Kursrehberi.Net
(değiştir) Üye Ol
Murat Eğitim Kurumları- İzmir
Murat Eğitim Kurumları- İzmir
İZMİR/KONAK
4,7
Firma Puanı
Hakkımızda
Galeri
Kurslar
İletişim
Canlı Destek

Murat Eğitim Kurumları olarak eğitim hayatına başladığımız 1983 yılından günümüze KPSS, AÇIKÖĞRETİM, TYT-YKS, DGS, SMMM, İCRA MÜDÜRLÜĞÜ VE MÜDÜR YARDIMCILIĞI, ADLİ YARGI HAKİMLİĞİ, İDARİ YARGI HAKİMLİĞİ, KAYMAKAMLIK, SAYIŞTAY DENETÇİ YARDIMCILIĞI, ALES, GÖREVDE YÜKSELME ve UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ gibi sınavlara yönelik kurs ve yayın hizmeti vermekteyiz.KPSS alanında Ankara Sincan, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli, Konya, Antalya, Denizli, Kayseri, Gaziantep, Malatya, Samsun, Balıkesir, Edirne'de olmak üzere 18 ilde 30 kurumumuzla on binlerce KPSS öğrencisine destekleyici ve tamamlayıcı kurslar vererek eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için çalışıyoruz. Günümüzde birçok kişi için bir dönüm noktası olan Kamu Personeli Sınavı alanında donanımlı bireyler yetiştirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. On binlerce öğrencimize kurs imkanı sağlarken yüz binlerce öğrencimize de yayınlarımızla başarı yolunda destek veriyoruz.Modern eğitim anlayışı, kurumsal disiplin, profesyonel akademik eğitim kadrosu, farklı branşlarda sürdürdüğümüz eğitim kalitesi ve tecrübesiyle öğrencilerimizi başarıya ulaştırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.İşsizlik sorunu. özellikle son dönemlerde geleceğinizi kurmada siz gençlerimizin karşısında büyük bir engel olarak durmaktadır. Bu engelli kısa zamanda ve rahatça aşmanız için gereksinim duyduğunuz rehber; 37 yıllık deneyimi, birikimi ve yaratmış olduğu güvenle Murat Eğitim Kurumlarıdır.Alanında en iyi hizmeti sunan kurumumuz sizleri daha başarılı kılabilmek, KPSS ve kurum için sınavlara hazırlamak amacıyla gerek alanında yetkin eğitim kadrosuyla, gerek vermiş olduğu sayısız ders materyali ve bire bir eğitim anlayışıyla çalışmaktadır. Bu özverili çalışmalar sonucunda binlerce öğrencimizi işe yerleştirmenin haklı gururunu yaşamaktadır.Başarıyı ilke edinen kurumumuz, içinde bulunduğumuz bilgi ve iletişim çağında sizlere en iyi olanakları sunarak siz öğrencilerimizin yanında olacaktır.

KONAK MURAT EĞİTİM KURUMLARI
KONAK MURAT EĞİTİM KURUMLARI
MURAT EĞİTİM KURUMLARI KÜTÜPHANE
MURAT EĞİTİM KURUMLARI KÜTÜPHANE
MURAT EĞİTİM KURUMLARI SINIFLAR
MURAT EĞİTİM KURUMLARI SINIFLAR
KONAK MURAT EĞİTİM KURUMLARI KAYIT KABUL
KONAK MURAT EĞİTİM KURUMLARI KAYIT KABUL
KONAK MURAT EĞİTİM KURUMLARI KAFE
KONAK MURAT EĞİTİM KURUMLARI KAFE
MURAT YAYINLARI İZMİR FUAR
MURAT YAYINLARI İZMİR FUAR
Murat Eğitim Kurumları- İzmir ÖABT
ÖABT
5,0
( 1 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
ÖABT

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarına öğretmen olarak başvuracak adaylardan alan sınavına tabi branşlardakilerin katıldıkları sınavdır.

ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi);

· İlköğretim Matematik Öğretmenliği

· Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği

· Matematik Öğretmenliği (Lise)

· Fizik Öğretmenliği

· Kimya Öğretmenliği

· Türkçe Öğretmenliği

· Sosyal Bilgiler Öğretmenliği

· Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği

· Tarih Öğretmenliği

· Coğrafya Öğretmenliği

· Biyoloji Öğretmenliği

· Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği

· Rehber Öğretmen

· Beden Eğitimi Öğretmenliği

· Okul Öncesi Öğretmenliği

 · İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği

· İngilizce Öğretmenliği

 · Sınıf Öğretmenliğiolmak üzere toplam 18 branşta uygulanmaktadır.

Bu branşlardaki öğretmen adayları Genel Yetenek Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ve ÖABT sonuçlarıyla hesaplanacak P121 puan türü ile atamaya başvurmaktadırlar.

ÖABT her yıl KPSS'den belli bir süre sonra ayrı bir sınav olarak uygulanmaktadır. Bu sınav sonucunda elde edilecek puanlar da iki yıl süreyle geçerlidir.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
5,0
%100 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
5,0
%100 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
5,0
%100 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
5.0
Derya E.
22.04.2019
ÖABT, Eğitim ve KPSS B üçüne de yazıldım çok memnundum. Geçen yıl yazıldım. Edebiyatta Eski Türk dili ve Eski Edebiyat çok güzeldi. B grubu da çok iyiydi.
Bu yoruma katılıyor musunuz? (0) (0)
Murat Eğitim Kurumları- İzmir KPSS-A GRUBU
KPSS-A GRUBU
4,7
( 8 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
KPSS-A GRUBU

(A) grubu kadrolar; mesleğe Kamu Personel Seçme Sınavının ardından kurumların kendi özel mevzuatları gereğince gerekli puanı almış adaylar arasında yapılan özel yarışma sınavı (yazılı ve sözlü) ile yardımcı (stajyer) olarak girilen ve yetiştirme döneminin ardından yapılan yeterlilik sınavında başarı gösterilmesi üzerine asıl unvana ataması yapılan kadrolardır. (Müfettiş yardımcılığı, uzman yardımcılığı, denetmen yardımcılığı vb)

(A) grubu kadrolar genellikle hukuk, siyasal bilgiler fakültesi, iktisadi ve idari bilimler , iktisat, işletme fakültesi mezunlarına yöneliktir. Ancak mühendislik fakülteleri gibi teknik programlardan mezun olanların başvurabildiği müfettişlik, uzmanlık kadrolarında görev almak isteyen adayların da bu sınavlara katılması gerekmektedir. KPSS-A her yıl yapılır. 

Kamu kurum ve kuruluşları, atamayı düşündükleri kadrolara göre belirli bir KPSS puan türü üzerinden adayların başvurusunu alır. İlan edilen kadro ve pozisyon kontenjanının 20 katından fazla olmamak üzere kamu kurum ve kuruşları tarafından belirlenen sayıda aday giriş sınavına çağrılır. Giriş sınavı kurumların kendi mevzuatına göre yapacakları, yazılı ve/veya sözlü bölümlerden oluşur. Ancak, kendi mevzuatında hüküm bulunmak kaydıyla KPSS puanları, giriş sınavı yapılmadan da ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca, doğrudan A grubu kadrolara atama için kullanılabilir.

KPSS-A sonuçları iki yıl geçerli olup, bu kadrolara atanabilmek için 35 yaş sınırı bulunmaktadır.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
4,9
%87 %12 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
4,5
%50 %50 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
4,8
%75 %25 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
5.0
aslı u.
18.09.2019
A grubunda dersime giren tüm hocalarıma, bizimle birebir ilgilenen idari personele çok tesekkürler. Kpss A icin doğru adres Murat Eğitim.
Bu yoruma katılıyor musunuz? (3) (0)
5.0
gamze s.
13.06.2019
hocalardan aldığım eğitim hem de kurumun sağladığı imkanlar benim bu sınava hazırlanmamda çok büyük etkisi olmuştur. Motivasyon anlamında ve sağladıkları çalışma ortamı gayet başarılı
Bu yoruma katılıyor musunuz? (6) (1)
5.0
Efe S.
27.04.2019
Gayet iyi gidiyor şu an. Hocalar da kaynaklar da güzel.
Bu yoruma katılıyor musunuz? (5) (1)
4.3
Rahim T.
24.04.2019
Kurum sınavlarına hazırlanmakta biraz tereddütlerim vardı ancak öneriler sonrasında kesin kararımı verdim ve daha sonrasın da murat eğitimde başladım ilk zamanlar tereddütlerim devam ediyordu özellikle iktisat çıkışlı olduğum muhasebe konusunda çok problem yaşarım diye düşünüyordum ancak Musa hocam sağ olsun bu eksikliği çok rahat kapatmamı sağladı iktisat ve hukuk konusunda da kurum tecrübeli hocalara ve eğitmenlere sahip alan sınavına hazırlananlara tavsiye edebilirim.
Bu yoruma katılıyor musunuz? (2) (0)
5.0
Yusuf Ç.
23.04.2019
Hocaları, Kitapları, Eğitimi hepsi kalite. Sadece Fiyatı çok yüksek :)
Bu yoruma katılıyor musunuz? (4) (0)
4.0
Muhammed B.
22.04.2019
Tabiki 4 4lük yorumunu yapamam ancak 2 kez hazırlandığım kpss dönemlerini gözden geçirdiğim zaman bu kursta hem hocalarımın verdiği destek ve motivasyonlar hem de idarenin anlayış göstererek gösterdiği ilgi ve alaka benim çok hoşuma gitmişti eğitimleri için konuşmam gerekirse özellikle Makro Mikro Ticaret Hukuku ve Medeni hukuk hocaları tek kelime ile mükemmel bir anlatıma sahiplerdi.
Bu yoruma katılıyor musunuz? (3) (0)
4.7
Ayşegül S.
22.04.2019
Alan hocaları çok iyi bir iki sıkıntı var sadece. Maliye ve Muhasebede sorun yaşadık biz. Sınıf çok olunca her sınıfa aynı hocalar gelmiyor. Yine de diğer hocaların derslerine de girmemiz için izin verildi. Biz erken yazıldık o nedenle kamu yönetimi sınıfı açıldı bu iktisat ve muhasebe için iyi oldu. Geç yazılanlar karma sınıflardaydı ve seviyelerden dolayı sorun yaşadılar. İdarede uzun saçlı bir abi vardı her sorunumuzu çözüyordu sağolsun. Benim tek eleştirim kaynaklara. bazıları çok iyi bazıları baştan savma.
Bu yoruma katılıyor musunuz? (2) (0)
4.7
Halil D.
22.04.2019
2016-2017 dönemi hem A hem B grubuna yazılmıştım. A grubu hocaları gerçekten iyiydi. Okul devam ettiği için B grubu derslerinin bir kısmına katıldım. İzmirde fiziksel şartları en iyi olan dershanedir. İdari personel de iyi. Ancak kaynaklarda hata vardı ek yayın almıştım. Muhasebeye Musa Tekşan, Medeni HukukaAynur hoca, İcraya Kağan Hoca, Anayasaya Yakup Hoca, Vergiye Yıldırım Hoca, iktisata Sabriye Özkan, Ticarete Sabriye Hoca girmişti. Bu hocaların kıymetini bilin ben şu an atandım sayelerinde. Ha bir de tarihte bir hoca vardı adını unuttum ama efsaneydi. Bu arada hep soruyorlar ona da cevap vereyim. Bu sınav için adam akıllı 6-7 ay ayıran birisi çok rahat kazanır.
Bu yoruma katılıyor musunuz? (0) (0)
Murat Eğitim Kurumları- İzmir KPSS-B GRUBU
Genel Kültür- Genel Yetenek kpss
4,7
( 2 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
KPSS-B GRUBU

(B) grubu olarak adlandırılan kadrolar, Kamu Personel Seçme Sınavının ardından ÖSYM başkanlığınca merkezi sistemle ataması yapılan ve başka herhangi bir sınava girilmeksizin göreve başlanılan kadrolardır. (Memur, koruma ve güvenlik görevlisi, hemşire, mühendis, avukat, sekreter, hizmetli vb.)

Bu kadrolara mezun oldukları alanlara göre lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları atanabilir. KPSS-B iki yılda bir yapılır.Sınavlar, lisans mezunları için mayıs-haziran-temmuz aylarından birinde, ön lisans ve ortaöğretim mezunları içinse eylül-ekim aylarından birinde olmak üzere iki farklı tarihte yapılır.

B Grubu kadroların atanmalarına esas alınan puanlar Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinin standart sapmaları alınarak belli katsayılarla çarpımıyla hesaplanır. Bu puanlar lisans mezunları için P3, ön lisans mezunları için P93, ortaöğretim mezunları için ise P94’tür.

KPSS-B sonuçları iki yıl süreyle geçerli olup bu kadrolar için üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
4,0
%50 %0 %50 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
5,0
%100 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
5,0
%100 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
5.0
muhammet k.
18.06.2019
murat eğitimkurumları bütün öğretmenlerimize sonsuz şükranlarımı sunarım eğitimde göstermiş olduğu başarı öğrenciyi dikkate alarak bilgi bizleri memnunettiği için saygılarımı sunarım eğitimde kpss de izmirde 1 numara olarak iyi çalışmalar dilerim
Bu yoruma katılıyor musunuz? (3) (0)
4.3
Bahadır Ö.
23.05.2019
2018 de B Grubuna gittim. Sınıf sonradan açıldığı için çok memnun kalmadım fakat kurum kurumsal olarak ve kaynak bakımından çok iyi. Türkçe hocamız DEniz hoca ve Coğrafya hocamız çoookk iyiydi.
Bu yoruma katılıyor musunuz? (3) (0)
Murat Eğitim Kurumları- İzmir EĞİTİM BİLİMLERİ
Eğitim Bilimleri
4,3
( 2 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
EĞİTİM BİLİMLERİ

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarına öğretmen olarak başvuracak adayların Kamu Personel Seçme Sınavına katılmaları gerekmektedir. KPSS Öğretmenlik sınavı her yıl yapılmaktadır. Öğretmen atamalarında P10 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı'na tabi olan branşlarda P121 puan türü, diğer branşlarda P10 puan türü dikkate alınmaktadır.

KPSS P10 puan türünün hesaplanabilmesi için Genel Yetenek Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri testlerine katılmak ,

KPSS P121 puan türünün hesaplanabilmesi için de Genel Yetenek Genel Kültür , Eğitim Bilimleri ve Öğretmenlik Alan Bilgisi testlerine katılmak gerekmektedir.

ÖABT kapsamında sınav yapılmayan yabancı dillerdeki alanlarda (Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça) öğretmen atamalarında, ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçlarından oluşturulan KPSSP120 puan türünü kullanacaktır. Bu puanın hesaplanmasında ilgili yılda alınan YDS/1 (İlkbahar Dönemi)/e-YDS sonuçları kullanılacaktır

KPSS P120 puan türünün hesaplanabilmesi için de Genel Yetenek Genel Kültür , Eğitim Bilimleri ve İlgili yılın Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) testlerine katılmak gerekmektedir.

KPSS Öğretmenlik sınav sonuçları iki yıl süre ile geçerlidir. Sözleşmeli Öğretmenlik yerleştirmeleri MEB tarafından yapılmaktadır. 

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
3,5
%0 %50 %50 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
4,5
%50 %50 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
5,0
%100 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
4.3
Ali B.
22.04.2019
Fiyatı yüksek olmasının dışında iyi. çok dershane gezmediğim için ufak tefek şeyler dışında ben sorun yaşamadım. Çok da güzel puan aldım ama bana göre güzel. Yetmediği için tekrar kendim hazırlanıyorum maalesef...
Bu yoruma katılıyor musunuz? (0) (0)
4.3
Dilek A.
22.04.2019
Eğitim bilimleri ne çok iyi ne çok kötü. Hatta iki kez hoca değişti bizde. Kaynaklar ve kuruma tam puan verdim :)
Bu yoruma katılıyor musunuz? (0) (0)
Murat Eğitim Kurumları- İzmir DGS
Dikey Geçiş Sınavı
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
DGS

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmaları ile ilgili uygulanan sınavdır. Yükseköğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvurabilir. Açık öğretim dâhil öğretim süresi dört ve daha fazla yıl olan programlardan ön lisans diploması alan veya alacak olanlar DGS’ye başvuramazlar.

Hangi ön lisans programlarından mezun olacak/olan adayların hangi lisans programlarını tercih edebilecekleri YÖK tarafından belirlenmiştir. Adaylar belirlenen bu bölümler dışındaki lisans programlarını tercih edemezler.

DGS’de sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanmaktadır. Her bölümde 60'ar soru yer almakta; DGS puanları da, adayların sınav sonuçlarından hesaplanan sözel ve sayısal standart puanlarının ve ön lisans öğrenimlerinde elde ettikleri akademik not ortalamalarından hesaplanan ön lisans başarı puanlarının (ÖBP) belli katsayılarla çarpılarak toplanmasıyla elde edilmektedir.

DGS Puanı hesaplanırken; Her iki testten de en az 0,5 ham puan alan adayların DGS puanı hesaplanmaktadır. Her iki testten de en az 0,5 ham puanı bulunmayan adayların DGS puanı hesaplanmamaktadır..

  Sayısal Testi Sözel Testi ÖBP
DGS Sayısal Puan 3 0,60 0,60
DGS Sözel Puan 0,60 3 0,60
DGS Eşit Ağırlıklı puan 1,8 1,8 0,60

*Bir önceki yıl yapılan DGS’de bir yükseköğretim programına yerleştirilen adayların sonraki yıl yapılacak DGS’de ilgili ÖBP’leri 0,45 katsayısı ile çarpılmaktadır.

DGS yerleştirme işlemleri, adayların DGS puanları ve tercihleri ile yükseköğretim programlarının kontenjan ve koşulları göz önünde tutularak bilgisayar ortamında ÖSYM tarafından yapılmaktadır.

Lisans öğrenimine başlama hakkı elde eden öğrencilere üniversitelerince ön lisans eğitimi sırasında almış oldukları derslerden eş değer kabul edilenlere muafiyet verilerek ve kredileri dikkate alınarak, programdan alması gereken dersler belirlenir. Öğrencinin alması gereken derslere göre programa kaydı yapılarak, eğitime devam hakkı verilir.

DGS sonuçları girilen yıl yapılacak tercih işlemlerinde kullanılabilmektedir. Elde edilen sonuçlar bir sonraki yıla aktarılamaz.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Murat Eğitim Kurumları- İzmir ADLİ YARGI HAKİMLİĞİ
ADLİ YARGI HAKİMLİĞİ
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
ADLİ YARGI HAKİMLİĞİ

Adalet Bakanlığı bünyesinde görev alacak Adli Yargı Hakim ve Savcı adaylarını belirlemek üzere yapılan sınavdır. Bu sınava yalnızca Hukuk Fakültesi mezunları ile yabancı bir hukuk fakültesini bitirip, Türkiye'deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarıyla verenler katılabilir.

Adli Yargı Hakimliği sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşur. Yazılı sınav ÖSYM tarafından test usulüyle yapılır. Sınavda adaylara, 30 sorudan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile 70 sorudan oluşan Alan Bilgisi Testi uygulanmaktadır.

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi: Türkçe, Matematik, Türk Kültür ve Medeniyetleri, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ve Temel Yurttaşlık Bilgisi ile ilgili çoktan seçmeli sorulardan,

Alan Bilgisi Testi: Anayasa Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Hukuk Yargılama Usulü, Ticaret Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Yargılama Usulü, İdari Yargılama Usulü ve İdare Hukuku ile ilgili çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadır.

Genel Yetenek Genel Kültür testi 20 tam puan üzerinden, Alan Bilgisi Testi 80 tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilir.

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan sözlü sınava, yazılı sınavdan 70 ve üzeri puan alanlar en yüksek puan alan adaydan başlanarak sıralanmakta ve alınacak kontenjan sayısının 3 katı kadar aday çağrılmaktadır.

Adaylarda sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aranmaktadır.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Murat Eğitim Kurumları- İzmir İDARİ YARGI HAKİMLİĞİ
İDARİ YARGI HAKİMLİĞİ
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
İDARİ YARGI HAKİMLİĞİ

Adalet Bakanlığı bünyesinde görev alacak İdari Yargı Hakimliği adaylarını belirlemek üzere yapılan sınavdır. Bu sınava; Hukuk Fakültesi mezunları (yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı ile verenler dahil) ile, her dönemde alınacak aday sayısının yüzde yirmisini (%20) geçmemek üzere ihtiyaç halinde hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren Siyasal Bilgiler, İdarî Bilimler, İktisat ve Maliye alanlarında en az dört yıllık yüksek öğrenim yapmış veya bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olanlar katılabilir.

İdari Yargı Hakimliği sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşur. Yazılı sınav ÖSYM tarafından test usulüyle yapılır. Sınavda adaylara, 30 sorudan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile 70 sorudan oluşan Alan Bilgisi Testi uygulanmaktadır.

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi: Türkçe, Matematik, Türk Kültür ve Medeniyetleri, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ve Temel Yurttaşlık Bilgisi ile ilgili çoktan seçmeli sorulardan,

Alan Bilgisi Testi: Anayasa Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Hukuk Yargılama Usulü, Ceza Hukuku, , İdari Yargılama Usulü ve İdare Hukuku, Vergi Hukuku, Vergi Usul Hukuku, Maliye-Ekonomi ile ilgili çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadır.

Genel Yetenek Genel Kültür testi 20 tam puan üzerinden, Alan Bilgisi Testi 80 tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilir.

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan sözlü sınava, yazılı sınavdan 70 ve üzeri puan alanlar en yüksek puan alan adaydan başlanarak sıralanmakta ve alınacak kontenjan sayısının 3 katı kadar aday çağrılmaktadır.

Adaylarda sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aranmaktadır.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Murat Eğitim Kurumları- İzmir KAYMAKAMLIK
KAYMAKAMLIK
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
KAYMAKAMLIK

Sınava; Üniversitelerin, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olan adaylar başvurabilmektedir.  Sınava, sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olanlar başvurabilmektedir. Bu şartı taşımayan adayların başvurusu sistem tarafından engellenmektedir. Sınavda adaylara, 34 sorudan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile 66 sorudan oluşan Alan Bilgisi Testi uygulanmaktadır.

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi:

Türkçe (14),

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (4),

Türkiye’nin Sosyo-Ekonomik Yapısı (10)

Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Hakları (6) ile ilgili çoktan seçmeli sorulardan,

Alan Bilgisi Testi :

Anayasa Hukuku (13),

İdare Hukuku (18),

Türkiye’nin İdari Yapısı (14),

Türkiye’de Mahalli İdareler (9),

Ekonomi (12) ile ilgili çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadır.

Adayların testteki sorulara verdikleri doğru ve yanlış cevaplar ayrı ayrı toplanacak, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar elde edilmektedir. Adayların testlerden aldıkları ham puanlar toplanarak 100 tam puan üzerinden sınav puanları hesaplanmaktadır.100 tam puan üzerinden 70 ve daha yüksek puan alan adaylar, en yüksek puanlı adaydan başlanarak puan sırasına olacaktır. 70 ve daha yüksek puan alan adaylardan, ilan edilen kadronun (100), 4 katı olan 400 aday mülakata katılmaya hak kazanmaktdadır. 400. adayla aynı puanı alan diğer adaylar da mülakata katılmaya hak kazanacaklar ve İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılmaktadır.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Murat Eğitim Kurumları- İzmir YKS (YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI)
YKS (YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI)
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
YKS (YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI)

YKS, 3 oturumlu bir sınavdır. YKS’ye başvuran tüm adayların, Temel Yeterlilik Testine (TYT) katılmaları zorunludur. Diğer oturumlar ise isteğe bağlıdır.YKS’ye öğrenim durumları aşağıdakilerden herhangi birine uyanlar başvurabileceklerdir:

  • 2018-2019 öğretim yılında ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim liseleri) son sınıfında okumakta olan öğrenciler
  • Ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda bulunanlar
  • Ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olanlar
  • Ortaöğrenimlerini yurt dışında tamamlayıp durumları yukarıdakilerden birine uyanlar

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT):

Türkçe Testi 40 soru

Sosyal Bilimler Testi 20 soru(Tarih 5, Coğrafya 5, Felsefe 5, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (veya ilave Felsefe soruları 5)

Temel Matematik Testi 40 soru

Fen Bilimleri Testi 20 soru (Fizik 7, Kimya 7, Biyoloji 6) olmak üzere toplamda 120 soru bulunmaktadır. İlgili test için ayrılan süre ise 135 dakika olarak belirlenmiştir.

Ön lisans programlarını tercih edebilmek ve Özel yetenek gerektiren lisans programlarına ön kayıt yaptırabilmek için TYT puan türünden en az 150 ham puanı almak gerekmektedir.

NOT: TYT puanı 200 ve üzeri olanlar, istedikleri takdirde bu puanı 2 yıl YKS yerleştirmelerinde kullanabileceklerdir ancak, bu adayların o yılki sınav için başvuru yapmış olmaları zorunludur.

 

YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testi(AYT):

Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 Testi 40 soru (Türk Dili ve Edebiyatı 24,

Tarih-1 10 Coğrafya-1  6)

Sosyal Bilimler-2, 40 soru  (Tarih-2 11, Coğrafya-2  11, Felsefe Grubu (Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Mantık) 12,Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (veya ilave Felsefe Grubu soruları)6)

Matematik  40 soru

Fen Bilimleri 40 soru (Fizik 14, Kimya 13, Biyoloji 13)olmak üzere toplam 160 soru bulunmaktadır. AYT’de adaylar, SAY, SÖZ ve EA puan türlerinin hesaplanmasını istedikleri puan türü için gereken testleri cevaplayacaklardır.

 

YKS 3.Oturum Yabancı Dil Testi (YDT)  80 sorudan oluşmaktadır.

NOT: Merkezi yerleştirme yapılan lisans programlarını tercih edebilmek için AYT puan türünden en az 180 ham puan almak gerekmektedir.

Bazı programlara başvuru yapabilmek için:

  • Hukuk programlarına yerleştirme işlemlerinde EA puan türünden en  düşük 190 bininci (190.000) Mühendislik programlarına yerleştirme işlemlerinde(Orman, Ziraat, Su Ürünleri Fakülteleri programları ile Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği programları hariç; Ziraat Fakültelerinin Gıda Mühendisliği programları dâhil) SAY puan türünden en düşük 300 bininci (300.000)
  • Mimarlık programlarına yerleştirme işlemlerinde SAY puan türünden en düşük 250 bininci (250.000)
  • Tıp programlarına yerleştirme işlemlerinde SAY puan türünden en düşük 50 bininci (50.000)
  • Öğretmenlik programlarına yerleştirme işlemlerinde (Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programı dâhil) ilgili puan türünden en düşük 300 bininci (300.000)
Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Murat Eğitim Kurumları- İzmir SMMM (STAJA GİRİŞ SINAVI)
SMMM (STAJA GİRİŞ SINAVI)
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
SMMM (STAJA GİRİŞ SINAVI)

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir stajına başlayabilmek için Kanunun 4. maddesindeki genel şartlar ile 5/A-a maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak, Staj Yönetmeliğin 7. maddesinde belirtilen staja giriş sınavından en az 60 puan almak ve Birlik tarafından belirlenen staj giderlerini yatırmış olmak gerekmektedir.

Buna göre, hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilimler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksek okullardan veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış,  yabancı yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak veya diğer öğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmakla beraber, yukarıda belirtilen bilim dallarından lisans üstü düzeyinde diploma almış olmak gerekmektedir.

Staja Giriş Sınavı için başvurular, her yılın Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında yapılmaktadır.

Bu sınavdan 60 puan ve üzerinde not alanlar staja başlama hakkına sahip olmaktadır.

Sınavda 30 adet “Genel Kültür ve Yetenek”,

100 adet “Alan Bilgisi” olmak üzere toplam 130 adet soru yer almaktadır.

 Sınavın değerlendirilmesinde, “Genel Kültür ve Yetenek” soruları % 20, “Alan Bilgisi” soruları % 80 oranları ile dikkate alınmaktadır.

 Sınavın “Genel Kültür ve Yetenek” bölümünde yer alan sınav konularına “Yabancı Dil” eklenmiştir.

 Yabancı dil konusu, “Almanca, Fransızca ya da İngilizce” dillerini kapsamaktadır.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Murat Eğitim Kurumları- İzmir ALES (AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI )
ALES (AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI )
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
ALES (AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI )

· Ülkemizde lisansüstü eğitime girişte,

· Yurt dışına lisansüstü eğitim için gönderilecek adayların seçiminde,

· Teknik öğretmenler için mühendislik tamamlama programlarında (“Teknik Öğretmenler İçin Düzenlenecek Mühendislik Programlarının Uygulama Esas ve Usulleri Yönetmeliği” uyarınca Mühendislik Tamamlama yerleştirme işlemleri için ALES-Sayısal puanının en az 50 olması gerekmektedir. Adaylar, ALES puanlarını geçerlilik süresi içinde kullanabileceklerdir.) ilgili kurumların kullanacakları puanları veren bir sınavdır.

Sınavda sayısal ve sözel testler uygulanmaktadırr. Sınav sonuçları, açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerli olmaktadır.

Üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsü senatolarınca ALES puan şartı istenilmeyen tezsiz yüksek lisans programları haricindeki lisansüstü programlara öğrenci seçme ve yerleştirme işlemlerinde bu sınav sonuçları kullanılmaktadır.

Adayların sınavdan, başvurduğu lisansüstü programın puan türünde en az 55 puan (tezsiz yüksek lisans programları için senatolarca daha düşük bir puan belirlenebilir), lisans diplomasıyla doktora veya sanatta yeterlik programına başvuracaklar için ise en az 80 puan almaları gerekmektedir

Sınavda adaylara sayısal ve sözel testler uygulanmaktadır.

Sayısal Testi, adayların sayısal ve mantıksal akıl yürütme (muhakeme) becerilerini ölçmeye yönelik 50 sorudan;

Sözel Testi, sözel akıl yürütme (muhakeme) becerilerini ölçmeye yönelik 50 sorudan oluşmaktadır.

Cevaplama süresi 150 dakikadır. (2,5 saat)

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Murat Eğitim Kurumları- İzmir İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ve MÜDÜR YARDIMCILIĞI
İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ve MÜDÜR YARDIMCILIĞI
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ve MÜDÜR YARDIMCILIĞI

04 Mayıs 2019 tarihinde yapılmış olan sınava göre

Başvuranların icra müdür yardımcısı olarak atanabilmeleri için İcra Müdür ve Yardımcıları ile İcra Kâtiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 3 üncü maddesinin ikinci fıkrasında belirtilen aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir:

a)İcra kâtibi kadrosunda 04 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla fiilen en az bir yıl çalışmış olmak, (Aylıksız izinde geçirilen süreler fiili hizmet süresine dâhil edilmeyecektir.

İlgilinin en geç 04 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla asaletinin tasdik edilmiş olması gerekmektedir. 04 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla asalet tasdiki onaylanmadığı anlaşılan adaylar yazılı sınavı kazanmış olsa dahi sözlü sınava alınmayacaklardır.)

b) Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı veya en az dört yıllık yüksek öğrenim yapmış veya bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olmak.

c)Yapılan denetimler sonucunda, hakkında düzenlenen raporların olumlu olması.

Sınavda adaylara, 50 sorudan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile 50 sorudan oluşan Alan Bilgisi Testi uygulanacaktır.

Testler aşağıda belirtilen konular ile ilgili çoktan seçmeli sorulardan oluşacaktır:

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi:

a)Türkçe (10),                                                                  b)Matematik (10),

c)Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi (10),                  d)Türk Kültür ve Medeniyetleri (10),

e)Temel Yurttaşlık Bilgisi (10)

Alan Bilgisi Testi:

a)Türk Ticaret Kanununun başlangıç hükümleri, tacirleri düzenleyen birinci kitabın birinci kısmı, ticaret şirketlerinin genel hükümlerini düzenleyen ikinci kitabın birinci kısmı, kıymetli evrakı düzenleyen üçüncü kitabı ve deniz ticaretinde cebri icraya ilişkin özel hükümleri düzenleyen beşinci kitabın sekizinci kısmı (9),

b)İcra ve İflâs Kanunu, İcra ve İflâs Kanununun Tatbikatına Dair Nizamname, İcra ve İflâs Kanunu Yönetmeliği (15),

c)Harçlar Kanunu, Damga Vergisi Kanunu ve Katma Değer Vergisi Kanunu (8),

d)Türk Borçlar Kanununun genel hükümlerini düzenleyen birinci kısmı (9),

e)Hukuk Muhakemeleri Kanunu, Bölge Adliye ve Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri İle Cumhuriyet Başsavcılıkları İdari ve Yazı İşleri Hizmetlerinin Yürütülmesine Dair Yönetmeliğin Dördüncü Kısmı, Tebligat Kanunu ve Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik (9),

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Murat Eğitim Kurumları- İzmir AÇIKÖĞRETİM
AÇIKÖĞRETİM
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
AÇIKÖĞRETİM
Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Murat Eğitim Kurumları- İzmir LGS (LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİ )
LGS (LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİ )
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
LGS (LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİ )

Merkezî  Sınavla Öğrenci Alacak Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Anadolu Teknik Programları ve Özel Program ve Proje Uygulayan Ortaöğretim Kurumları”na öğrenci seçmek amacıyla yapılan merkezi sınavdır.

BAŞVURU ŞARTLARI

  • İlgili Öğretim yılında örgün ortaokulların 8’inci sınıfında öğrenim görüyor olmak.

 

Liselere Geçiş Sınavı, 8’inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılmaktadır. Birinci oturumda, 8’inci sınıf Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil,

ikinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimlerinden toplam 90 soru sorulmaktadır ve aynı gün yapılmaktadır.

Birinci oturum Sözel Alan soru dağılımı:

Türkçe 20 soru
T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 10 soru

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 10 soru

Yabancı Dil 10 soru  olmak üzere toplam 50 soruluk sözel alandan oluşmaktadır ve süresi  75 dakika olmaktadır.

ikinci oturum Sayısal Alan soru dağılımı:

Matematik 20 soru

Fen Bilimleri 20 soru olmak üzere toplam 40 soruluk sayısal alandan oluşmaktadır  ve süresi 80 dakikadır.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Konum
Murat Eğitim Kurumları- İzmir Hakkında

Murat Eğitim Kurumları olarak eğitim hayatına başladığımız 1983 yılından günümüze KPSS, AÇIKÖĞRETİM, TYT-YKS, DGS, SMMM, İCRA MÜDÜRLÜĞÜ VE MÜDÜR YARDIMCILIĞI, ADLİ YARGI HAKİMLİĞİ, İDARİ YARGI HAKİMLİĞİ, KAYMAKAMLIK, SAYIŞTAY DENETÇİ YARDIMCILIĞI, ALES, GÖREVDE YÜKSELME ve UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ gibi sınavlara yönelik kurs ve yayın hizmeti vermekteyiz.KPSS alanında Ankara Sincan, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli, Konya, Antalya, Denizli, Kayseri, Gaziantep, Malatya, Samsun, Balıkesir, Edirne'de olmak üzere 18 ilde 30 kurumumuzla on binlerce KPSS öğrencisine destekleyici ve tamamlayıcı kurslar vererek eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için çalışıyoruz. Günümüzde birçok kişi için bir dönüm noktası olan Kamu Personeli Sınavı alanında donanımlı bireyler yetiştirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. On binlerce öğrencimize kurs imkanı sağlarken yüz binlerce öğrencimize de yayınlarımızla başarı yolunda destek veriyoruz.Modern eğitim anlayışı, kurumsal disiplin, profesyonel akademik eğitim kadrosu, farklı branşlarda sürdürdüğümüz eğitim kalitesi ve tecrübesiyle öğrencilerimizi başarıya ulaştırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.İşsizlik sorunu. özellikle son dönemlerde geleceğinizi kurmada siz gençlerimizin karşısında büyük bir engel olarak durmaktadır. Bu engelli kısa zamanda ve rahatça aşmanız için gereksinim duyduğunuz rehber; 37 yıllık deneyimi, birikimi ve yaratmış olduğu güvenle Murat Eğitim Kurumlarıdır.Alanında en iyi hizmeti sunan kurumumuz sizleri daha başarılı kılabilmek, KPSS ve kurum için sınavlara hazırlamak amacıyla gerek alanında yetkin eğitim kadrosuyla, gerek vermiş olduğu sayısız ders materyali ve bire bir eğitim anlayışıyla çalışmaktadır. Bu özverili çalışmalar sonucunda binlerce öğrencimizi işe yerleştirmenin haklı gururunu yaşamaktadır.Başarıyı ilke edinen kurumumuz, içinde bulunduğumuz bilgi ve iletişim çağında sizlere en iyi olanakları sunarak siz öğrencilerimizin yanında olacaktır.

Adres
Konak Mahallesi 859 Sokak Saray İşhanı C Blok No: 1 Konak - İzmir
Telefon
2324459090
E-Mail
izmir@murategitim.com
Çalışma Saatleri
Haftaiçi : 08.00-21.00 | Cumartesi : 08.00-21.00 | Pazar : 08.00-21.00
Çevrimdışı Mesaj Gönder
* Göndermiş olduğnuuz mesajlara dönüt sağlanabilmesi için lütfen doğru iletişim bilgilerinizi giriniz.
- için yorum yapıyorsunuz.
Aldığınız eğitim nasıldı?
Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi?
Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi?
E-Mail Adresiniz İle Kaydolun

E-Mail veya Kurum Kodu İle Giriş Yapın
1
2
3
4
  Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Zamanı Ders Saat Sayısı Kalan Kontenjan Fiyat
alt yatay logo
Telif hakkı 2018 kursrehberi.net | Tüm hakları saklıdır.
Visa & MasterCard