçe kullanımı, paragraf, paragraf oluşturma ve benzeri sorular bunun yanında ise sözel mantık soruları yer alır. 120 sorudan oluşan sınavın 60 sorusu sayısal 60 sorusu sözeldir. Sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürmekte olup, sınav için adaylara verilen süre 140 dakikadır.

NOT: Sınav sorularının konulara göre dağılımı ve soru sayıları yıllara göre değişiklik gösterebilir.

Ön Lisans Başarı Puanı

Ön lisans akademik not ortalamaları (en yükseği 100, en düşüğü 50 olarak değerlendirilerek) 0,8 ile çarpılarak Ön lisans Başarı Puanına (ÖBP) dönüştürülür. Böylece, 50 olan en düşük notun ÖBP değeri 40 olacak, en yüksek 100 olan notun da ÖBP değeri 80 olacaktır. 50’nin altında olan notlar 50 olarak değerlendirmeye alınır. Bu şekilde hesaplanan Ön lisans Başarı Puanı merkezî sınavdan alınan puana eklenerek adayın yerleştirme puanı hesaplanır.

DGS’de Kaç Tercih Hakkı Vardır?

Adaylar yalnız mezun olduğu alan ile ilgili programlar arasından, koşulları karşılamak şartıyla, dikey geçiş yapmak istedikleri yükseköğretim lisans programlarını istek sırasına göre 30 tercih yapabilirler. Tercihlerin tümünün kullanılması zorunlu değildir.

DGS’ye Kaç Kez Giriş Hakkı Vardır?

Sınava giriş sayısında herhangi bir sınırlama olmayıp, ön lisans diplomanız olduğu sürece sınava girebilirsiniz.

Açıköğretimde Lisans Tamamlamak İçin DGS Şartı Var Mı?

Önlisans programlarından mezun ya da son sınıfta olan öğrencilerin, Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim Sistemi ile eğitim-öğretim yapılan lisans programlarına kayıt olabilmeleri için 2016 yılından itibaren artık ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı’na başvurmaları gerekiyor.

Geçmiş yıllarda öğrenciler sınavsız olarak Açıköğretim Sistemi lisans programlarına kayıt yaptırabilirken 2016-2017 öğretim yılından başlayarak artık Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemi lisans programlarına, Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesi önlisans programları son sınıf öğrencileri ve mezunları dikey geçiş yapmak istiyorlarsa 2016 DGS’ye girmek zorundalar.

DGS Sınavına Hazırlanan Adaylara Tavsiyeler

Öncelikle DGS artık sadece bir bilgi sınavı değil. Sınav bilginizi ölçmekle birlikte artık hızınızı da ölçüyor. 140 dakikalık sınav süresini etkili kullanabilmek için çok soru çözmeniz gerekiyor. Burada önemli olan nokta farklı soru tiplerini yakalayabilmek. Dolayısıyla farklı soru tipleriyle karşılaşmanız ve çok soru çözmeniz size hız kazandıracaktır.

DGS kurslarımızda Matematik, Türkçe, Geometri, Sayısal Mantık, Sözel Mantık dersleri verilmektedir. Adayların yıl içerisinde uygulanan soru çözüm grupları, birebir etütler, deneme sınavları ile eksikliklerini tamamlamaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. DGS sonrası rehberlik hizmetimiz, puanınızla hangi üniversitelerin hangi bölümlerine yerleşebileceğiniz konusunda tercih listenizi hazırlamanızı sağlar.  Penta Akademi olarak amacımız,  öğrencilerimizin DGS maratonuna en doğru şekilde hazırlanmasını sağlamak ve onların başarılarıyla onur duymaktır. 

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Penta Akademi Aydın ALES
ALES
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
ALES

ALES Nedir, Kimler Girebilir?

ALES’in açılımı Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı olup, üniversitelerdeki akademik kadrolara atanmak, lisansüstü (yüksek lisans) ya da doktora eğitimine başvurmak için girilmesi gereken bir sınavdır. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, ÖSYM tarafından ilkbahar ve sonbahar olmak üzere yılda iki kez yapılır.

ALES Puanı Alt Sınırı Var Mıdır?

Tüm üniversite kurumları, lisansüstü eğitim programlarına başvuran öğrencilerin seçme ve yerleştirme işlemleri için ALES puanlarını kullanırlar. Üniversiteler lisansüstü eğitim programlarına öğrenci seçiminde ALES puanını, en az %50 olmak şartıyla, hangi oranda değerlendirmeye alacaklarını kendileri belirler. Adayların puanları ne kadar yüksek olursa seçilme olasılıkları da o kadar yüksek olur. Her üniversitenin kendine özgü değerlendirme kriterleri mevcuttur.  Üniversitelerde okutman, araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına atanabilmek için ve ALES puanı ile doktora programları ya da sanatta yeterlik programlarına başvuracak adaylar için alt sınır 70 puandır.

Her aday ALES’e birden fazla girebilir ve en yüksek puana sahip ALES sonucunu (geçerlilik süresi bulunan) kullanma hakkına sahiptir. Yani en son girdikleri ALES puanını kullanma zorunlulukları yoktur.

ALES’in Kapsamı

Sınavda adaylara, sayısal bölümde 40’ar sorudan oluşan iki test (Sayısal-1 ve Sayısal-2 Testleri); sözel bölümde de yine 40’ar sorudan oluşan iki testin (Sözel-1 ve Sözel-2 Testleri) yer aldığı sayısal ve sözel bölümden oluşan bir test uygulanır.

Sayısal-1 ve Sayısal-2 Testleri adayların sayısal ve mantıksal akıl yürütme becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşurken, Sözel-1 ve Sözel-2 Testleri ise, sözel akıl yürütme becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşur.

Adaylar istedikleri takdirde bütün testleri cevaplandırabilecekleri gibi, dört testten, yüksek olarak hesaplanmasını istedikleri ağırlıklı puana uygun en az üçünü seçerek toplamda 120 soruyu da cevaplandırabilirler.

Sayısal Ağrılıklı, Sözel Ağırlıklı ve Eşit Ağırlıklı Puan olmak üzere üç farklı puan türünden değerlendirme yapılmaktadır. Adaylar başvurmayı düşündükleri bölümün ALES puan şartına göre testleri çözmeleri gerekir.

ALES ve e-ALES Ne Zaman Düzenlenecek?

2016 ALES Sonbahar Dönemi 18 Aralık 2016 tarihinde, 2017 ALES İlkbahar Dönemi 07 Mayıs 2017, 2017 ALES Sonbahar Dönemi ise 19 Kasım 2017 tarihinde düzenlenecektir.

ALES ile ilgili yeni bir değişiklik ise 2017 yılı itibarıyla, yılda iki defa olacak şekilde e-ALES (Elektronik Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) düzenlenecektir. ÖSYM’nin güncel sınav takvimine göre e-ALES ilk kez 12 Şubat 2017 tarihinde uygulanacaktır.

ALES’e Hazırlanan Adaylara Tavsiyeler

ALES, 4 bölümden oluşan bir test olsa da, adaylar başvurmayı düşündükleri yüksek lisans programının ALES puan şartına göre testleri çözmeleri gerekir. Örnek verecek olursak başvurulacak yüksek lisans programının kabul ettiği ALES puan türü Sözel ise; adayların ALES’te Sözel 1, Sözel 2 ve Sayısal 1 bölümlerini çözmeleri gerekir. Sayısal 2 bölümünün sözel bölüm mezunlarının ALES sözel puanına herhangi bir katkısı bulunmamaktadır. Başvurulacak yüksek lisans programının kabul ettiği ALES puan türü Eşit Ağırlık ise; adayların ALES’te Sayısal 1, Sayısal 2 ve Sözel 1 bölümlerini çözmeleri gerekir. Sözel 2 bölümünün ALES eşit ağırlık puanına herhangi bir katkısı bulunmamaktadır.

Sınav süresini etkili kullanabilmek için çok soru çözmeniz gerekiyor. Deneme sınavlarıyla eksik konuları tespit edip, her bir denemeden sonra cevapları kontrol edip yanlış cevaplar incelenmeli, yanlışın bilgi eksikliğinden mi yoksa süre sıkıntısından mı olduğu tespit edilmelidir.

ALES kurslarımızda Matematik, Türkçe, Sayısal Mantık, Sözel Mantık dersleri verilmektedir. Sayısal ve Sözel Mantıkta pratik yollar öğretilerek tüm soruları zorlanmadan kolayca çözebilmeleri sağlanır. Sınava yönelik etkili eğitim sistemimiz ile adayların yıl içerisinde uygulanan soru çözüm grupları, birebir etütler, deneme sınavları ile eksikliklerini tamamlamaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Penta Akademi olarak amacımız, yüksel lisans, doktora adaylarımızın ALES maratonuna en doğru şekilde hazırlanmasını sağlamak ve onların başarılarıyla onur duymaktır. 

 

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Penta Akademi Aydın KPSS ÖABT
KPSS ÖABT
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
KPSS ÖABT

Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı Her Branş İçin Geçerli Midir?

ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi) sınavı her branş için geçerli değildir, belirli branşlara uygulanır.

2017 yılında ÖSYM tarafından yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin (ÖABT) uygulanacağı alanlar;

 • Türkçe,
  İlköğretim Matematik,
  Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji,
  Sosyal Bilgiler,
  Türk Dili ve Edebiyatı,
  Tarih,
  Coğrafya,
  Matematik (Lise),
  Fizik,
  Kimya,
  Biyoloji,
  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,
  Yabancı Dil (Almanca,İngilizce),
  Rehber Öğretmen,
  Sınıf Öğretmenliği,
  Okulöncesi Öğretmenliği olarak belirlenmiştir.

Tüm Öğretmen adaylarının güncel ÖSYM sınav takvimine göre, 21.05.2017 Pazar günü Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumuna katılması gerekmektedir. Ayrıca belirtilen branşlardan mezun olan adayların 16.07.2017 Pazar günü gerçekleştirilecek olan ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi) sınavına girmeleri zorunludur.

ÖABT Sınavı Kaç Sorudan Oluşur ve Sınav Süresi Kaç Dakikadır?

ÖABT sınavı 50 sorudan oluşmakta olup, sınav süresi 75 dakikadır.

Öğretmenlik Atama Puanları Nelerdir?

P121 Puanı: 16 branştaki öğretmenlik için hesaplanan puan türünü ifade eder. Bu puan Genel Yetenek/Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ile ÖABT testleri sonucunda oluşur. 16 branştan birinde öğretmenlik yapmak isteyen adayların 3 oturumdan oluşan bu sınavlara girmeleri zorunludur.

P10 Puanı:  16 branş dışındaki alanlarda atama başvuruları için kullanılan puan türünü ifade eder. Bu puan türünün oluşması için adayların Genel Kültür/Genel Yetenek ile Eğitim Bilimleri testlerine girmeleri gerekir.

ÖABT  kurslarımızda öğretmen kadromuzun tamamı alanlarında başarılı eğitimcilerden oluşmaktadır. Penta Akademi olarak, omurgalı ve güçlü kadrolarımız, yaygın şubelerimiz, kaliteli ve kapsamlı yayın desteğimiz ile yüz binlerce gencimizi Kamu Personeli Seçme Sınavına en iyi şekilde hazırlayarak yolumuza devam ediyoruz. Öğretmen adaylarımızın sınav sonrasında doğru tercihler yapabilmeleri için danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Amacımız yüzbinlerce gencimizi Kamu Personeli Seçme Sınavına en iyi şekilde hazırlamak ve onların başarılarıyla onur duymaktır.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Konum
Penta Akademi Aydın Hakkında

Penta Akademi, birçok konuda öncü ve örnek olmak amacıyla, amblemi, renkleri, tanıtımı ve felsefesiyle kolektif bir akıl ile tamamlanmış bir kurumdur. Kurucu ortaklarının tamamı alanlarında başarılı eğitimcilerden oluşmaktadır.

Penta Akademi, ilke ve hedefleri başarı odaklı bir kurum olmakla beraber, başarıları asla başkalarının başarısızlığıyla ölçülmeyen omurgalı ve güçlü kadroları ve yaygın şubeleri ile tek bir amacı olan kurumdur, amacı; "yüzbinlerce gencimizi Kamu Personeli Seçme Sınavına en iyi şekilde hazırlamak ve onların başarılarıyla onur duymaktır".

Saygın marka olmak, ulusal yaygın bir şube ağına ulaşmak, ülkemiz gençlerine kaliteli, başarılı eğitim sunmak misyonuna sahip olmak adına yola çıkan Penta Akademi, kaliteli ve kapsamlı yayın desteği ile başarılarına başarılar ekleyerek kesintisiz yoluna devam edecektir.

Adres
Cuma Mahallesi, Egemenlik Bulvarı, No:19, Merkez/AYDIN
Telefon
256 214 90 09
E-Mail
aydin@pentaakademi.com.tr
Çalışma Saatleri
Haftaiçi : 08.00-18.00 | Cumartesi : 09.00-19.00 | Pazar : 10.00-17.00
Çevrimdışı Mesaj Gönder
* Göndermiş olduğnuuz mesajlara dönüt sağlanabilmesi için lütfen doğru iletişim bilgilerinizi giriniz.
- için yorum yapıyorsunuz.
Aldığınız eğitim nasıldı?
Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi?
Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi?
E-Mail Adresiniz İle Kaydolun

E-Mail veya Kurum Kodu İle Giriş Yapın
1
2
3
4
  Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Zamanı Ders Saat Sayısı Kalan Kontenjan Fiyat
alt yatay logo
Telif hakkı 2018 kursrehberi.net | Tüm hakları saklıdır.
Visa & MasterCard