Kursrehberi.Net
(değiştir) Üye Ol
Kökdil Yabancı Dil Kursu
Kökdil Yabancı Dil Kursu
ADANA/SEYHAN
0,0
Firma Puanı
Hakkımızda
Galeri
Kurslar
İletişim
Canlı Destek

1990 yılında kurulan kökdil, arkasında bıraktığı yıllarla, binlerce insana yabancı dil eğitimi vermeyi başarıyla sürdürmektedir.

 

İngilizce, Almanca ve Fransızca ile eğitim hayatına başlayan kökdil, daha sonra İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Hollandaca, Arapça ve yabancılara Türkçe ile dil yelpazesini genişletmiştir. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip edip dünya standartlarındaki eğitim kalitesini Adana'da uygulayan kökdil, profesyonel öğretmen kadrosuyla hizmet verilmektedir.

 

Adana halkının ve çevre illerden gelen halkımızın dil öğrenim ihtiyacını karşılamakla kalmayıp mesleki ve ticari alanlarda ve son olarak da Hollanda’ya ve Almanya’ya uyum sınavına hazırlık kurslarını Türkiye’de ilk kez kökdil başlatmıştır. Adana'da merkezi noktada modern dersliklerle ve herkese uygun program saatleriyle hizmet veren kökdil, öğrenme sürecinin zevkli ve verimli geçirilmesi sağlanır. kökdil’ de her kursiyer başarıyı hedef alan çalışmaların odağıdır. 1990 yılından bu yana değişmeyen söylemimiz ‘Yabancı Dil kökdil ‘de Öğrenilir’ olmuştur. Bunca yıllık deneyimlerimizi hizmete dönüştürmenin gururunu taşıyor, kursiyerlerimize her geçen gün daha kaliteli, sade ve kolay hizmet vermenin rahatlığını yansıtıyoruz.

Kökdil Yabancı Dil Kursu Almanca Kursu
Almanca Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Almanca Kursu

Almancanın gerekliliği;
Günümüz koşullarında dünyanın her yerinde insanlar henüz lise sıralarında birkaç yabancı dili aynı anda öğrenmekteyken, biz neden sadece İngilizce ile yetinelim?
Bizler günümüz şartlarında iyi bir yabancı dil eğitimi almanın ne kadar önem taşıdığını biliyor ve kurum olarak hep bir elden olağan gücümüzle tüm öğrencilerimize verilebilecek en iyi hizmeti sunmayı kendimize ilke edinmiş bulunuyoruz.
Kendi gerekliliğini ve popülaritesini zaman içerisinde kanıtlamış Almancayı da Adananın alanında en uzman, kendilerini branşlarında ispatlamış öğretmenleri ile her seviyede kursiyerlerimize sunuyoruz.

 

2007 yılının ağustos ayı itibarı ile yürürlüğe girmiş olan ‘Aile birleşiminde dil ispatı yasası’ sebebiyle, Alman başkonsoloslukları A1 düzeyinde Almanca bildiğini gösteren bir sertifika talep etmektedir.
Bu sertifikayı edinmek isteyen herkes için Kökdil en doğru adrestir.
Sayıca küçük ve eğitim seviyesi birbirine yakın öğrencilerden oluşturduğumuz Aile birleşimi gruplarında 200 saatlik yoğunlaştırılmış kurs programlarımızla, öğrencilerimize sınavın her aşamasında en yüksek düzeyde başarı garantisi veriyoruz! Çünkü biz bu işi biliyoruz!
Öğretmenlerimiz ÖSD tarafından eğitilmiş, aldıkları seminerler sonrasında Sınav yetkilisi olarak belgelendirilmişleridir!

Kurumumuz resmi olarak ÖSD tarafından A1, A2, ve B1 seviyesinde Almanca sınavları yapmaya ve bunları sertifikalandırmaya yetkilidir!

 

Muafiyete mi kaldınız, hazırlıkta engellere mi takıldınız? Hiç dert değil!
Yaz kurslarımız da uyguladığımız 100 saatlik yoğun kurs programlarımızla bu sorununuza son veriyoruz! Her zaman güncel kalıyor sizlerin üniversitede hangi kaynakları işleyip, takip ettiğinizi biliyoruz!
Almanya da, Avusturya da veya İsviçre de üniversite okumak istiyorsunuz? Önce Kökdil'e geliyor sonra yola koyuluyorsunuz! Gururla söylüyoruz siz ilk değilsiniz! Öğretmenlerimiz sizleri hem Almanca konusunda eğitiyor, hem de vizenizi alıncaya kadar geçen süreç içerisinde size rehberlik ediyorlar!
Almanca mı? Hangi alanda, hangi düzeyde ve hangi koşullarda olursa olsun tercihiniz hep kök dil olsun! Biz sorun değil çözüm üretiriz, siz yeter ki isteyin!
(A1, A2, B1, muafiyet sınavına hazırlık, ÜDS, KPDS, TesTDaF, Göethe)

ÖSD SINAVLARININ ULUSLARARASI KARŞILAŞTIRMASI
ÖSD sınavları Avrupa konseyinin belirlemiş olduğu seviye tariflerini dikkate alır:
A1 TEMEL SEVİYE ALMANCA1 (GD1)
A1 ALMANCA YETERLİLİK (KID1)
A2 TEMEL SEVİYE ALMANCA 2 (GD2)
A2 ALMANCA YETERLİLİK (KID2)
B1 ALMANCA SERTİFİKAS (ZD)
B1 GENÇLER İÇİN ALMANCA SERTİFİKASI (ZDj)
B2 ORTA SEVİYE ALMANCA (MD)
C1 ÜST SEVİYE ALMANCA (OD)
C2 İŞ (MESLEKİ) ALMANCA (WD)

ÖSD sınavları uluslararası platformda çeşitli düzeyde ve çeşitli amaçlara yönelik olarak tanınmaktadır. (örneğin; üniversitelere giriş, oturum izni vs.)

SINAV
A1 temel seviye Almanca 1 sınavına katılacak kişilerin, günlük hayatın getirdiği basit durumlarda temel seviyede iletişim kurabilir durumda olmaları gerekir. Bu sınav 14 yaş ve üzeri Almanca öğrenen kişilerin dilsel yeterliliklerini, bilindik konular ve faaliyetlerde ispatlamak üzere yapılır. Test edilen yetenekler sırası ile okuma, dinleme, yazma ve konuşmadır. Bu basamağın ağırlık noktası algı becerileri olan okuma ve dinleme üzerinedir.
SINAVIN BÖLÜMLERİ
OKUDUĞUNU ANLAMA
Üç tane birbirinden farklı metin ile bunlar Almanya’dan, Avusturya’dan ve İsviçre’den seçilmiş özgün ve basit metinler olup, bu metinler vasıtasıyla okuma anlama ölçülür. Metnin genel ifadesi ve tekil içerikleri test edilir.
Süre: 25 dakika

DİNLEME ANLAMA
Üç aşamalı dinle sınavı içeriğinde Avusturya, Almanya ve İsviçre’den seçilmiş, günlük konuşma temalarına ve standart dil kullanımına uygun metinlerle küresel, detaycı ve seçici anlama test edilmektedir.
Süre: yaklaşık 10 dakika

YAZMA BECERİSİ
Bu bölümde sınava katılan kişiler kendi kişisel bilgileri ile bir form doldururlar ve basit düzeyde düzenlenmiş bir metin yazarlar. Bu metinler öncesinde belirlenmiş kriterler doğrultusunda değerlendirilecekler.
Süre: yaklaşık 20 dakika

KONUŞMA SINAVI
Bu bölümde kendi içinde üç alt göreve ayrılır. Sınava katılan kişiler önce kısaca kendilerini sözlü olarak tanıtırlar. Hemen sonrasında günlük hayattan alınmış basit bir resmi betimler tarif ederler. Sonrasında ise tarif ettikleri resim doğrultusunda bir mini diyalog canlandırırlar. Konuşma sınavında gerçekleşen diyaloglarda yine daha önceden belirlenmiş ve sabitlenmiş kurallar doğrultusunda değerlendirilir.
Süre: yaklaşık 10 dakika
SINAV YERLERİ
ÖSD sınavlarının tamamı tüm dünya çapında lisanlı ÖSD- Sınav merkezlerinde, her hangi kurs katılım zorunluluğu olmaksızın uygulanmaktadır.

MODEL SINAVLAR
A1 Temel Seviye Almanca 1 düzeyinde bir örnek sınavı Web sitemizden ücretsiz olarak indirip kendinize bu deneme sınavını uygulayabilirsiniz.

SINAV TARİHLERİ
Sınav tarihleri ve kayıt işlemleri ile ilgili detaylı bilgileri ÖSD Sınav merkezlerinden ya da doğrudan ÖSD merkez Viyana’dan edinebilirsiniz. Ayrıca yine Web sitemizden de sınav tarihlerini takip edebilir öğrenebilirsiniz.

SINAV UYGULAMASI
Sınav katılımcıları eğitimlerini tamamlamış iki ÖSD sınav denetçisi (sınav yapmaya yetkin öğretmen - görevli) tarafından uygulanır ve değerlendirilir. Yazılı ve sözlü sınavın başarıyla tamamlanması ve sonlandırılmasından sonra ÖSD diploması verilir.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Kökdil Yabancı Dil Kursu İngilizce Kursu
İngilizce Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
İngilizce Kursu

Elementary (Temel İngilizce)

Bu düzeyde katılımcılar kendilerini tanıtmayı, hobilerinden bahsetmeyi, rutin yaptıkları eylemleri, alışveriş yaparken kullanacakları temel kalıpları, tarih sormayı ve söylemeyi, geçmiş ve geleceklerinden bahsetmeyi, kişi ve nesneleri tanımlamayı, kişiler ve nesneler arasında kıyaslama yapmayı öğrenirler.

 

Pre-Intermediate (Orta seviye altı)

Öğrenciler bu seviyede öğrendikleri temel kalıpları daha aktif ve etkin bir şekilde kullanmayı öğrenirler. Bu düzeyde mektup yazmayı, dergi ve gazetede okudukları haberin ne anlama geldiğini ifade etmeyi ve bunu bir başkasına aktarmayı, gördükleri işaretlerin ne anlama geldiğini ifade etmeyi, kişiler ve nesneler hakkında detaylı bilgi sormayı ve bilgi vermeyi, sorumluluk ve zorunluluklardan bahasetmeyi öğrenirler.

 

Intermediate (Orta seviye)

Öğrenciler bu düzeyde kelime hazinelerini daha çok artırarak, zengin cümle yapıları kurabilirler. Ana dili İngilizce olan bir yabancıyla kişisel ve genel düzeyde fikirler geliştirerek konuşma yapabilirler. Pişmanlıklarından, hayallerinden, umutlarından ve beklentilerinden bahsedebilirler.

 

Upper-Intermediate (Orta üzeri seviye)

Bu düzeyde iyi bir gramer bilgisine sahip olan öğrenciler çok rahat olarak bilgi alışverişinde bulunup, tartışma yapabilirler. Birbirlerini çok net anlayıp, ifade hedeflerine rahatlıkla ulaşabilir ve yabancı dilde düşünebilme ciddi anlamda olgunlaşmış seviyede ve kritik eşiğin aşıldığı seviyededir.

 

Advanced (İleri seviye İngilizce)

Bu düzeyde öğrenciler konular hakkında daha ayrıntılı konuşabilirler. Okudukları yayınlarla ilgili yorumlar yapabilir ve tartışma ortamında fikirlerini açık ve seçik olarak gayet rahat biçimde ifade edebilirler. Yazışmalar, dilekçe teknikleri, şirket tanıtımı, telefon görüşmeleri ve resmi yazışma teknikleri öğrenebilirler.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Kökdil Yabancı Dil Kursu Fransızca Kursu
Fransızca Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Fransızca Kursu

Elementary (Temel Fransızca)

Bu düzeyde katılımcılar kendilerini tanıtmayı, hobilerinden bahsetmeyi, rutin yaptıkları eylemleri, alışveriş yaparken kullanacakları temel kalıpları, tarih sormayı ve söylemeyi, geçmiş ve geleceklerinden bahsetmeyi, kişi ve nesneleri tanımlamayı, kişiler ve nesneler arasında kıyaslama yapmayı öğrenirler.

 

Pre-Intermediate (Orta seviye altı)

Öğrenciler bu seviyede öğrendikleri temel kalıpları daha aktif ve etkin bir şekilde kullanmayı öğrenirler. Bu düzeyde mektup yazmayı, dergi ve gazetede okudukları haberin ne anlama geldiğini ifade etmeyi ve bunu bir başkasına aktarmayı, gördükleri işaretlerin ne anlama geldiğini ifade etmeyi, kişiler ve nesneler hakkında detaylı bilgi sormayı ve bilgi vermeyi, sorumluluk ve zorunluluklardan bahasetmeyi öğrenirler.

 

Intermediate (Orta seviye)

Öğrenciler bu düzeyde kelime hazinelerini daha çok artırarak, zengin cümle yapıları kurabilirler. Ana dili İngilizce olan bir yabancıyla kişisel ve genel düzeyde fikirler geliştirerek konuşma yapabilirler. Pişmanlıklarından, hayallerinden, umutlarından ve beklentilerinden bahsedebilirler.

 

Upper-Intermediate (Orta üzeri seviye)

Bu düzeyde iyi bir gramer bilgisine sahip olan öğrenciler çok rahat olarak bilgi alışverişinde bulunup, tartışma yapabilirler. Birbirlerini çok net anlayıp, ifade hedeflerine rahatlıkla ulaşabilir ve yabancı dilde düşünebilme ciddi anlamda olgunlaşmış seviyede ve kritik eşiğin aşıldığı seviyededir.

 

Advanced (İleri seviye Fransızca)

Bu düzeyde öğrenciler konular hakkında daha ayrıntılı konuşabilirler. Okudukları yayınlarla ilgili yorumlar yapabilir ve tartışma ortamında fikirlerini açık ve seçik olarak gayet rahat biçimde ifade edebilirler. Yazışmalar, dilekçe teknikleri, şirket tanıtımı, telefon görüşmeleri ve resmi yazışma teknikleri öğrenebilirler.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Kökdil Yabancı Dil Kursu İspanyolca Kursu
İspanyolca Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
İspanyolca Kursu

İspanyolca yalnızca İspanya’da konuşulan bir dil değildir; İspanya’ya bağlı adalarda konuşulduğu gibi, Güney Amerika ülkelerinin pek çoğunun da anadilidir. İspanyolca ABD’de ikinci resmî dildir. İstatistikler, 2020 yılında her 100 Amerikalıdan 35’inin anadilinin İspanyolca olacağını göstermektedir. Bugün bile her 10 Amerikalıdan 3’ü İspanyolca bilmektedir.
Son yıllarda İspanya hükümetiyle ticaret, kültür ve eğitim alanlarında yapılan anlaşmalar çerçevesinde her geçen gün İspanyolca öğrenenlerin sayısı artmakta, İspanyolca öğrenme bilinci yerleşmektedir.
Son yıllarda çok rağbet gören İspanyolca Almanya’dan Japonya’ya kadar pek çok ülkede okullarda zorunlu seçmeli ders olarak okutulmaya başlanmıştır.
İspanyolcaya ilgi -gerek pek çok ülke okullarında resmî dil olması, gerekse Avrupa Birliği’nde İngilizceden sonra en çok konuşulan dil olması nedeniyle- her geçen gün artmaktadır.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Kökdil Yabancı Dil Kursu İtalyanca Kursu
İtalyanca Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
İtalyanca Kursu

Elementary (Temel İtalyanca)

Bu düzeyde katılımcılar kendilerini tanıtmayı, hobilerinden bahsetmeyi, rutin yaptıkları eylemleri, alışveriş yaparken kullanacakları temel kalıpları, tarih sormayı ve söylemeyi, geçmiş ve geleceklerinden bahsetmeyi, kişi ve nesneleri tanımlamayı, kişiler ve nesneler arasında kıyaslama yapmayı öğrenirler.

 

Pre-Intermediate (Orta seviye altı)

Öğrenciler bu seviyede öğrendikleri temel kalıpları daha aktif ve etkin bir şekilde kullanmayı öğrenirler. Bu düzeyde mektup yazmayı, dergi ve gazetede okudukları haberin ne anlama geldiğini ifade etmeyi ve bunu bir başkasına aktarmayı, gördükleri işaretlerin ne anlama geldiğini ifade etmeyi, kişiler ve nesneler hakkında detaylı bilgi sormayı ve bilgi vermeyi, sorumluluk ve zorunluluklardan bahasetmeyi öğrenirler.

 

Intermediate (Orta seviye)

Öğrenciler bu düzeyde kelime hazinelerini daha çok artırarak, zengin cümle yapıları kurabilirler. Ana dili İngilizce olan bir yabancıyla kişisel ve genel düzeyde fikirler geliştirerek konuşma yapabilirler. Pişmanlıklarından, hayallerinden, umutlarından ve beklentilerinden bahsedebilirler.

 

Upper-Intermediate (Orta üzeri seviye)

Bu düzeyde iyi bir gramer bilgisine sahip olan öğrenciler çok rahat olarak bilgi alışverişinde bulunup, tartışma yapabilirler. Birbirlerini çok net anlayıp, ifade hedeflerine rahatlıkla ulaşabilir ve yabancı dilde düşünebilme ciddi anlamda olgunlaşmış seviyede ve kritik eşiğin aşıldığı seviyededir.

 

Advanced (İleri seviye İtalyanca)

Bu düzeyde öğrenciler konular hakkında daha ayrıntılı konuşabilirler. Okudukları yayınlarla ilgili yorumlar yapabilir ve tartışma ortamında fikirlerini açık ve seçik olarak gayet rahat biçimde ifade edebilirler. Yazışmalar, dilekçe teknikleri, şirket tanıtımı, telefon görüşmeleri ve resmi yazışma teknikleri öğrenebilirler.

 

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Konum
Kökdil Yabancı Dil Kursu Hakkında

1990 yılında kurulan kökdil, arkasında bıraktığı yıllarla, binlerce insana yabancı dil eğitimi vermeyi başarıyla sürdürmektedir.

 

İngilizce, Almanca ve Fransızca ile eğitim hayatına başlayan kökdil, daha sonra İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Hollandaca, Arapça ve yabancılara Türkçe ile dil yelpazesini genişletmiştir. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip edip dünya standartlarındaki eğitim kalitesini Adana'da uygulayan kökdil, profesyonel öğretmen kadrosuyla hizmet verilmektedir.

 

Adana halkının ve çevre illerden gelen halkımızın dil öğrenim ihtiyacını karşılamakla kalmayıp mesleki ve ticari alanlarda ve son olarak da Hollanda’ya ve Almanya’ya uyum sınavına hazırlık kurslarını Türkiye’de ilk kez kökdil başlatmıştır. Adana'da merkezi noktada modern dersliklerle ve herkese uygun program saatleriyle hizmet veren kökdil, öğrenme sürecinin zevkli ve verimli geçirilmesi sağlanır. kökdil’ de her kursiyer başarıyı hedef alan çalışmaların odağıdır. 1990 yılından bu yana değişmeyen söylemimiz ‘Yabancı Dil kökdil ‘de Öğrenilir’ olmuştur. Bunca yıllık deneyimlerimizi hizmete dönüştürmenin gururunu taşıyor, kursiyerlerimize her geçen gün daha kaliteli, sade ve kolay hizmet vermenin rahatlığını yansıtıyoruz.

Adres
Ziyapasa Mah. Mustafa Kemal Pasa Blv. 67074 Sk. No: 73/D Güleröz Apt. Asma Kat: 3 01140, Seyhan / Adana
Telefon
3224577959
E-Mail
info@kokdil.com
Çalışma Saatleri
Haftaiçi : 08.00-18.00 | Cumartesi : 09.00-19.00 | Pazar : 10.00-17.00
Çevrimdışı Mesaj Gönder
* Göndermiş olduğnuuz mesajlara dönüt sağlanabilmesi için lütfen doğru iletişim bilgilerinizi giriniz.
- için yorum yapıyorsunuz.
Aldığınız eğitim nasıldı?
Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi?
Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi?
E-Mail Adresiniz İle Kaydolun

E-Mail veya Kurum Kodu İle Giriş Yapın
1
2
3
4
  Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Zamanı Ders Saat Sayısı Kalan Kontenjan Fiyat
alt yatay logo
Telif hakkı 2018 kursrehberi.net | Tüm hakları saklıdır.
Visa & MasterCard