Kursrehberi.Net
(değiştir) Üye Ol
İcon Dil Akademisi
İcon Dil Akademisi
ANKARA/ÇANKAYA
0,0
Firma Puanı
Hakkımızda
Galeri
Kurslar
İletişim
Canlı Destek

HAKKIMIZDA

2004 yılında yabancı dil konusunda en iyi eğitimi sunmak amacıyla kurulmuş olan ICON Akademi, her yıl birçok kişi ve kuruma aynı standart ve kalite anlayışıyla hizmet vermektedir. ICON Akademide uygulanan eğitim tekniği, ülkemizde kullanılan geleneksel eğitim metotlarından farklı bazı özellikler taşımaktadır ki bu da ICON’u kuruluşundan buyana çok kısa bir süre içerisinde hak ettiği yere süratle getirmeye yetmiştir.

Başta İNGİLİZCE ve ARAPÇA dillerinde  olmak üzere YDS ve YÖKDİL kurslarında vermiş olduğu online ve örgün eğitimlerde kendi özgün ders programını ve kendi yayınlarını kullanan kurslar arasında en fazla tercih edilen ICON Akademi, uzun deneyimler sonucu oluşturduğu bu çizgiyi ve kendisine duyulan güveni korumak için her yıl kendisini yenilemektedir. Bu doğrultuda sürekli;

 • yayınların güncellemesi,
 • soru bankasının büyütülmesi ve site üzerinden paylaşılması,
 • deneme sınavlarının gerçek seviyeyi yansıtacak şekilde tutulması,
 • öğrenci takip sisteminin (SPL) icrası,
 • eğitici personel donanımları,
 • ve eğitim kalite standartlarında tavizsiz, koşulsuz ve zaman mefhumu gözetmeksizin her türlü fedakarlığı yapmaktadır.

TOEFL,IELTS, ProficiencySAT gibi akademik sınav hazırlık kurslarında ise sabit bir program, standart bir şekilde uygulanmayıp, daha küçük sayıda, ortalama 4 kişilik gruplarda sınıflar oluşturulduğundan öğrencinin eksik olan bilgi ve beceri konularına ağırlık verilerek eğitim mümkün olan en kısa sürede tamamlanmaktadır. Bu alanlardaki kurum başarısı %95’tir.

Bunların dışında Genel İngilizceArapçaAlmancaÇince dillerinde kitle eğitim modeli yerine konuşma ve anlama becerilerini ön plana çıkaran, daha özel sınıflarda verilen, sonuç odaklı eğitimlerle bu alandaki ihtiyaca layıkıyla cevap vermektedir.

Sonuç itibariyle; “En azı alma, en çoğu verme” felsefesiyle yola çıkan ICON Akademi, alanında uluslararası bir marka olma yolunda emin adımlarla yürümektedir.

 

İcon Dil Akademisi İngilizce Kursu
İngilizce Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
İngilizce Kursu

İNGİLİZCE ÖĞRENMEK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Genel İngilizce Kursu İngilizce, dünyada en yaygın kullanılan dil olarak yerini alırken günümüzde de birçok insanın tercih ettiği ikinci bir dil olarak kullanılmaktadır. Her geçen gün artan yeniliklerin beraberinde ikinci bir dil, iş hayatında ve günlük yaşamda gereksinim haline gelmiştir. Küresel çağda olmamız sebebiyle çoğu işin internetle yürütüldüğü bu dönemde uluslararası şirketler, yabancı dil bilgisi olan ve şirkete katkı sağlayan çalışanlar istemektedir. Dolayısıyla uluslararası alanda kariyer sahibi olmak isteyen adaylarda aranan nitelikler arasında İngilizcenin ileri düzeyde olması ilk sıralarda yer almaktadır.

İngilizce bilmeniz, kariyer olanaklarının yanı sıra, seyahat etmenize ve birçok kültürel deneyim edinmenize de katkı sağlamaktadır. Birçok ülkede konuşulan ikinci bir dilin İngilizce olması sebebiyle, seyahatinizde insanlarla kuracağınız iletişim, seyahatinizi daha zevkli hale getirecektir. Öğreneceğiniz her bir dil, pasaportunuzda yeni bir sayfanın sizi beklemesi demektir.

İNGİLİZCE KURSU

İngilizce kursu Kurumumuzda eğitim kalitemizin belli bir standartta sunulabilmesi ve fırsatlar doğrultusunda geliştirilebilmesi için etkin bir kalite yönetim sistemi uygulanmaktadır. Yönetim sistemi ile hem katılımcılarımızın, hem eğitmenlerimizin, hem de ilgili süreçlerimizin performansları takip edilmektedir. Tespit edilen noktalarda iyileştirmeler yapılmakta ve böylece kalitemizi sağlayan unsurlar kontrol altında tutulmaktadır.

Temel, Başlangıç, Alt Orta, Orta, Üst Orta ve Gelişmiş düzeyleri kapsayan kursumuz, 6 seviye ve 12 kurdan oluşmaktadır. Genel İngilizce kurslarımızda, öğrenciler ilk olarak seviye belirleme sınavına alınır ve seviyelere göre sınıflara ayrılarak eğitimlerine başlarlar. Amacımıza yönelik eğitim boyunca kurslarımızda, gramer, kelime, okuma-anlama, yazma, dinleme, konuşma ve telaffuz çalışmaları yapılmaktadır. Derslere giren öğrenci, bu çalışmalar beraberinde aktif tutulmakta ve yabancı hocalarımızla sürekli iletişim halinde bulunarak öğrendiklerini pratikte uygulayabilmektedir. Derslerimizde akademik İngilizcenin yanı sıra deyimler ve atasözleri çalışmalarıyla günlük konuşma dilinde İngilizce de öğretilmektedir.

Öğrencinin eğitime aktif katılabilmesi ve İngilizceyi disiplinli bir şekilde öğrenebilmesi için danışmanlarımız tarafından devamsızlık durumu takip edilmektedir.

Eğitim sonunda yapılan genel İngilizce sınavları ile dinleme, konuşma, okuma, yazma ve gramer bilgileri, eğitmenlerimiz tarafından ölçülerek uluslararası kabul gören standartlara göre öğrencilerin yabancı dil seviyeleri belirlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Devamsızlık ve disiplinsizlik haricinde başarısız olan öğrenciler için tekrar İngilizce kursu planlanmakta ve öğrencinin başarısı sağlanmaktadır.

ICON Akademi’nin aynı zamanda bir Türkçe Öğretim Merkezi olması sebebiyle, genel İngilizce kursuna katılan öğrencilerimiz, sınıf aktivitelerinin dışında yabancı öğrencilerle birlikte pratik yapma imkânı elde ederek çok kültürlü ortamda farklı kültürleri öğrenebilirler.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
İcon Dil Akademisi YDS Kursu
YDS Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
YDS Kursu

ICON Akademi, İngilizce yds kursu na katılmak isteyenler için kursiyerlerin başlangıç seviyelerine ve kurs sonu beklentilerine göre sunmuş olduğu alternatif programlarla Türkiye’nin en çok tercih edilen kurumlarının başında gelmektedir. İngilizce’nin dışında Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça dillerinde de Türkiye markası olan Icon Akademi örgün ve online YDS kursuna Ankara ve diğer şehirlerimizden katılmak isteyenlere eşit fırsatlar sunmak amacıyla teknolojiden en üst düzeyde istifade edilmektedir.

 

Sınav hazırlık programlarındaki ilk amacımız gelen kursiyeri kendi seviyesine en uygun gruba planlayarak deneyimli hocalarımızın da yardımıyla en kısa sürede en üst düzeyde gramer ve kelime bilgisi ile okuma-anlama becerileri kazandırmak ve hedeflediği puanlara ulaştırmaktır. Bu bağlamda kursiyerlerimiz ilk başvuru sırasında homojen sınıflar oluşturmak amacıyla bir seviye belirleme sınavına tabi tutulmaktadır. Eğer son 3 yıl içerisinde kursiyerin girmiş olduğu bir YDS veya YÖKDİL puanı var ise ayrıca seviye sınavına girmesi gerekmez.

 

Kursiyerler seviyelerine göre Temel HazırlıkÖn YDS ve Hızlı YDS olmak üzere 3 aşamalı programlardan en uygun olanına yerleştirilmektedir. Kurs süreleri Eylül ve Nisan dönemlerine göre küçük değişiklik göstermekle birlikte toplamda 20-22 hafta sürmektedir. Temel hazırlık programına başlayan bir kursiyer, başlangıçta alması gereken temel gramer ve kelime bilgileri ile Ön YDS’ye hazır hale getirilir. İkinci bölüm olan Ön YDS programında ileri düzeye kadar gramer bilgisi ve okuma becerileri kazandırılarak son bölüm olan Hızlı YDS’ye başlayacak düzeye gelmiş olur. Hızlı YDS bölümünde ise artık kursiyerimiz gerekli tüm gramer bilgilerini öğrenmiş, önceki bölümlerde kazandığı kelime dağarcığıyla YDS metinlerini büyük bir oranda anlayacak seviyeye gelmiş olarak başlar. Tek eksiği YDS sınavında çıkacak soru türlerini tanımaması ve hangi soru türünde hangi yöntemleri kullanması gerektiğini bilmemesidir. Son bölüm olan Hızlı YDS kısmında ise bu yöntemler öğretilir, her bir soru tipinden ICON Akademinin zengin soru bankasından yüzlerce soru çözerek pratik kazandırılır. Her hafta yapılan özgün denemelerle kursiyerin seviyesi öğrenci takip sistemimize (SPL) kaydedilerek her kursiyer bireysel olarak konu bazında takip edilir. Bu bölümün son haftasında yapılacak iki deneme sınavının kritiği Muammer Hocamız tarafından yapılır. Kurs süresince biri daimi kurs hocası, biri kelime-okuma ders hocası olmak üzere üst düzeyde üç hocamızın katkısıyla eğitim tamamlanır.

 

Bu hazırlık kurslarımıza kayıtlı bütün öğrencilerimize kendi yayın kurulumuz tarafından  hazırlanan;

 • ‘’YDS Basic Vocabulary’’ ve ‘’Basic Grammar’’ (Temel Hazırlık Programı için),
 • ‘’Grammar for All’’, ‘’Passage Study with Advanced Vocabulary’’ (Ön YDS için), ve
 • ‘’YDS Question Types’’ ve 6+2 özgün YDS deneme sınavı (Hızlı YDS için) ücretsiz olarak verilmektedir.

 

Program kapsamında, tüm YDS kursiyerlerimize eğitimin sonuna kadar sağlamış olduğumuz ücretsiz video ders desteği, 7/24 sosyal medya destekli interaktif eğitim, ders saatleri dışındaki eğitim, bireysel öğrenci takip sistemi (SPL), ve süresiz danışmanlık desteği diğer kurumlarla farklarımızdan bir kaçıdır.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
İcon Dil Akademisi TOEFL Kursu
TOEFL Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
TOEFL Kursu

TOEFL iBT

TOEFL iBT sınavı, ETS tarafından düzenlenen uluslararası İngilizce yeterlilik sınavıdır ve İngilizcenin resmi dil veya eğitim dili olduğu ülkelerde eğitim almak veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini değerlendirmek üzere internet üzerinden yapılan bir sınavıdır. Bu sınavda öğrenci; akademik düzeyde dinleme, okuma anlama, konuşma ve yazma alanlarında toplam 120 puan üzerinden değerlendirilir. TOEFL puanı 2 yıl geçerlidir ve aday aynı yıl içerisinde istediğiniz kadar sınava girebilir fakat 12 günlük bir süre içinde birden çok kez giremez. TOEFL sınavı takvimi için tıklayın.

ICON Akademide Verilen TOEFL Hazırlık Kurslarının Ayrıcalıkları Nelerdir?

ICON Akademide kursiyerlerin bazı özel yöntemlerle eksiklikleri belirlendikten sonra, sınav stratejileri ve tekniklerine yönelik akademik dilbilgisi, kelime bilgisi, dinleme, okuma, konuşma ve yazma konularında gerekli eğitimler verilerek en kısa sürede en fazla puan almaları sağlanır. Bununla birlikte;

 • Öğrenci seviyesine göre oluşturulan homojen VIP grupları,
 • Akıllı tahta ve bilgisayar destekli sınıfları,
 • Özgün programları,
 • Zengin kaynaklar ve ücretsiz deneme sınavları,
 • Sınav stratejileri ve soru türüne göre teknikleri,
 • En profesyonel yabancı hocaları,
 • Profesyonel destek ve danışmanlık hizmetleri,
 • Ders saatleri dışında hoca desteği ve de,
  • Cazip ücretleri ile TOEFL hazırlık kursları içinde en çok tercih edilen kurumdur.
Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
İcon Dil Akademisi Almanca Kursu
Almanca Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Almanca Kursu

Almanca kursu muz,  uluslararası standartlara göre belirlenen 6 seviyeden oluşmaktadır. Her bir kurun sonunda eğitmenlerimiz tarafından yapılan seviye sınavlarında, başarılı olan öğrenciler, bir sonraki kura geçmeye hak kazanırlar ve Almanca düzeyini belgeleyen sertifikayı alırlar.

A1: Basit cümleleri anlayabilir ve kullanabilirsiniz. Gündelik hayata dair, kısa cümlelerle sorular sorabilir, kendinizi tanıtabilirsiniz.

A2: Günlük konuşma dilinde kullanılan deyimleri anlayabilir, rutin konularda bireylerle iletişime geçebilir, kendi yaşamınızla ilgili daha detaylı bilgiler verebilirsiniz.

B1: Basit cümleleri birbirine bağlayarak sorular sorabilir, bir konu üzerinde yorum yaparak görüşlerinizi anlatabilir, genel konuşmaları anlayabilir ve Almanca konuşulan ülkelere zorluk çekmeden seyahat edebilecek duruma gelebilirsiniz.

B2: Birçok konu üzerine detaylı bir şekilde konuşabilir, Almanca konuşan biriyle sohbeti rahat bir şekilde yürütebilir, okuduğunuz metini ana hatlarıyla anlayabilir ve yorumlayabilirsiniz.

C1: Kelime sıkıntısı çekmeden okuduğunuz detaylı ve uzun metinleri rahatlıkla anlayabilir, dili sosyal yaşamınızda, mesleğinizde etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

C2: Yazılı, sözlü kaynakları takılmadan anlayabilir ve sunabilirsiniz. Okuduğunuz ve dinlediğiniz her şeyi net ifade edebilir ve doğru bir biçimde başkalarına aktarabilirsiniz.

Icon Akademi ailesi olarak, hedefinize giden yolda grup dersleri veya bire bir eğitimler sunmaktayız. Kursumuzun uyguladığı etkileşimli öğretme stratejileri sayesinde, Almanca’yı gündelik hayatta kullanarak, rahat iletişim kuracak düzeye gelebileceğinize inanıyoruz.

Almanca Kursu sonunda yapılan genel Almanca Kursu sınavları ile dinleme, konuşma, okuma, yazma ve gramer bilgileri, eğitmenlerimiz tarafından ölçülerek uluslararası standartlara göre kabul edilen yabancı dil seviyeleri belirlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Devamsızlık ve disiplinsizlik haricinde başarısız olan öğrenciler için tekrar planlanmakta ve öğrencilerimizin başarısı sağlanmaktadır.

ICON Akademi’nin aynı zamanda bir Türkçe Öğretim Merkezi olması sebebiyle, kursumuza katılan öğrencilerimiz, sınıf aktivitelerinin dışında yabancı öğrencilerle birlikte pratik yapma imkânı elde ederek çok kültürlü ortamda farklı kültürleri öğrenebilirler.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
İcon Dil Akademisi YÖK DİL Sınavı Kursu
YÖK DİL Sınavı Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
YÖK DİL Sınavı Kursu

 ICON Akademi İngilizce YÖKDİL Kursunun Özellikleri Avantajları Nelerdir?

Tamamı kitap ve soru yazarı hocalardan oluşan kadromuz, onlarca yıldır KPDS, ÜDS, LYS, YDS, TOEFL, IELTS, TOEIC, SAT gibi sınavlarda başarısını kanıtlamıştır. Bu akademik programların her birine o olanda uzmanlaşmış eğitmenler girdiği için branşlaşma söz konusudur. Bu doğrultuda şu ayrıcalıklardan bahsetmek mümkündür;

 1. Alan bazında branşlaşma ve uzmanlaşmamız sayesinde sınavlarda çıkan sorulardaki isabet yüzdemiz fazladır.
 2. YÖKDİL kurslarımıza müracaat eden öğrencilerimiz seviyelerine göre uygun programdan başlarlar ve tamamen kendi yayınlarımızla eğitim alırlar.
 3. Alanındaki en iyi eğitmenlerden ders alarak nitelikli eğitim şansı yakalarlar.
 4. Dersler bilgisayar ve akıllı tahta destekli sınıflarda yapılır.
 5. Ders dışında da aynı şekilde çalışmaları ve ödevleri takip edilir.
 6. ITC (Icon Test Center) tarafından düzenli deneme sınavları yapılır. Sonuçları her bir öğrenci için Öğrenci Gelişim Grafiğine (SPL-Student Progress Log) işlenir ve konu bazında en ince detayına kadar takip edilerek doğru yönlendirme sağlanır.
  1. Zorunlu nedenlerle ders kaçıran kursiyerlere örgün veya online olarak aynı dersin telafisi verilir.
Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Konum
İcon Dil Akademisi Hakkında

HAKKIMIZDA

2004 yılında yabancı dil konusunda en iyi eğitimi sunmak amacıyla kurulmuş olan ICON Akademi, her yıl birçok kişi ve kuruma aynı standart ve kalite anlayışıyla hizmet vermektedir. ICON Akademide uygulanan eğitim tekniği, ülkemizde kullanılan geleneksel eğitim metotlarından farklı bazı özellikler taşımaktadır ki bu da ICON’u kuruluşundan buyana çok kısa bir süre içerisinde hak ettiği yere süratle getirmeye yetmiştir.

Başta İNGİLİZCE ve ARAPÇA dillerinde  olmak üzere YDS ve YÖKDİL kurslarında vermiş olduğu online ve örgün eğitimlerde kendi özgün ders programını ve kendi yayınlarını kullanan kurslar arasında en fazla tercih edilen ICON Akademi, uzun deneyimler sonucu oluşturduğu bu çizgiyi ve kendisine duyulan güveni korumak için her yıl kendisini yenilemektedir. Bu doğrultuda sürekli;

 • yayınların güncellemesi,
 • soru bankasının büyütülmesi ve site üzerinden paylaşılması,
 • deneme sınavlarının gerçek seviyeyi yansıtacak şekilde tutulması,
 • öğrenci takip sisteminin (SPL) icrası,
 • eğitici personel donanımları,
 • ve eğitim kalite standartlarında tavizsiz, koşulsuz ve zaman mefhumu gözetmeksizin her türlü fedakarlığı yapmaktadır.

TOEFL,IELTS, ProficiencySAT gibi akademik sınav hazırlık kurslarında ise sabit bir program, standart bir şekilde uygulanmayıp, daha küçük sayıda, ortalama 4 kişilik gruplarda sınıflar oluşturulduğundan öğrencinin eksik olan bilgi ve beceri konularına ağırlık verilerek eğitim mümkün olan en kısa sürede tamamlanmaktadır. Bu alanlardaki kurum başarısı %95’tir.

Bunların dışında Genel İngilizceArapçaAlmancaÇince dillerinde kitle eğitim modeli yerine konuşma ve anlama becerilerini ön plana çıkaran, daha özel sınıflarda verilen, sonuç odaklı eğitimlerle bu alandaki ihtiyaca layıkıyla cevap vermektedir.

Sonuç itibariyle; “En azı alma, en çoğu verme” felsefesiyle yola çıkan ICON Akademi, alanında uluslararası bir marka olma yolunda emin adımlarla yürümektedir.

 

Adres
MEŞRUTİYET CADDESİ NO:5/15 KIZILAY / ANKARA
Telefon
0 (312) 431 44 26
E-Mail
info@icondilakademisi.com
Çalışma Saatleri
Haftaiçi : 08.00-18.00 | Cumartesi : 09.00-19.00 | Pazar : 10.00-17.00
Çevrimdışı Mesaj Gönder
* Göndermiş olduğnuuz mesajlara dönüt sağlanabilmesi için lütfen doğru iletişim bilgilerinizi giriniz.
- için yorum yapıyorsunuz.
Aldığınız eğitim nasıldı?
Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi?
Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi?
E-Mail Adresiniz İle Kaydolun

E-Mail veya Kurum Kodu İle Giriş Yapın
1
2
3
4
  Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Zamanı Ders Saat Sayısı Kalan Kontenjan Fiyat
alt yatay logo
Telif hakkı 2018 kursrehberi.net | Tüm hakları saklıdır.
Visa & MasterCard