Kursrehberi.Net
(değiştir) Üye Ol
Moda Dil
Moda Dil
ANKARA/ÇANKAYA
0,0
Firma Puanı
Hakkımızda
Galeri
Kurslar
İletişim
Canlı Destek

NASIL MODADİL OLDUK? KISA BİR HİKAYE!

Farklı Şehirlerden Başlayan Ankara Yolculuğu

1999 yılında Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ birbirine çok uzak şehirlerde üniversite sınavına girdiler. Sınav sonuçlarını 900’lü hatlardan öğrendiğimiz yıllar. Suat GÜRCAN’ın hayali 9 Eylül Üniversitesi’ni kazanabilmekti, ama “Hacettepe’yi kazanıp Ankara’ya gidebilsem de mükemmel olur diye düşünüyordu. Van’ın Erciş ilçesinde gerçekten çok zor şartlarda sınava hazırlanan Rıdvan GÜRBÜZ ise gözünü en yükseklere dikmişti: BOĞAZİÇİ ve ODTÜ İngilizce Öğretmenliği.

1998-1999 yıllarında üniversite sınavına İngilizce alanından hazırlanmak için piyasada sadece iki üç kitap vardı. Günümüzde artık normal hale gelen uzaktan eğitimlerden, cep telefonlarından, kelime öğreten mobil uygulamalardan o dönemlerde eser bile yoktu. Ve yıllar sonra onlarca yayını olacağından, uzaktan eğitimde ilkleri yaratacağından, bir dil kursu kuracağından ve yüzbinlerce adaya ışık tutacağından bihaber olan bu iki cengâver için üniversite sonuçları açıklandı. 900’lü bir numara çeviriyorsunuz, numaranızı giriyorsunuz ve karşıda güzel sesli bir hanımefendi sizi “Kazanmış olduğunuz üniversitenin kodu …” şeklinde başlayan bir mesajla karşılıyor. Suat GÜRCAN 900’lü hattı arıyor, meşgul, meşgul, meşgul… Kim bilir, belki de o anda Rıdvan GÜRBÜZ hattı düşürmüş, kazandığı üniversiteyi öğreniyordu. En sonunda sonuçlar belli oldu ve kaderin yollarını kesiştirdiği bu iki genç Türkiye'nin en güzide üniversitelerinden birini, ODTÜ İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazandıklarını öğrendi. Her ikisi de anlatılamayacak kadar mutluydu, ama onları bekleyen ortak kaderden, seneler sonra temellerini birlikte atacakları MODADİL'den de habersizlerdi.

Moda Dil YÖK DİL Sınavı
YÖK DİL Sınavı
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
YÖK DİL Sınavı

YÖKDİL

 

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı'na Hazır Gir!

AKADEMİK KARİYERİN DİL ENGELİNE TAKILMASIN!…


Akademik kariyer peşinde olanlar önce Yüksek Lisans, ardından Doktora ve Doçentlik aşamalarını geçip Profesörlük mertebesine ulaşmak isterler. Fakat, bu aşamaların hepsinin öncesinde belli bir “dil yeterliği” seviyesinde olduğunuzu belgelemeniz istenir. İşte, bu noktada YÖK tarafından uygulanmaya başlanan YÖKDİL, akademik kariyer hedefleyenler için mevcut şartlarda en iyi tercihgibi görünüyor.

MODADİL "YÖKDİL" Programı Kimler İçin?

 • Yükseköğretim kurumlarında yüksek lisans (lisansüstü) eğitimi almayı planlayanlar,
 • Doktora eğitimine başlamak isteyenler,
 • Doçentlik unvanı alacak adaylar,
 • Üniversitelerce akademik terfilerde kendilerinden dil yeterliği istenenler,
 • Akademik kariyer alanında dil engeli olmadan ilerlemek arzusunda olanlar,
 • Kısaca “Ben, YÖKDİL için en iyi eğitimi almak istiyorum” diyen tüm üniversite öğrencileri ve akademisyenler,
 • Ve tabii ki MODADİL farkını ve tecrübesini yaşamak isteyenler…

MODADİL YÖKDİL programlarıyla siz de alanınıza özgü YÖKDİL sınavına hazırlanın, gerekli puanı kısa sürede alın, akademik kariyer yolcuğunda en büyük engellerden birini aşın!

MODADİL tüm İngilizce sınavlarda olduğu gibi YÖKDİL sınavı için de hem yüz yüze eğitimleriyle, hem uzaktan eğitimleriyle, hem de yayınlarıyla yanınızda. Sağlık BilimleriSosyal Bilimler ve Fen Bilimleri alanları için ayrı ayrı hazırladığımız her biri 6 kitaptan oluşan toplamda 18 kitaplık YÖKDİL Yayınlarımız ile hedefinize çok kısa sürede ulaşabilirsiniz.

MODADİL'de "YÖKDİL" Programını Kim Hazırlıyor?

YÖKDİL’e hazırlık gruplarının programları bu alandaki yayınları, uzaktan eğitim sistemleri, uyguladıkları öğretim sistemi ve test çözüm teknikleriyle öncü olan ODTÜ İngilizce Öğretmenliği mezunları olan Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ tarafından hazırlanmaktadır.

MODADİL’de "YÖKDİL" Derslerini Kimler Anlatır?

YÖKDİL hazırlık gruplarının dersleri, bu alanda kitapları yazmış ve konusunda uzmanlaşmış, bugüne kadar önde gelen çeşitli üniversitelerde görev almış ve almaya devam eden deneyimli uzmanlar tarafından verilmektedir. MODADİL’in çekirdek kadrosunu oluşturan bu isimler tüm gün boyunca kurs merkezinde bulunarak sadece ders saatlerinde değil, ders saatleri dışında da öğrencilere yardımcı olmaktadır.

MODADİL’de "YÖKDİL" Grupları Neye Göre Oluşturulur?

MODADiL’de YÖKDİL grupları Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri şeklinde alana özgü ayrı gruplar halinde planlanabildiği gibi karma gruplar da oluşturulabilmektedir.

Bunun yanında, İngilizce birikimi doğrudan YÖKDİL hazırlığına başlamak için yeterli olanöğrencilerimiz sınava hazırlık kurslarına yönlendirilirken yeterli altyapıya sahip olmayan öğrencilerimize yönelik ön hazırlıklı YÖKDİL kursları düzenlenir.

MODADİL, "YÖKDİL" Gruplarında Nasıl Bir Eğitim Programı Uygular?

YÖKDİL’e hazırlık için gerekli İngilizce birikimine sahip olan öğrencilerimize yönelik olarak gramer konu anlatımlarıyla başlayan ve soru tipleri analizinin ardından deneme çözümleriyle sonlanan doğrudan sınav hazırlık grupları oluşturulur.

Doğrudan YÖKDİL’e hazırlık için yeterli İngilizce altyapısına sahip olmayan öğrencilerimize ise ön hazırlıklı YÖKDİL programları önerilir. Bu programlarda doğrudan sınav hazırlığı yapılan kurslarımıza göre daha fazla saat ders yapılır. Temel düzeye yakın bir noktadan başlanarak, bol okuma-kelime çalışmalarıyla eksiklerin kapatıldığı ön hazırlıklı YÖKDİL gruplarımızda gramer anlatımlarısoru çözüm stratejilerisoru tipleri analizleri ve deneme çözümleriyle süreci tamamlayarak sınava hazır hale gelirsiniz.

Gruplarımızın hepsinde YÖKDİL için gerekli olan konuların tamamı detaylı bir şekilde analiz edilir, testler çözülerek anlatılanlar pekiştirilir, okuma, çeviri ve kelime çalışmaları sayesinde eksiksiz bir sınav hazırlığı yapılır.

Belirtmemiz gerekir ki, yüz yüze eğitim sürecine dâhil olan bütün öğrencilerimiz eğitimleri boyunca Uzaktan Eğitim Sistemlerimizdeki alanlarına özgü YÖKDİL paketlerinden de ÜCRETSİZ olarak faydalanır.

MODADİL'de "YÖKDİL" Programlarında Kaç Saat Ders Yapılır?

MODADİL’de YÖKDİL öğrencileri İngilizce altyapılarına göre iki gruba ayrılır. Yapılan Seviye Tespit Sınavı sonucuna ya da adayların daha önceden girdikleri İngilizce sınavların sonuçlarına göre adaylar ÖN HAZIRLIK takviyeli YÖKDİL gruplarına ya da doğrudan YÖKDİL hazırlık gruplarına yönlendirilir. Ön hazırlık ihtiyacı olanlar toplamda ortalama 140 saatlik eğitim alırken, altyapısı daha iyi olan ve ön hazırlığa ihtiyaç duymayan adaylar doğrudan YÖKDİL hazırlık gruplarımızda ortalama 100 saatlik eğitim almaktadır.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Moda Dil İngilizce Kursu
İngilizce Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
İngilizce Kursu

GENEL İNGİLİZCE

 

Şimdi Değilse Ne Zaman?

İNGİLİZCEDE MODA GİRMENİN TAM SIRASI!…


Daha önce yabancı dil eğitimi almamış ya da çeşitli dil okulları veya kurumlarda verilen yanlış eğitim metotlarıyla başarısız tecrübeler yaşamış olan herkesin öğrendiklerini pratiğe dökmesini ve İngilizceyi etkin bir şekilde kullanabilmesini, bu konuda kendine güvenmesini ve rahat hissetmesini sağlayacak bir öğrenme tekniğine ihtiyacı vardır. Yalnızca dil bilgisi ve okuma-yazmabecerisinin değil, konuşma ve dinlemenin de bir bütün içerisinde verildiği yaklaşım, MODADİL’i bu alanda eşsiz kılan en önemli özelliktir. MODADİL’deki Genel İngilizce Programları, akıcı bir biçimde kendinizi ifade etmenizi, rahat bir şekilde İngilizce iletişim kurmanızı sağlamak amacıyla tasarlanmış, yılların tecrübesine dayanan özel programlardır. Eğitim metodolojimiz dört beceriyede odaklanmış, özellikle dinleme ve konuşma becerisi üzerinde yoğunlaşmıştır.

MODADİL "GENEL İNGİLİZCE" Programı Kimler İçin?

 • Nihai hedefim YDSYÖKDİLYKS-DİL (YDT)TIPDİL gibi bir ulusal sınav değil diyenler,
 • Dört beceriyi test eden TOEFLIELTSTOEIC ve PTE gibi uluslararası sınavlar için alt yapı oluşturmak isteyenler,
 • Eğitimine veya hayatına yurtdışında devam etmek isteyenler,
 • “İngilizce dinlediğimi anlayayım ve kendimi rahatlıkla ifade edebileyim” diye düşünenler,
 • "Bugüne kadar klasik İngilizce eğitimlerinden verim alamadım" diye düşünüp "üretim odaklı dil eğitimi" arayanlar,
 • Ve tabii ki MODADİL farkını ve tecrübesini yaşamak isteyenler…

MODADİL "GENEL İNGİLİZCE" Programının Artıları Nelerdir?

 • Genel İngilizce kurslarımızın başlangıç seviyesinden itibaren öğrencilerimizin İngilizce konuşmalarına akıcılık kazandırmaya yönelik iletişimsel eğitim modelini uygularız.
 • MODADİL’de, dil eğitiminde olması gereken tüm becerilerin, okuma, yazma, konuşma ve dinleme, eş zamanlı olarak geliştirildiği bir sistemle çalışırsınız.
 • Dil becerileri içinde genelde en geç gelişeni olan konuşma becerisine bilhassa odaklanır konuşmaya ve pratiğe öncelik veririz.
 • Derslerimiz akıllı tahta üzerinden anlatılır; görsel ve işitsel ögelerle zenginleştirilen sunumlar ve otantik videolar sayesinde eğlenerek öğrenirsiniz.
 • Role-Play diye de bilinen canlandırma aktiviteleri de eğitim sürecimizin önemli parçaları arasındadır.
 • Derslerimiz görselişitsel ve kinestetik öğrenme metotlarıyla çeşitlendirildiğinden farklı öğrenme tarzlarına hitap eder.
 • Öğrencilerimizin daha önceki İngilizce eğitimleri sırasında oluşmuş önyargıları yıkıyor, İngilizceyi sevmelerini ve eğlenirken öğrenmelerini sağlıyoruz.
 • Kayıt öncesinde dinleme ağırlıklı bir Seviye Tespit Sınavı yapılır. Gerekli görülürse konuşmabeceriniz de değerlendirilir ve size en uygun sınıfa yönlendirilirsiniz.
 • Eğitim süreci boyunca gelişiminiz yakından takip edilir; eksikleriniz tespit edilirse telafi dersleriyle açığınızı kapatma imkânı sağlanır.
 • MODADİL’de Genel İngilizce programlarına katıldığınızda sadece sınıf içerisinde değil, sınıf dışındaki ortamlarda ve farklı kişilerle konuşma pratiği yapma olanağı bulursunuz.
 • Cafe Event ve Movie Event adlarını verdiğimiz ve katılanların sadece İngilizce konuştuğu etkinliklerimiz öğrencileri İngilizceyi kullanmaya teşvik eder.

MODADİL'in "GENEL İNGİLİZCE" Sınıfları Kaç Kişidir?

Öğretmen odaklı eğitimler verdiğimiz ulusal sınavlara yönelik kurslarımızdan farklı olarak öğrenci odaklı olan ve sınıf içi iletişimin, söz hakkı almanın, öğrencinin konuşmasının çok önemli olduğu Genel İngilizce programlarında öğretmenin verimli dersler yapabilmesi için sınıflarımız en fazla 12 öğrenciden oluşur.

MODADİL'de "GENEL İNGİLİZCE" Derslerini Kimler Anlatır?

Genel İngilizce programlarımızda hem Türk hem de Yabancı öğretmenler ders verirler. Başlangıç seviyesi olan A1 eğitimlerinde sadece Türk öğretmenlerle ders yapılırken, A2 seviyesinden başlayarak haftalık derslerin bir kısmına yabancı öğretmenler gelir ve konuşma odaklı eğitimler yoğunlaşır. B1 ve B2 eğitimlerinde yabancı öğretmenlerin haftalık ders payı artarak devam eder

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Moda Dil Çocuklar İçin İngilizce Kursu
Çocuklar İçin İngilizce Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Çocuklar İçin İngilizce Kursu

ÇOCUKLARIMIZI DA UNUTMADIK! İNGİLİZCEYİ DRAMA VE SEVGİYLE ÖĞRETİYORUZ!

MODADİL KIDS & TEENS programlarında çocuklarımız İngilizceyi yaşayarak, oyunlarla, şarkılarla, severek ve farkında olmadan öğrenir.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Konum
Moda Dil Hakkında

NASIL MODADİL OLDUK? KISA BİR HİKAYE!

Farklı Şehirlerden Başlayan Ankara Yolculuğu

1999 yılında Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ birbirine çok uzak şehirlerde üniversite sınavına girdiler. Sınav sonuçlarını 900’lü hatlardan öğrendiğimiz yıllar. Suat GÜRCAN’ın hayali 9 Eylül Üniversitesi’ni kazanabilmekti, ama “Hacettepe’yi kazanıp Ankara’ya gidebilsem de mükemmel olur diye düşünüyordu. Van’ın Erciş ilçesinde gerçekten çok zor şartlarda sınava hazırlanan Rıdvan GÜRBÜZ ise gözünü en yükseklere dikmişti: BOĞAZİÇİ ve ODTÜ İngilizce Öğretmenliği.

1998-1999 yıllarında üniversite sınavına İngilizce alanından hazırlanmak için piyasada sadece iki üç kitap vardı. Günümüzde artık normal hale gelen uzaktan eğitimlerden, cep telefonlarından, kelime öğreten mobil uygulamalardan o dönemlerde eser bile yoktu. Ve yıllar sonra onlarca yayını olacağından, uzaktan eğitimde ilkleri yaratacağından, bir dil kursu kuracağından ve yüzbinlerce adaya ışık tutacağından bihaber olan bu iki cengâver için üniversite sonuçları açıklandı. 900’lü bir numara çeviriyorsunuz, numaranızı giriyorsunuz ve karşıda güzel sesli bir hanımefendi sizi “Kazanmış olduğunuz üniversitenin kodu …” şeklinde başlayan bir mesajla karşılıyor. Suat GÜRCAN 900’lü hattı arıyor, meşgul, meşgul, meşgul… Kim bilir, belki de o anda Rıdvan GÜRBÜZ hattı düşürmüş, kazandığı üniversiteyi öğreniyordu. En sonunda sonuçlar belli oldu ve kaderin yollarını kesiştirdiği bu iki genç Türkiye'nin en güzide üniversitelerinden birini, ODTÜ İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazandıklarını öğrendi. Her ikisi de anlatılamayacak kadar mutluydu, ama onları bekleyen ortak kaderden, seneler sonra temellerini birlikte atacakları MODADİL'den de habersizlerdi.

Adres
Karanfil sokak, No:32 Kızılay, Çankaya / ANKARA
Telefon
(0312) 417 69 10
E-Mail
info@modadil.com
Çalışma Saatleri
Haftaiçi : 08.00-18.00 | Cumartesi : 09.00-19.00 | Pazar : 10.00-17.00
Çevrimdışı Mesaj Gönder
* Göndermiş olduğnuuz mesajlara dönüt sağlanabilmesi için lütfen doğru iletişim bilgilerinizi giriniz.
- için yorum yapıyorsunuz.
Aldığınız eğitim nasıldı?
Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi?
Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi?
E-Mail Adresiniz İle Kaydolun

E-Mail veya Kurum Kodu İle Giriş Yapın
1
2
3
4
  Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Zamanı Ders Saat Sayısı Kalan Kontenjan Fiyat
alt yatay logo
Telif hakkı 2018 kursrehberi.net | Tüm hakları saklıdır.
Visa & MasterCard