Kursrehberi.Net
(değiştir) Üye Ol
İzmir Spor Müzik Dans Okulu
İzmir Spor Müzik Dans Okulu
İZMİR/BORNOVA
0,0
Firma Puanı
Hakkımızda
Galeri
Kurslar
İletişim
Canlı Destek
 

İzmir Bornova’daki Kurumumuz hayatın yoğunluğu içerisinde kendine çıkış arayanlar için, sanat yelpazemizin altında küçük ama nefes alınabilecek alanlar yaratmak dileğindedir.

Geçmiş yıllardaki başarılarımız bunun garantisidir.

Yaşam boyu devam edecek gelişim sürecinde sizlerle yapacağımız küçük paylaşımlar bizim için önemlidir..

İzmir Spor Müzik Dans Okulu Arjantin Tango Kursu
Arjantin Tango Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Arjantin Tango Kursu

Her yaşa hitap eden Arjantin Tango ve Salsa, Bachata sınıf derslerinin yanı sıra kişiye özel dersler ile de düzenlenmektedir. Arjantin Tango Salsa Bachata salon dansından çok bir sosyal danstır. Düzenlenen dans geceleri, atölye çalışmaları ve festivaller sayesinde  bireylerin sosyalleşmesine yardımcı olur. Haftada bir saat grup dersiyle ayda toplam dört ders olarak sunulmaktadır. Ekstra olarak haftalık 1 saat pratik dersleri ve çiftlere özel birebir eğitimle düğün dansları düzenlenmektedir.

TANGO KURSU ARARKEN
Tango dansını öğrenmenin en doğru ve kolay yolu kendinize uygun bir tango okulu bulup tango dersleri almaktan geçmektedir. Başlayacağınız okul ve öğretmenler, tango hayatınızı etkileyecek en önemli kriterlerdendir. Sizleri tango derslerine başlayacağınız okulu ve öğretmenlerinizi araştırmaya davet ediyoruz.

Okulunuzun uluslararası bir tango festivali, tango maratonu, tango gecesi (Milonga) veya pratikleri var mı ? Bu etkinliklere dair bilgiye nasıl ulaşabilirim? Derslere başlayacağınız okulun mutlaka pratiği ve milongası olmasına dikkat etmenizi öneririz. Dansınızı sadece ders alarak değil, derslerde öğrendiklerinizi buralarda kullanarak ve çalışarak pekiştirebilirsiniz. Diğer bir önemli faktör ise seçeceğiniz okulun Tango Festivali veya Tango Maratonu olup olmamasıdır. Bir tango okulunun düzenlediği tango festival ve/veya maratonunun büyüklüğü ve kalitesi o okulun organizasyon yeteneğinin ve diğer tangocular tarafından tercih edilip edilmediğinin en önemli göstergelerindendir.Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise okulun bünyesinde bulunan asistan, eğitmen kadrosunun genişliğidir. Tango eğitiminin özellikle en önemli parçalarından birisi alınan derslerin en kısa zamanda tekrar edilerek zihne ve vücuda oturtulmasıdır. Bu sürecin kolaylaşması için mutlaka tecrübeli tango dansçıları ile çalışmanızı öneriyoruz.Okulunuzun dans stüdyosu hakkında nasıl bilgiye ulaşırım?

Bir dans okulun varlık sebebi dans stüdyosudur. Ekipmanları, dekorasyonu, konumu, eşyaların kalitesi ve hijyen hayatidir. Bu konularda mutlaka sorular sorun ve bilgi almaya çalışın. Vaktiniz varsa ziyaret edin veya fotoğraflarını talep edin.

Okulunuzun eğitim sistemi var mı yoksa rastgele mi eğitim veriliyor?
Bazı okullarda verilen tango derslerinin hiçbir müfredatı yoktur. Dersleri günübirlik planlayan, hatta planlamayıp sadece o an aklına ne gelirse onu anlatan o kadar çok eğitmen gördük ki artık bunun bir sonu gelsin diyoruz. Oturmuş bir eğitim sistemi olmayan herhangi bir eğitim sistemi ve planı olmayan tüm okullar hem zaman, hem de maddi kayba uğramanıza yol açacaktır.
Okulunuzun öğrencisi olmanın bana ne faydası olacak?

Bir diğer önemli konu ise bir tango okulunun öğrencilerine sunabildiği avantajlardır. Bizlerin birinci önceliği sizlerin, tangonun keyfine en kısa zamanda, en kolay ve en ekonomik şekilde varmanızı sağlamaktır.

Öğrencilerimiz için koyduğumuz hedefler ve süreleri aşağıdadır;
Yeni başlayanları dans edebilir hale getirmek ( 1-4 Ay içinde)
Orta seviyenin temellerini sağlamlaştırmak ve danstan keyif alır haline gelmesini sağlamak (4 ay – 12 ay)
Orta-ileri seviyeyi milongalarda tercih edilen partner haline getirmek (1 – 2 Yıl)
İleri seviyeyi ise Avrupa çapında bilinen sosyal Tango dansçılarından birisi haline getirmektir (+2 Yıl)
Biz Tango öğrettikçe keyif alıyoruz ve sizlerin öğrendikçe daha çok keyif alınacağına inanıyoruz.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
İzmir Spor Müzik Dans Okulu Keman Kursu
Keman Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Keman Kursu

Birebir özel ders şeklinde haftada bir ayda dört kez yapılan derslerin aylık ücreti 150 lira
-2 katlı okulumuzda uzman eğitmenler eşliğinde müzik dersleri birebir özel ders şeklinde haftada bir ayda dört kez yapılan derslerin aylık ücreti 150 lira
-Bornova’da en uygun ücret ve en kaliteli eğitim!
-Dersler için 4 ayrı sınıfımız
-Sene sonu konser ve koro çalışmaları
-Grup çalışmaları için ses kayıt prova stüdyomuz
-Öğrenciler ders saati dışında okulumuza gelip çalışma odalarında etüt yaparlar.

-Muzik branşına kayıt olduğunuzda 1 aylık ücretsiz spor dersleri üyeliği kazanırsınız ve bunu ailenize hediye edebilirsiniz.Seçtiginiz spor dersleri için kullanılabilirsiniz.

Keman
, bir yayla çalınan telli bir enstrümandır olup; eşsiz güzellikteki sesiyle, insan sesi tınısına en yakın enstrümandır.
 

Kişilerin ve ulusların en temel ve nitelikli gerekliliklerinden biri tabi ki eğitimdir. Eğitimden tümden yani genelden bireye yani özele doğru yaklaşım metodu içerir. Bu anlamda keman sanatı eğitimi çok önemli bir yer tutar. Keman eğitimi müzik eğitimleri arasında önemli bir yer tutar.Haftada bir kez özel ders şeklinde birer saat olarak ayda dört defa ders yapılmaktadır.

Ücretimizi piyasanın altında tutarak daha fazla kişinin müzikle ilgilenebilmesini amaç edinmekteyiz.Hem kaliteli hem uygun eğitim!
Öğrenci derslere haftada iki saat gelir dersler bire-bir yapılır. İlk saatte ders odasında öğretmenin anlatımı ve karşılıklı çalarak net “bir saat” ders konusu işlenir. Oniki yaş altı öğrencilerin ders saati düzenlemesi dikkat seviyeleri baz alınarak ayrıca yapılır. İkinci saatte öğrenci etüd odasına girer. Burası öğrendiklerini uygulama yeridir. Öğrenci etüdü kendi başına yaparken aklına takılan, emin olamadığı konuları anında öğretmene sorabilir. Her enstrüman için geçerli olduğu gibi keman için de yeteri kadar egzersiz gereklidir.

 

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
İzmir Spor Müzik Dans Okulu Özel Krav Maga Kursu
Özel Krav Maga Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Özel Krav Maga Kursu

Bornovadaki Spor Salonumuz 2 katlı merkezimizde her branşta farklı uzman eğitmenlerle tüm çalışma ekipmanları , 2 adet klima soyunma odaları mevcuttur.Hafta içi hafta sonu sınıfları vardır.Derslere devam eden başlangıç orta ileri seviye sınıfların gün ve zamanları hakkında arayıp bilgi alabilirsiniz. 0505 63 64 291 branş hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz Krav Maga nedir?

KRAV MAGA

TARİHÇE :

Krav Maga’nın ortaya çıkış tarihi yaklaşık olarak 40 yıl öncesine dayanmaktadır. Kısa bir sürede en modern savunma tekniklerinden biri haline geldi. Kısa adı; IDF (Israel Defense Forces) olan İsrail Savunma Birlikleri tarafından yaratılmış bir savunma sistemidir. Çeşitli tipteki insanlara, çeşitli savunma teknikleri ve becerileri en kısa sürede öğretme ihtiyacından dolayı geliştirilmiştir. Krav Maga, Imi Lichenfield tarafından Ordu eğitimleriyle bütünleştirildi. I. Lichenfield, IDF’nin Wingate Enstitüsü’nün fiziksel eğitim merkezinde şef eğitmendi ve halen Krav Maga Federasyonu başkanı durumundadır.

Zaman ilerledikçe sistem sadece IDF tarafından değil, İsrail güvenlik güçlerinden olan gizli servis Mossad ve polisler tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. Bu sistem birçok bilgisayar testlerinden geçirilmiş, tekrar tekrar ele alınmış ve gelişime açık bir temel üzerine oturtulmuştur. Krav Maga, hazırlıklı olma, fiziksel kondisyon ve özgüven gibi önemli prensipler üzerinde yoğunlaşır. Ayrıca Krav Maga, topluma açık okullarda da ders olarak öğretilmeye devam etmektedir.

EĞİTİM :

Sistemin içinde; Aikido, Karate, Boks, Judo, Ju jitsu teknikleri ve bunların yanı sıra pek tanınmayan fakat etkili savunma teknikleri bulunmaktadır. Krav Maga, kişinin doğal reflekslerini eğitmeye ve geliştirmeye yöneliktir. Buna bağlı olarak öğrenci, farklı fiziksel tehdit durumlarında uygulayabileceği basit fakat etkili tekniklerden oluşan bir savunma yeteneğine sahip olur. Bunların bazıları; boyun kitleme, boğma ayı sarılışı, giysiden yakalama ve el tutuşları (kavrama)dır. Krav Maga, Kata’ya veya belli bir sıraya dizili hareketler zincirine sahip değildir. Kişi, bir saldırıyı bertaraf etmek için basit hareket dizilerini, herhangi bir diğer dinamik hareketlerle birleştirerek kullanır. En önemli prensip; yeni durumlara hızlı adapte olabilmektir.

Aynı zamanda, öğrenciler başlangıçta etkili yumruk ve tekme atabilmeyi öğrenirler. Örnek olarak: Rakipten boks tekniği ile gelen bir yumruğa karşı, geleneksel dövüş tekniklerinden bir tekme ile dize veya kasıklara yapılabilecek bir vuruş kullanılabilir. Bunun yanı sıra, yeni başlayanlar için doğru düşüş ve yuvarlanma bilgileri de öğretilir.

Sonraki seviyelerde, boyun ve bilek manipülasyonları, yer dövüşleri ile birlikte öğretilir. Ayrıca bu seviyede, silahlı hasıma karşı uygulanabilecek teknikler öğretilir. Bu silahların arasında; sopa, bıçak, tabanca ve tüfek bulunur. Bununla birlikte silah kullanma teknikleri de eğitimlerin içinde yer alır. En çok uzmanlaştırıldıkları silahlar, sopa ve bıçaktır.

Eğitim ilerledikçe, birden fazla silahlı hasımla mücadele öğretilir. Bu durumları belirli bir şekilde tanımlayamayız. Çünkü iki kişinin tam olarak ne şekilde karşı karşıya gelebileceği tahmin edilemez. Öğrenci; bir kaos anında, duruma hızla adapte olmayı öğrenmeli ve geliştirmelidir.
 

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
İzmir Spor Müzik Dans Okulu Özel Ninjutsu Kursu
Özel Ninjutsu Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Özel Ninjutsu Kursu

Bornovadaki Spor Salonumuz 2 katlı merkezimizde her branşta farklı uzman eğitmenlerle tüm çalışma ekipmanları , 2 adet klima soyunma odaları mevcuttur.Hafta içi hafta sonu sınıfları vardır.Derslere devam eden başlangıç orta ileri seviye sınıfların gün ve zamanları hakkında arayıp bilgi alabilirsiniz. 0505 63 64 291 branş hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz Ninjutsu nedir?
 

Ninjutsu’nun ilginç ve önemli yanlarından biri, Feodal Japonya döneminde, zamanın ninjaları tarafından başarı ile uygulanmış ve öğretilmiş olmasıdır. Ayrıca, yine bu zamanda, ninjutsu oldukça geliştirilmiştir.

Ninjutsunun daimi amacı, ruhsal bir arınma ile mutlu bir kişilik sahibi olabilmektir. Bunların yanı sıra, bir ninjanın amacı ise kendisine, yakın çevresine ve tüm insanlık alemine barış getirebilmektir.

Ninjutsu, birden fazla dövüş sanatını bünyesinde toplayan bir sistemler bütünüdür. Belli bir kulvara itilmesi, kavram olarak doğru olmayacağı için, çeşitli dövüş sanatları ve yaşam felsefelerinden beslenmektedir. Bu sanat ve felsefelerin ışığında, ninjutsunun içinde yer alan en belirgin tarzlar ise, kılıç kullanabilme ve yakın dövüş hareketleridir.

 

Diğer tüm alt sanatlar ise, şu şekilde sıralanabilmektedir;

– Taijutsu (silahsız dövüş)
– Kenjutsu (kılıçla dövüş)
– Sojutsu (mızrak dövüşüdür)
– Naginatajutsu (naginata dövüşüdür)
– Kusarigamajutsu (kusarigama dövüşüdür)
– Bojutsu (sopa ve asa dövüşüdür)
– Seishin – teki kyoko (manevi olarak arınma anlamına gelmektedir)
– Shurikenjutsu (shuriken fırlatma aktivitesi)
– Kayakujutsu (piro teknik ve patlayıcılar)
– Hensojutsu (kılık ve gereken kimliğe bürünebilme)
– Shinobi – iri (gizlilik ve sızma yöntemleri)
– Bajutsu (binicilik)
– Sui – ren (suyu kullanma)
– Boryaku (yöntemler)
– Choho (casusluk)
– Intonjutsu (kaçış ve gizlenme)
– Tenmon (hava durumu)
– Chi – mon (coğrafya)

Ninjutsu çalışan kişilere verilen genel isim, “ninpo”dur. Ninjutsu çalışan ninpoların içinde yer alan erkeklere “ninja”, kadınlara ise “kunoichi” denmektedir.
Ninjaların kullandığı çeşitli aletler de vardır. Bu aletlerden en bilindik olanları ise, şu şekilde sıralanabilmektedir;

Ninjutsu, sözlük anlamı olarak; “gizemlisanat” anlamına gelir. Nin,”gizem, sır” jutsu ise, “sanat” demektir. Temel felsefesini “zulme karşı mücadelenin öğretisi” olarak açıklayabileceğimiz Ninjutsu, mazisi çok eskilere, Japon medeniyetinin başlangıcına dayanan bir savaş sanatıdır. İnsanın beyinsel ve psikolojik olarak olgunlaşmasında, mücadelenin ve istikrarın yerini ifade eder.

Ninjutsu ilk zamanlar belki bir öğreti şeklinde sistematize edilmemiştir. Ama zaman içinde bu sanat insanlara ve geniş kitlelere öğretildi. Ninjutsu kurslarda çoğunlukla sadece bir dövüş sanatı olarak sportif amaçlarla öğretilmektedir. Güvenlik ve bodygardlık alanındaki uygulama ve teknikleri profesyonel eğitime dahildir.

Ninja çalışması hedef olarak Tatsujin olmak demektir. Tatsujin ise tam mükemmel bir insan vücudu demektir. Taijutsu (vücut sanatı) Ninjutsunun temelini oluşturur. Düşme, yuvarlanma, yuvarlama, tırmanma, atlama, sürünme, vurma vb.metot ve  şekillerinden oluşan taijutsu, vücudu biçimlendirip, sağlığı da koruyan hareketler zinciridir ve bu şekilde ninja kendisine has bir yürüyüş ve koşma şekli oluşturur.

Ninjutsu,çalışma esnasında hep doğal ve rahat hareketler yapmayı öngörür. Taijutsu insanın doğal gücüne, reaksiyon hızına, hareketliliğine ve doğanın kendi işleyiş prensiplerine uyumlu bir yaklaşım sağlamaya dayanır. Bu sayede kendini başarılı bir  şekilde savunabileceğine inanılır.

Bu gün Ninjutsu daha çok Avrupa’da son derece sevilen bir dövüş sanatı olarak gittikçe artan sayıda bir öğretici ve öğrenci kitlesine sahiptir. Ninjutsu’nun dünyadaki temsilcisi Dr. Masaaki Hatsumi’dir.

Ninjutsu’nun Temel Bölümleri
Ninjutsu çalışmaları dört temel bölümden oluşur. Bunlar ;
1)Tai Sabaki
2)Tai Jutsu
3)Jutai Jutsu
4)Kobu Jutsu
Şimdi bu bölümleri biraz daha açıklayalım.

TAİ SABAKİ
Sabaki, bütün savunma sanatlarında kullanılan bir eskiv oyunudur. En çok Aikido ve Ninjutsu’da görülür. Sabakinin ana kuralı rakibe odaklanmak, zamanlamayı iyi yapmak ve çabuk karar verebilmektir. Bir iki saniyelik gecikme olumsuz sonuçlar verebilir. Tai Sabaki, eski japon askerleri olan samurayların geliştirdiği bir sanattır. Kendo çalışırken Tai sabakiye çok önem vermişlerdir.
Üstten, önden ve yandan gelen saldırılardan ayak eskivi yaparak sıyrılmayı geliştirmişlerdir.

TAİ JUTSU
Tai Jutsu, Tai Sabaki ile bağlantılıdır. Tai, uzaktan gelen herhangi bir saldırıya karşı yapılan teknikler demektir. Karşıdan gelen her saldırı ilk önce Tai Sabaki ile boşa çıkarılır ve sonra rakip etkisiz hale getirilebilir. Burada el ve ayakların birbirleri ile koordineli bir şekilde uyumlu olması lazımdır. Yani tek vücut halinde hareket edilmelidir.

İyi bir Tai yapmak için üç kural vardır.
1)Zamanlama
2)Refleks
3)Hissetmek

Bunları anlamak için biraz daha açıklayalım ;
Zamanlama
Karşıdan gelen saldırıyı telaşa kapılmadan (çünkü heyecan düşünceyi dağıtır) ve Sui jutsu düzeyinde (durulmuş bir deniz gibi) sakin ve akıllı bir şekilde karşılamak…

Refleks
Merminin namludan çıktığı gibi hızlı davranmak… Burada Tai Sabaki çok önemlidir.

Hissetmek
Bu kural aynı zamanda meditasyon bölümüne girer. Bu da, altıncı hissi geliştirmekle ilgilidir.
Mesela rakibin saldırıp saldırmayacağını veya nereden saldıracağını, bakışlarından, omuz hareketlerinden ve konuşma tarzından anlamak demektir. Bu kuralları daha iyi anlamak için çok egzersiz yapmak lazımdır.

JUTAİ JUTSU
Jutai, Tai Jutsu’nun tam aksine uzak dövüşmek değil, yakın mesafeye girip göğüs göğüse mücadele demektir.

Jutai Jutsu’nun içinde Judo, aikido ve Ninjutsu’nun etkili teknikleri vardır. Jutai Jutsu’nun amacı, rakibin her türlü tutuşundan  kurtulup rakibi etkisiz hale getirmektir. Ninjutsu’nun diğer bölümlerinde olduğu gibi burada da ayak oyunlarının büyük önemi vardır. Yanlış bir adım tekniğin istediğimizin dışında gelişmesine neden olur. Sokak kavgaları en çok tutmak, itmek ve sarılmak hareketleri ile başlar. Burada da yakın dövüşün ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bu yüzden günümüzde polis ve özel  güvenliklerde yakın dövüş çalışmalarına önem verilmekte ve bu şart aranmaktadır.

KOBU JUTSU
Kobu Jutsu, Nijutsu’da silahlı çalışmaya verilen addır. Bu çalışmalarda bir Ninja Ka (ninjutsu çalışan öğrenci) sopa, kılıç, bıçak, nunchaku, mızrak gibi aletleri kullanmayı ve bunlara karşı defansı öğrenirler. Bütün savunma sanatlarında Kobu jutsu çalışması vardır.Ama Ninjutsu’da olduğu gibi özgür değildir. Ninjutsu derslerinde bir öğrenciye belli bir seviyeden sonra silah eğitimi verilir ve siyah kuşağa geldiği zaman Kobu sanatını öğrenmiş olur. Ninjutsu’da bir başka özellik ise, bir Ninja’nın etrafındaki eşyalardan çeşitli şekillerde faydalanabilmesidir.

Mesela; bir iplik, kravat, şemsiye, kemer, anahtar, kalem, ayakkabı bağı veya bir tahta olabilir. Ninjalar bunları, kısıtlı bir zamanda kendini savunmak veya tırmanmak vb.işlerde kullanabilirler. Özellikle bu tür günlük hayatta kullanılan eşyalar sokak saldırılarında
kadınların veya her hangi bir insanın hayatının bir çok defa kurtulmasına ve malının çalınmasına engel olmuştur.

 

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
İzmir Spor Müzik Dans Okulu Özel Muay Thai Kursu
Özel Muay Thai Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Özel Muay Thai Kursu

ornovadaki Spor Salonumuz 2 katlı merkezimizde her branşta farklı uzman eğitmenlerle tüm çalışma ekipmanları , 2 adet klima soyunma odaları mevcuttur.Hafta içi hafta sonu sınıfları vardır.Derslere devam eden başlangıç orta ileri seviye sınıfların gün ve zamanları hakkında arayıp bilgi alabilirsiniz. 0505 63 64 291 branş hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz MUAY THAI nedir ve Branşları nelerdir?

MUAY THAI

TARİHÇE :

Muay Thai’nin tarihini incelediğimizde, Thai insanlarının tarihi ile içiçe olduğunu görmekteyiz. Burmese ordusunun Ayuddhaya şehrini yok etmesiyle, Thai tarihinin arşivleri de kaybolmuş oluyordu. Buna bağlı olarakta, muay thai ile ilgili oluşum hikayesinin büyük bir kısmı da yok olmuş oluyordu. Sahip olunan biliglerin çoğunun Burmese , Kamboçya, avrupalı gezginler ve Chiangmai’deki Lanna Krallığı kronolojisinden gelmektedir.

Bütün kaynaklarda ki ortak nokta; Muay Thai’nin savaş alanlarında kullanılan yakın dövüş stili olarak ortaya çıkmış olmasıdır. Bir çok silahtan daha ölümcül olması, savaşlarda kullanılmasını basit bir şekilde açıklamaktadır.

Muay Thai’nin geldiği yer, gelişimi ve kaynağı net olarak bilinmemektedir. Bu yüzden bir çok kaynak birbiriyle çakışmalar göstermektedir. Fakat bu konuda iki temel teori yürütülmektedir. Birinci teoriye göre ; bir zamanlar Çin’de yaşayan Thai halkının, aşağı kısımlara göç ettiği zamanlarda, yerleşmek için bir yer bulma savaşından dolayı ortaya çıktığını savunur. İkinci teori ise ; zaten orada yaşayan Thai halkının, topraklarını işgalcilerden savunmak için geliştirdikleri teknikler olarak gösterir. İkinci teori tartışmaya açık olsa da, akademik ve arkeolojik araştırmalara dayanmaktadır. Buna rağmen birinci teorinin de yeni yerleşimcilere açık olmasından dolayı, doğru olma olasılığı yüksektir.

Görülüyor ki; Muay Thai, Thai halkının kültürünün köklerinden geldiğidir. Tayland’da “Kralların Sporu” olarak anılır…

 

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Konum
İzmir Spor Müzik Dans Okulu Hakkında
 

İzmir Bornova’daki Kurumumuz hayatın yoğunluğu içerisinde kendine çıkış arayanlar için, sanat yelpazemizin altında küçük ama nefes alınabilecek alanlar yaratmak dileğindedir.

Geçmiş yıllardaki başarılarımız bunun garantisidir.

Yaşam boyu devam edecek gelişim sürecinde sizlerle yapacağımız küçük paylaşımlar bizim için önemlidir..

Adres
İki Katlı Merkezimiz Ergene mh.552 sk. No:6 Bornova / İzmir
Telefon
-
E-Mail
r.g.goksal@gmail.com
Çalışma Saatleri
Haftaiçi : 08.00-18.00 | Cumartesi : 09.00-19.00 | Pazar : 10.00-17.00
Çevrimdışı Mesaj Gönder
* Göndermiş olduğnuuz mesajlara dönüt sağlanabilmesi için lütfen doğru iletişim bilgilerinizi giriniz.
- için yorum yapıyorsunuz.
Aldığınız eğitim nasıldı?
Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi?
Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi?
E-Mail Adresiniz İle Kaydolun

E-Mail veya Kurum Kodu İle Giriş Yapın
1
2
3
4
  Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Zamanı Ders Saat Sayısı Kalan Kontenjan Fiyat
alt yatay logo
Telif hakkı 2018 kursrehberi.net | Tüm hakları saklıdır.
Visa & MasterCard