Kursrehberi.Net
(değiştir) Üye Ol
Hacettepe Akademi Profesyonel Dil Kursları Konak Şubesi
Hacettepe Akademi Profesyonel Dil Kursları Konak Şubesi
İZMİR/KONAK
0,0
Firma Puanı
Hakkımızda
Galeri
Kurslar
İletişim
Canlı Destek

Hacettepe Akademi Yabancı Dil Kursu, 2005 Yılında Rise English ismi ile MEB'e bağlı İzmir İngilizce Kursları arasında yer almış, 2007 yılında Karşıyaka’da Profesyonel Dil Kursları Hacettepe Akademi ismi ile faaliyetine devam etmiştir.Gelişen teknoloji ve ülkeler arası ticari gelişim göz önünde bulundurulduğunda yalnızca İngilizce’nin yetersiz kalacağını düşünen kurumumuz 2007 Yılında Dil Kurslarına Yabancılar için Türkçe, Almanca,Rusça,Fransızca,İspanyolca,İtalyanca,Çince ve Japoncayı da ekleyerek İzmir'de ilk Dünya Dilleri Eğitimi veren kurum olmuştur.
Kurumumuz,kişiye özgü öğrenim modeli ile % 100 başarı hedeflemektedir. Bire bir, kişiye özgü program ve maksimum 4 kişilik özel gruplarla eğitim veren kurumumuz, İzmir’in ilk ve tek özel program oluşturan yabancı dil kursudur.
Kursiyerlerine mali konuda destek olmayı ilke edinen kurumumuzda, ödemeler ister kredi kartı ile ister elden taksitlendirme ile kursiyerlerimizin belirlediği miktar,tarihler ve taksit sayıları doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.
Her geçen yıl portföyü artan kurumumuzda,7 yaş grubundan başlayarak 70 yaş düzeyine kadar eğitim verilmektedir.
2005 Yılından Bugüne Güveninizle İzmir Yabancı Dil Kursları Arasında Nitelikli Eğitim Anlayışı ile Faaliyetimize Devam Ediyoruz.

Hacettepe Akademi Profesyonel Dil Kursları
Hacettepe Akademi Profesyonel Dil Kursları
Hacettepe Akademi Profesyonel Dil Kursları
Hacettepe Akademi Profesyonel Dil Kursları
Hacettepe Akademi Profesyonel Dil Kursları
Hacettepe Akademi Profesyonel Dil Kursları
Hacettepe Akademi Profesyonel Dil Kursları Konak Şubesi Hacettepe Akademi Konak Şubesi Genel İngilizce Kursu
Genel İngilizce Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Hacettepe Akademi Konak Şubesi Genel İngilizce Kursu

İZMİR İNGİLİZCE KURSLARI, İZMİR HACETTEPE AKADEMİ PROFESYONEL DİL KURSLARI

İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN

10 - 15 KİŞİLİK GRUPLARDA ZAMANINIZI BOŞA HARCAMAYIN !!!

DAHA KISA SÜREDE İNGİLİZCE ÖĞRENEBİLMENİZ İÇİN SİZE ÖZEL PROGRAMLAR HAZIRLIYORUZ.

10 - 15 KİŞİLİK GRUP ÜCRETLERİNE DENK ÜCRETLERLE

* BİRE BİR ÖZEL DERS ALABİLİR,

DAHA UYGUN ÜCRETLERLE

* 2-3-4 KİŞİLİK ÖZEL GRUPLARDA İNGİLİZCE ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.


İNGİLİZCE KURS SİSTEMİMİZ

1- Kişiye Özgü Bire Bir İngilizce Özel Ders

2- Sosyal Hayatta İletişimde Olan Kişilerden Oluşturulan 2-3-4 Kişilik Özel Gruplarda İngilizce Kursları

İNGİLİZCE KURSLARINDA NEDEN KARMA GRUP YAPMIYORUZ ?

Karma grup öğretim sistemi ticari açıdan değerlendirildiğinde kurumlara çok yüksek karlar sunan bir sistem olmasına karşın, öğrenim açısından 10-15 kişilik gruplarda en fazla 2-3 kişiye verimli olmaktadır. Bu da başarı oranını %20 - %50 arasında sınırlandırmaktadır. Karma grup hizmeti vermememizin sebebi, eğitim kalitesini ticari kazancımızdan daha fazla önemsememiz, % 100 Başarı hedeflememizdir!

Karma grup hizmeti sunan dil kurslarının belirlemiş olduğu ücretlere denk ücretler ile Hacettepe Akademi'de bire bir özel ders veya daha uygun ücretlerle özel gruplarda İngilizce eğitimi alabilirsiniz.


FARKIMIZ !

1 ) İngilizce eğitimini bire bir özel ders ile almak için yüksek meblağlar ödemek zorunda değilsiniz !

Karma grup sistemi ile hizmet sunan kurumlarda, 10-15 kişilik gruplarda öğrenim görmek için ödeyeceğiniz ücretlere denk ücretlerle Hacettepe Akademi'de bire bir özel ders, daha düşük ücretlerle sosyal hayatta iletişimde olduğunuz kişilerden oluşan 2-3-4 kişilik özel gruplarda öğrenim görebilirsiniz.

2) İngilizce kursuna, 9-12 ay boyunca zaman ayırmak zorunda değilsiniz !

Karma gruplarda 2 seviye öğretim süresi ortalama 5 ay , 4 seviye öğretim süresi 9-12 ay arasında değişmektedir.

Hacettepe Akademi'de bire bir veya özel gruplarda, sıfırdan başlayan kursiyerler 6 ayda, 2. seviyeden başlayanlar 4 ayda konuşma düzeyine ulaştırılmaktadır.

3) Katılmak istediğiniz İngilizce kursu için öğretmeninizi tanımadan kayıt olmak, sözleşme imzalamak zorunda değilsiniz. 

Hacettepe Akademi, kayıt olmadan önce ÜCRETSİZ bire bir deneme dersi imkanı sunmaktadır. ÜCRETSİZ deneme dersine katılarak size öğretim hizmeti sunacak olan öğretmeninizi tanıma, iletişim kurup kuramadığınızı ölçme imkanına sahipsiniz.

4) Sadece sınavla belirlenen İngilizce seviyeniz ile yanlış gruplarda İngilizce öğrenim görmek zorunda değilsiniz. 

Seviye tespit sınavları çoğu kurumda 20 - 50 soru ile belirlenmektedir. Oysa sınavlar her zaman doğru sonucu vermez. Hatırlayamadığınız bir kelime yüzünden yanıtlayamadığınız bir soru veya şans eseri yanıtlanan sorular, seviye belirlemede tamamen yanıltıcı olmaktadır.

Hacettepe Akademi'de seviyeniz; deneme dersinde, uzman öğretmenimiz ile bire bir belirlenir. Öğretim programı ve kaynak belirlenirken, sadece bilgi düzeyiniz değil, algı düzeyiniz, dikkat dağınıklığı ölçünüz, hafıza eğiliminiz de göz önünde bulundurularak kaynak seçimi yapılır ve program hazırlanır.

5) İngilizce öğrenmek için kurumun belirlediği gün ve saatlerde derslere katılmak zorunda değilsiniz. 

Karma gruplarda ders günlerini ve saatlerini kurumlar belirler. Sizler, özel hayatınızda sosyal aktivite planlarınızı değiştirerek kurs programlarına katılırsınız.

Hacettepe Akademi'de kurs günleri ve saatleri, sizin istemiş olduğunuz günlere ve saatlere göre planlır. Sosyal aktivite planlarınızda değişiklik yapmadan, kendinizi en verimli hissettiğiniz gün ve saatlerde öğrenim görerek derse en üst düzeyde adapte olacaksınız.

6) Kurs başlama tarihini beklemek zorunda değilsiniz. 

Karma gruplarda, öğretime başlama tarihi vardır ve çoğu kurum belirttiği tarihte grup sayısını oluşturamadığı için ders başlangıç tarihini ertelemek zorunda kalır.

Hacettepe Akademi'de derslere istediğiniz tarihte başlayabilirsiniz.

7) Devamsızlık yaptığınızda ders kaybı yaşamak zorunda değilsiniz. 

Karma gruplarda devamsızlık yaptığınızda ders işlendiği için kaybınız oluşacaktır. Her ne kadar telafi dersi imkanı sunulsa da derste öğrenmeniz gereken konuyu telafi etmeniz zordur.

Hacettepe Akademi sizlere %30 devamsızlık hakkı vermektedir. İster mecburi ister keyfi, dersinizi 1 gün önceden haber vererek iptal edebilirsiniz. Ders iptali yaptığınızda özel öğrenim gördüğünüz için ders ve ücret kaybı yaşamazsınız. 

8) Tekrar tekrar aynı konuları görerek sıkılmak zorunda değilsiniz. 

Müfredatımız tamamen size özel hazırlandığı için hızlı algıladığınız konular hızlı, yavaş algıladığınız konular ise öğrenim sağlanana kadar tekrar edilir. Bunun için öğrenemediğiniz hiçbir konu kalmaz ve %100 öğrenim sağlanmış olur.

9) Utanma duygusuyla sessiz kalmak zorunda değilsiniz. 

Toplumumuzun İngilizce konuşamamasının en büyük faktörlerinden biri utanma duygusudur. Tanımadığınız kişilerden çekinme duygusu konuşma seviyenizin ilerlemesine engel olmaktadır. Öğretmeninizle bire bir yapacağınız diyaloglar veya sosyal hayatta beraber olduğunuz arkadaşlarınız ile katıldığınız özel gruplarda kurduğunuz diyaloglarla eğlenerek konuşma seviyenizi ilerleteceksiniz.

10) Özel hayatınızda yaşadığınız sorunlar nedeniyle derslere katılamadığınızda, öğrenim göremeyeceğiniz kursa devam etmek zorunda değilsiniz.

Kursa başladıktan sonra herhangi bir sebeple devam edemeyecek duruma geldiğinizde Hacettepe Akademi sizlere kayıt dondurma veya kayıt iptal hakkı sunmaktadır. Kurs programınızı dondurarak ilerleyen tarihlerde devam edebilir veya almış olduğunuz öğrenim hizmeti bedelini ödeyerek kurum ile ilişiğinizi kesebilirsiniz.

11 ) Sertifikanızı ve kurs bitirme belgenizi kurs sonunda alabilirsiniz.

Hacettepe Akademi, kursunu tamamlayan kursiyerlerinin Sertifika ve Kurs Bitirme Belgesini düzenleyerek almış oldukları eğitimi belgelendirmektedir.


İNGİLİZCE KURSLARIMIZDA KAYIT AŞAMALARI 

İNGİLİZCE DENEME DERSİ : Kursiyer adayımız kayıt olmadan önce ÜCRETSİZ deneme dersine alınır.

İNGİLİZCE SEVİYE BELİRLEME : İngilizce kurslarında seviye tespiti farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Özellikle İngilizce seviyeleri değişik kurumlarda farklı sonuçlar vermektedir. Bunun sebebi nedir ? Sadece test ile yapılan seviye belirlemeler hiçbir zaman doğru sonucu vermez. Heyecandan dolayı unutulan bir kelime, şans eseri doğru yanıtlanan sorular vb. sebepler, İngilizce seviyesini belirlemede yanıltıcı olurlar.
Kurumumuz, seviye belirlemede azami hassasiyeti göstermekte, sadece test üzerinden değerlendirme yapmamaktadır. Sınava alınan kursiyerimizin test sonuçları değerlendirildikten sonra oluşan tahmini seviye üzerinden ders anlatımı yapılarak kursiyerimizin bilinçli, bilinçsiz, tereddütle veya kesin bilgiyle yanıtladığı sorular tespit edilir ve konuşma, algılama, yazma, gramer seviyeleri ayrı ayrı belirlendikten sonra hedefi doğrultusunda gruplandırılır.

İNGİLİZCE DENEME DERSİNİN AMACI : Deneme dersinde, İngilizce kursu alacak olan kursiyer adayımızın seviyesi, algı düzeyi ve dikkat dağınıklığı değerlendirilir. Değerlendirme sonucunda kursiyerimiz için uygun olan eğitim materyalleri, eğitim süresi, haftalık program ve esneklik ölçütleri belirlenir. Kursiyerimiz ise öğretmeni ile olan iletişim düzeyini değerlendirerek verim alıp alamayacağını ölçmeye çalışır. Kursiyer adayımızın, programı başarı ile tamamlayacağına kanaat getirilmesi halinde kayıt işlemi gerçekleştirilir. DENEME DERSİNE KATILMADAN KAYIT İŞLEMİ YAPILMAZ !!! 

İNGİLİZCE PROGRAM SÜRESİNİN BELİRLENMESİ : Deneme dersinde seviyesi belirlenen kursiyerimizin, hedefi doğrultusunda kaç ders eğitim alması gerektiği uzman öğretmen kadromuz tarafından belirlenmektedir.

İNGİLİZCE HAFTALIK PROGRAMIN BELİRLENMESİ : Haftalık program kursiyer adayımızın boş olduğu gün ve saat dilimlerine planlanır, kursiyer adayımızın hayat yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir.

İNGİLİZCE KURSU ÜCRETLENDİRME : Kurumumuzun İngilizce ders saat ücretleri, her dil kursu programı için ayrı sınıflandırılmaktadır. Belirlenen toplam sürenin, ders saat ücreti ile çarpımı ödenecek toplam rakamı belirler ve ödemeler elden nakit veya elden taksitler ile gerçekleştirilir.

TAKSİTLENDİRME : Kredi kartı veya elden taksitlendirme seçenekleri ile ödemenizi istediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz.

BEKLEME SÜRESİ : Kayıt işlemi gerçekleşen kursiyerimizin, bekleme süresi yoktur. Kayıt olduğu hafta veya dilediği tarihte derslere hemen başlayabilir.

DEVAMSIZLIK : Derse katılamayacak kursiyerimizin bir gün önceden haber vermesi halinde ders hakkı kaybolmaz. Katılamadığı dersi istediği başka bir tarihte alabilir.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Hacettepe Akademi Profesyonel Dil Kursları Konak Şubesi Almanca Kursu
Almanca Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Almanca Kursu

İZMİR ALMANCA KURSLARI, İZMİR HACETTEPE AKADEMİ PROFESYONEL DİL KURSLARI

ALMANCA ÖĞRENMEK İÇİN

10 - 15 KİŞİLİK GRUPLARDA ZAMANINIZI BOŞA HARCAMAYIN !!!

DAHA KISA SÜREDE ALMANCA ÖĞRENEBİLMENİZ İÇİN SİZE ÖZEL PROGRAMLAR HAZIRLIYORUZ.

10 - 15 KİŞİLİK GRUP ÜCRETLERİNE DENK ÜCRETLERLE

* BİRE BİR ÖZEL DERS ALABİLİR,

DAHA UYGUN ÜCRETLERLE

* 2-3-4 KİŞİLİK ÖZEL GRUPLARDA ALMANCA ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

ALMANCA KURS SİSTEMİMİZ

1- Kişiye Özgü Bire Bir Almanca Özel Ders

2- Sosyal Hayatta İletişimde Olan Kişilerden Oluşturulan 2-3-4 Kişilik Özel Gruplarda Almanca Kursları

ALMANCA KURSLARINDA NEDEN KARMA GRUP YAPMIYORUZ ?

Karma grup öğretim sistemi ticari açıdan değerlendirildiğinde kurumlara çok yüksek karlar sunan bir sistem olmasına karşın, öğrenim açısından 10-15 kişilik gruplarda en fazla 2-3 kişiye verimli olmaktadır. Bu da başarı oranını %20 - %50 arasında sınırlandırmaktadır. Karma grup hizmeti vermememizin sebebi, eğitim kalitesini ticari kazancımızdan daha fazla önemsememiz, % 100 Başarı hedeflememizdir!

Karma grup hizmeti sunan dil kurslarının belirlemiş olduğu ücretlere denk ücretler ile Hacettepe Akademi'de bire bir özel ders veya daha uygun ücretlerle özel gruplarda Almanca eğitimi alabilirsiniz.
 

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Hacettepe Akademi Profesyonel Dil Kursları Konak Şubesi Fransızca Kursu
Fransızca Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Fransızca Kursu

ZMİR FRANSIZCA KURSLARI, İZMİR HACETTEPE AKADEMİ PROFESYONEL DİL KURSLARI

FRANSIZCA ÖĞRENMEK İÇİN

10 - 15 KİŞİLİK GRUPLARDA ZAMANINIZI BOŞA HARCAMAYIN !!!

DAHA KISA SÜREDE FRANSIZCA ÖĞRENEBİLMENİZ İÇİN SİZE ÖZEL PROGRAMLAR HAZIRLIYORUZ.

10 - 15 KİŞİLİK GRUP ÜCRETLERİNE DENK ÜCRETLERLE

* BİRE BİR ÖZEL DERS ALABİLİR,

DAHA UYGUN ÜCRETLERLE

* 2-3-4 KİŞİLİK ÖZEL GRUPLARDA FRANSIZCA ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

FRANSIZCA KURS SİSTEMİMİZ

1- Kişiye Özgü Bire Bir Fransızca Özel Ders

2- Sosyal Hayatta İletişimde Olan Kişilerden Oluşturulan 2-3-4 Kişilik Özel Gruplarda Fransızca Kursları

FRANSIZCA KURSLARINDA NEDEN KARMA GRUP YAPMIYORUZ ?

Karma grup öğretim sistemi ticari açıdan değerlendirildiğinde kurumlara çok yüksek karlar sunan bir sistem olmasına karşın, öğrenim açısından 10-15 kişilik gruplarda en fazla 2-3 kişiye verimli olmaktadır. Bu da başarı oranını %20 - %50 arasında sınırlandırmaktadır. Karma grup hizmeti vermememizin sebebi, eğitim kalitesini ticari kazancımızdan daha fazla önemsememiz, % 100 Başarı hedeflememizdir!

Karma grup hizmeti sunan dil kurslarının belirlemiş olduğu ücretlere denk ücretler ile Hacettepe Akademi'de bire bir özel ders veya daha uygun ücretlerle özel gruplarda Fransızca eğitimi alabilirsiniz.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Hacettepe Akademi Profesyonel Dil Kursları Konak Şubesi TOEFL Hazırlık
TOEFL Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
TOEFL Hazırlık

TOEFL 
TEST OF ENGLISH AS A FOREIGN LANGUAGE
TOEFL sınavı, Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere, 130'dan fazla ülkede bulunan 10.000'den fazla kolej, üniversite ve kurum tarafından kabul edilmektedir. 
Dünya üzerinde İngilizce yeterlilik göstergesi olarak en çok kabul gören sınavdır. Standart Amerikan İngilizcesini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçer.
Geçerlilik Süresi: Sınav sonucu 2 yıl geçerlidir.
YDS denkliği vardır, yüksek lisans ve doktora başvurularında kullanılabilir. Sınava giriş sayısında sınırlama olmamakla beraber başvuru tarihinizden sonraki 12 gün içinde yeni bir sınav tarihine başvuramazsınız.
Test Formatı: IBT TOEFL (Internet Based Test) ve PBT TOEFL (Paper Based Test) şeklinde 2 türü vardır. 
TOEFL PBT konuşma (speaking) bölümünü içermez. TOEFL IBT ve TOEFL PBT arasında en önemli ve ayırt edici özellik budur. Ayrıca TOEFL IBT internet üzerinden geçekleştirilirken TOEFL PBT belirli sınav merkezlerinde yazılı olarak yapılan bir sınavdır. 
Toplamda 120 puan üzerinden değerlendirilen TOEFL IBT sınavında; her bir bölüm kendi içinde 30 puan ile değerlendirilir.
Toplam Sınav Süresi: TOEFL IBT 4 saat 30 dakika süren bir sınavdır. Reading ve listenin bölümlerinden sonra 10 dakikalık bir ara verilmektedir.
• Okuma: 60-80 dakika
• Dinleme: 60-90 dakika
• Konuşma: 20 dakika
• Yazma: 50 dakika
Sınav Başvuruları: TOEFL IBT sınavına başvurmak için 4 yol bulunmaktadır. En hızlı ve kolay yöntem, çevrimiçi olarak internet üzerinden kayıt yaptırmaktır.
TOEFL IBT başvuruları sınav tarihinden 7 gün önce kapanır. "Kayıt onayını yazdır ve görüntüle" seçeneğini seçilerek onay belgesi yazdırılmalıdır. Ayrıca onay e-postası da gönderilmektedir. 
Sınav Ücreti: TOEFL IBT sınav ücreti ülkelere göre farklılık göstermektedir. Ülkemiz için başvuru ücreti 185 $'dır.
 

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Hacettepe Akademi Profesyonel Dil Kursları Konak Şubesi YDS Hazırlık
YDS Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
YDS Hazırlık

YDS / YABANCI DİL BİLGİSİ SEVİYE TESPİT SINAVI 
YDS’ye, doçent adayları ile doktora ve sanatta yeterlik çalışmasına başvuracak adaylar ve yüksek lisans programlarına başvuru yapacak mezunların başvuru yapması ve bu kategorilerde yeterlilik elde etmek için sınav sonrası akademik eğitime başvuracakları üniversitenin belirlediği puanı almaları gerekiyor.
Sınava ayrıca lisans öğrencileri, KPSS A Grubu Öğretmenlik Sınavı’nda dil puanı hesaplanacak adaylar, tıpta uzmanlık ile diş hekimliğinde uzmanlık sınavlarına girecekler, yurtdışı denklik sınavlarına hazırlananlar ve memuriyette dil tazminatı alacak olan adaylar da girmektedir.
YDS ilkbahar ve sonbahar dönemi olmak üzere ÖSYM tarafından yılda 2 kez gerçekleştirilen bir sınavdır.
Yabancı dillerden yalnızca 5’i yılda iki kez uygulanır: Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça. YDS bünyesinde yer alan diğer yabancı dillerin sınavları yılda 1 kez ilkbaharda gerçekleşir.
YDS ilkbahar dönemi sınavı Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dillerinden gerçekleşir.
Sonbahar dönemi sınavı ise sadece Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça branşlarından oluşacak.
Sınav süresi toplam 150 dakikadan oluşup adaylara toplamda 80 soru yöneltilir.

YDS puanları ve buna bağlı olarak bulunulan yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden hesaplanır.

90 - 100 arasındaki puanlar (a) seviyesi,
80 - 89 arasındaki puanlar (b) seviyesi,
70 - 79 arasındaki puanlar (c) seviyesi,
60 - 69 arasındaki puanlar (d) seviyesi,
50 - 59 arasındaki puanlar (e) seviyesini ifade eder.

ÖSYM’nin aldığı karara göre YDS sonuçları kurumların kendi mevzuatındaki geçerlilik süresine tabi olacak. YDS geçerlilik süresini başvuru yapılan kurum (üniversiteler, ve diğer kurumlar) belirleyecek. 
Bununla birlikte YDS sonuçları yabancı dil tazminatı ile ilgili olarak; 375 sayılı kanun hükmünde kararnamenin 2. Maddesine göre, sınavda alınacak puanlar sınav tarihinden itibaren beş yıl süreyle geçerli olacak.
Sınav puanının doktora başvuru sürecinde en az 55, doçentlik başvuru sürecinde de en az 65 olması tavsiye edilmektedir.
Sınav başvuru ücretinin en az 90 tl olması bekleniyor.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Konum
Hacettepe Akademi Profesyonel Dil Kursları Konak Şubesi Hakkında

Hacettepe Akademi Yabancı Dil Kursu, 2005 Yılında Rise English ismi ile MEB'e bağlı İzmir İngilizce Kursları arasında yer almış, 2007 yılında Karşıyaka’da Profesyonel Dil Kursları Hacettepe Akademi ismi ile faaliyetine devam etmiştir.Gelişen teknoloji ve ülkeler arası ticari gelişim göz önünde bulundurulduğunda yalnızca İngilizce’nin yetersiz kalacağını düşünen kurumumuz 2007 Yılında Dil Kurslarına Yabancılar için Türkçe, Almanca,Rusça,Fransızca,İspanyolca,İtalyanca,Çince ve Japoncayı da ekleyerek İzmir'de ilk Dünya Dilleri Eğitimi veren kurum olmuştur.
Kurumumuz,kişiye özgü öğrenim modeli ile % 100 başarı hedeflemektedir. Bire bir, kişiye özgü program ve maksimum 4 kişilik özel gruplarla eğitim veren kurumumuz, İzmir’in ilk ve tek özel program oluşturan yabancı dil kursudur.
Kursiyerlerine mali konuda destek olmayı ilke edinen kurumumuzda, ödemeler ister kredi kartı ile ister elden taksitlendirme ile kursiyerlerimizin belirlediği miktar,tarihler ve taksit sayıları doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.
Her geçen yıl portföyü artan kurumumuzda,7 yaş grubundan başlayarak 70 yaş düzeyine kadar eğitim verilmektedir.
2005 Yılından Bugüne Güveninizle İzmir Yabancı Dil Kursları Arasında Nitelikli Eğitim Anlayışı ile Faaliyetimize Devam Ediyoruz.

Adres
Turgut Reis Mahallesi ,Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, No:111 Konak / İZMİR
Telefon
2324846020
E-Mail
konak@hacettepeakademi.com.tr
Çalışma Saatleri
Haftaiçi : 08.00-18.00 | Cumartesi : 09.00-19.00 | Pazar : 10.00-17.00
Çevrimdışı Mesaj Gönder
* Göndermiş olduğnuuz mesajlara dönüt sağlanabilmesi için lütfen doğru iletişim bilgilerinizi giriniz.
- için yorum yapıyorsunuz.
Aldığınız eğitim nasıldı?
Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi?
Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi?
E-Mail Adresiniz İle Kaydolun

E-Mail veya Kurum Kodu İle Giriş Yapın
1
2
3
4
  Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Zamanı Ders Saat Sayısı Kalan Kontenjan Fiyat
alt yatay logo
Telif hakkı 2018 kursrehberi.net | Tüm hakları saklıdır.
Visa & MasterCard