Kursrehberi.Net
(değiştir) Üye Ol
Güneş Sanat Merkezi
Güneş Sanat Merkezi
İSTANBUL/GAZİOSMANPAŞA
0,0
Firma Puanı
Hakkımızda
Galeri
Kurslar
İletişim
Canlı Destek

GÜNEŞ SANAT MERKEZİ

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olan Sanat Merkezimiz; sanat ve kültürün, toplumsal gelişme odaklı, çok sesli ve katılımcı bir yaklaşımla yaygınlaşmasını, karşılıklı anlayışın kültürel iletişimle sağlanmasını hedefleyen bir sivil toplum girişimi olarak kültür paylaşımı ve sanat üretimi yapmak için çalışmalarına başladı. Güneş Sanat Merkezi, 2012 yılında kurulan,Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir kuruluştur.

Kültürel alanın ve sanatın paylaşılmasıyla duyarlılıkların ve karşılıklı anlayışın artacağına, ön yargıların ve bölgesel (çevresel) farklılıkların aşılabileceğine inanmaktayız.

Zengin kültürel mirasa sahip ülkemizde kültürel hayatın canlanması, ülkemizde modern vatandaşlık kavramına uygun biçimde gelişmesine yol açacaktır.

Asıl amacımız ilişkilerin ve kültürler arası iletişimin gelişmesinin, toplumsal uyumun, kültürün gelişmeyi biçimlendirmesinin, sanat alanında kurulabilecek ilişkilerin, Türkiye’nin kendi içinde olduğu kadar dünya ile de bütünleşmesi ve ilişki kurması açısından önemli olduğunu düşünmekteyiz.

Ülke ve dünya kültürlerini, yaratılan sanat ürünlerini insanlığın ortak hazinesinin parçaları olarak görecek ve korunmasına; geliştirilmesine, paylaşılmasına katkıda bulunmaya çalışacaktır.
Kursumuzda kişinin sanat eğitimi alması onun doğaya karşı daha duyarlı olmasını, sanat eserlerinden haz almasını sağlayarak yaşadığı çevreye olan farkında lığını artırmaktadır. Bu ilkeyi benimseyen kursumuzda amacımız, yetişen ve yetişmiş kuşaklara sanatın yaşamdaki yerini ve önemini anlatıp, var olan potansiyellerini geliştirerek yaratıcı yanlarını ortaya çıkarmaktır.

Alanında uzman, pedagojik formasyona sahip,eğitmen kadrosuyla akademik düzeyde bir eğitim vermekteyiz.

Kursumuza gelin,Güneş Sanat Merkezinin çağdaş, huzurlu, güler yüzlü ortamında çok sesli ve renkli bir kültür dünyasının kapılarını birlikte aralayalım.
Sanat Merkezimiz’de; Tiyatro, Resim, Bale, Satranç, Diksiyon, Şan, Solfej, Keman, Piyano, Gitar, Bağlama, Yan flüt, Ney, ve Halk oyunları eğitimi verilmektedir.

Hizmet verdiğimiz semtler  Bayrampaşa,Beşyüzevler,Gaziosmanpaşa,Küçükköy,Rami,Eyüp,Edirnekapı,Fatih,Aksaray,Taksim,Eminönü
,SultangaziHabipler,Arnavutköy,Esenler,Bağcılar,Bahçelievler,Küçükçekmece,Avcılar,Beylikdüzü

Güneş Sanat Merkezi Özel Illustrator ( Kitap Ressamlığı ) Kursu
Özel Illustrator (Kitap Ressamlığı) Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Özel Illustrator ( Kitap Ressamlığı ) Kursu

İLLUSTRATORLUK (KİTAP RESSAMLIĞI) KURSU

DERS İÇERİĞİ: Karakter yaratma,eskiz yapma,kompozisyon oluşturma,teknik uygulama,çalışmayı bilgisayar ortamında renklendirme,çalışmalara efekt uygulama ve kitap kapağı tasarlamak

DERS PROGRAMI: Kitap ressamlığı kursu (iilustratorlük) hafta da 1 gün 2 saat ve bire bir şeklinde olup,eğitim süresi toplamda 3 ay (24) saattir.

Görsel algının öteki algı türleri arasındaki oranı oldukça yüksektir. Nitelikli bulunan görüntüler ile görüntüleri yansıtan resimler, metne ve metnin içerdiği kavramlara göre belleğe daha kolay yerleşir. İnsanlar farklı olan, beğenilen ve etkilenilen görüntüler hatırlamakta zorluk çekmez. Çocuklukta resimleriyle birlikte sevilen bir kitap, insanın yaşamı boyunca unutulmaz. Bundan dolayı, görüntüleri renklerle ve biçimlerle yansıtan resimler, çocuk kitaplarının olmazsa olmazıdır.
Resim önce bakılan, sonra görülen ve duyumsanan, daha sonra isi iletisini izleyiciye taşıyan ve bu ileti üzerinde düşündüren bir sanat formudur
Resimler, bakma sonrası görülen anlamın ilerisine geçmeli; izleyiciyi, resmi yapan sanatçının gerçekliğine ( iç dünyası, dünyaya ve sanata bakış açısı vb.) ulaştırmalıdır. Bunun için resimler estetik kaygıyla üretilmeli, çocukların yaşamında da görsel ve estetik uyaran olmalıdır.
Çocuk kitaplarında resim, anlatıdaki sözcüklerin soyut dünyasını görselleştirmeli.
Çocuklar kitaplara bakarken çizgi, şekil, renk uyumu ve kompozisyon gibi estetik değerledi edinmeli. Çocuk kitabı resimli olmalı, resimsiz kitap ilgi çekmez düşüncesiyle kitaplarda estetik değer taşımayan resimlere yer verilmemelidir.
Kitaplarda çocukların ilgisini çeken, onlarda dinamik ve neşeli bir etki yaratan sıcak renkler kullanılmalıdır. Kitabın sayfalarında uygulanan renkler bir bütünlük göstermeli. Bir sayfada canlı renkler kullanılırken öteki sayfalarda soluk ya da mat renkler kullanılmamalıdır. Kitabın bütününde uygulanan teknikte de bir tutarlılık olmalı; bir sayfada suluboya tekniği kullanılırken öteki sayfalarda pastel boya tekniği uygulanmamalıdır.
Çocuk kitaplarında resimler, çocukları çizmeye istekli kılacak, onların kendilerini bu yolla ifade etmelerine, üretmelerine, sevmelerine ve duyumsamalarına olanak sağlayacak bir sanatçı duyarlılığıyla resmedilmelidir.?
İnsanı insan yapan özelliklerden biri de simge oluşturma yeteneğidir; yani yeni bir durumu, o durumun verileri göz önünde değilken, simgeler yoluyla aktarmak becerisi.
Resim,  simgeler aracılığıyla bizlere bir şeyler iletir.
Sanatçı iletilerini aktarmakta kullandığı (?) simgelerini seçerken çocuğun duygu dünyasını, hazır bulunuşluğunu, yaşının özelliklerini ve o simgeleri kavrama becerilerini göz önünde bulundurmalı, çocuk okura en uygun simgelere resimlerinde yer vermelidir. Çocuk tanıdığı ya da anlamlandırabildiği simgelerle iletişim içinde olur. Bu nedenle sanatçı, özgün ama çocuğa yakın, çocuğu heyecanlandıracak, meraklandıracak, duygulandıracak, daha da önemlisi düşündürecek simgeler seçmelidir.

Resmin çocuk kitaplarında başta gelen işlevi, kitabın içeriğinin kavranması, kavranan içeriğin akılda kalması ve resimlerin estetik değeriyle çocuğun beğeni düzeyini yükseltmesidir.
Doğa, insan ve toplumla ilgili bilgi veren metinlerdeki resimlerin işlevi öğretme, edebiyat metinlerindeki resimlerin işlevi ise duyarlılık kazandırma yönünde olmalıdır.
Resimler, yazarın sözle anlattığını görsel olarak net bir biçimde yansıtabilmeli, dilsel kurguyu tamamlamalı, ?bazen de metne yeni anlam katan estetik bir uyaran olmalıdır.
Çizilen karakterler metnin içeriğine uygun olmalı. Yazarın dili ile çizerin dili birbirini tutmalı, söz ve göz kardeşliği kurulmalıdır. ?Benim ilkem şöyle: Söz, göz, öz; el ele
Kitaplardaki resimler, çocukların beğeni ve algılama düzeyine uygun olmalı, metnin iletisine görsel bir zenginlik katmalı; estetik nitelikleriyle de görsel algılarını geliştirici özellikler taşımalıdır. Kahramanların fiziksel portreleri, metinde yansıtılan kişilik özelliklerine uygun biçimde çizilmeli; resimler kahramanların başat özelliklerini (şişman, zayıf, uzun saçlı, kısa boylu, sinirli, uysal vb.), yaşadıkları ruhsal durumları, geçirdikleri fiziksel değişmeleri çocuklara duyumsatabilmelidir.
Resimler, çocuğun öğrenme ihtiyacını karşılayarak kavram dünyasını zenginleştirmeli, onları metin üzerinde düşündürmeli, heyecanlandırmalı, yaratıcı güçlerine harekete geçirmelidir.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Güneş Sanat Merkezi Özel Zeybek Kursu
Özel Zeybek Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Özel Zeybek Kursu

ZEYBEK KURSU

Harmandalı kursu almak istiyorum, İstanbul’da zeybek kursu fiyatları nedir? zeybek kursu İstanbul‘da nerelerde var? harmandalı kursunda hangi figürleri öğreneceğim Neden Güneş Sanat Merkezi? içiniz rahat olsun. Güneş Sanat Merkezi olarak bütün sorularınızın cevabını bulabilmeniz için buradayız.

ZEYBEK KURSU

Harmandalı kursu almak istiyorum, İstanbul’da zeybek kursu fiyatları nedir? zeybek kursu İstanbul‘da nerelerde var? harmandalı kursunda hangi figürleri öğreneceğim Neden Güneş Sanat Merkezi?
içiniz rahat olsun. Güneş Sanat Merkezi olarak bütün sorularınızın cevabını bulabilmeniz için buradayız.

Ege olarak bilinen Batı Anadolu’da icra edilen bir halk oyunu olan Zeybek, mertliğin ve haksızlığa karşı olmanın dansıdır. Ağır, kaşıklı, kıvrak, kırık zeybek olarak kendi içinde türlere ayrılmaktadır. Tek ve grup halinde oynanabilir. Ege’nin hemen her şehrinde Zeybek türü oyunlar görülür. Kadınların icra ettikleri zeybeğe “Kadın Zeybek” denmektedir. En önemli özelliği tek olarak da oynanmasıdır. Doğaçlama gerçekleştirilir. Erkeklerin oynadığına ise “Ağır Zeybek” denmektedir.

Ağır ağır hareket edilen ve adımlar atılan Zeybekte, kollar omuz hizasında kaldırılarak ritme ayak uydurulur. İzmir, Aydın, Manisa, Denizli ve Muğla, Uşak illeri bu dansın kökenidir. Kütahya, Bursa, Afyonkarahisar, Balıkesir’in doğu kısımları, Eskişehir ve Bilecik illerinde kaşıklı zeybek oynanmaktadır. Burdur, Isparta, Antalya, Muğla-Fethiye ve Denizli’nin güney kısımları (Acıpayam çevresi) “Teke” zeybekleri içine girer. Cesur ve savaşçı yönleri nedeniyle dansçılar “efe” diye anılır.

KURSUN İÇERİĞİ:kursumuz haftada 1 gün 1 saat olup ve özel ders şeklinde yapılacaktır.isteyen çift olarak da katılabilecektir. Harmandalı zeybeği, kerimoğlu zeybeği,çakal çökerten zeybeği ve genel talep doğrultusunda farklı zeybek oyun türleri de eklenecektir.
KURSUN SÜRESİ: Kursumuz her yöre için haftada 1 gün 1 saat toplam 4 saat şeklinde yapılacaktır.
NOT: Düğün öncesi çiftlerimize özel ve tek kişilik kişiye özel talep edilen yöre ne olursa olsun % 100 öğrenme garantisi ile 4 saat içerisinde öğretmeden göndermiyoruz.bu 4 saati 1 aya yada 2 haftaya yayıp sıkılaştırılmış bir eğitim hizmeti veriyoruz.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Güneş Sanat Merkezi Özel Düğün Dansı Kursu
Özel Düğün Dansı Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Özel Düğün Dansı Kursu

DÜĞÜN DANSI KURSU

Düğün dansı ile yıllar boyu hayalini kurduğunuz bir gösteriyi gerçekleştirerek kendinizi yıldızların üzerinde hissedebilirsiniz. Vals, Salsa, Tango,Oyun Havaları kursu,zeybek

DÜĞÜN DANS KURSU
Düğün dansı ile yıllar boyu hayalini kurduğunuz bir gösteriyi gerçekleştirerek kendinizi yıldızların üzerinde hissedebilirsiniz. Vals, Salsa, Tango,Oyun Havaları kursu,zeybek (Harmandalı) kursu, Kerimoğlu,Horon… Tercihiniz hangisinden yana olursa olsun fark etmez, siz kendinizi eşinizin kollarına ve müziğin ritmine bırakın. Geriye kalan hissettiğiniz heyecan, mutluluk ve aşk olacaktır.

Güneş Sanat Merkezi düğün dans kursu dersleri ile bu aşamada en büyük yardımcınızdır. Düğün dansı Eğitimleri sırasında hem nasıl dans edeceğinizi öğrenecek hem birlikte çok iyi zaman geçirecek hem de birbirinizi çok daha iyi tanıyacaksınız.

Düğününüzde yapacağınız ilk dans, davetliler için değildir aslında. Bu tamamen

sizin birbirinizi daha iyi tanımanızı, beden dilini öğrenmenizi ve hayat boyu uyum içinde yaşamanızı sağlar.

Düğün dans kursunda neden Güneş Sanat Merkezi?

Çiftlere özel olarak sunduğu ders programıyla tüm ihtiyaçlarınıza cevap veriyor. Detaylı bir eğitim programı sunuyor. Size özel bir ders programı hazırlıyor. Size özel bir koreografi hazırlıyor.

Kurs Gün ve Saatleri

Düğün dans kursumuz; çiftlerin tercihine göre,4 saat yada 3 saat şeklindedir.ama tercih edilen 4 saattir. kursun gün ve saatini hocalarımızın ve çiftlerimizin programına göre ayarlıyoruz.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Güneş Sanat Merkezi Özel Bale Kursu
Özel Bale Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Özel Bale Kursu

BALE KURSU

Bale eğitimi istiyorum. Çocuğuma bale dersi aldırmak istiyorum. Çocuklar için bale dersi veriliyor mu? Güvenilir ve uzman eğitmen nereden bulabilirim? Bale dersi için yaşım uygun mu?

  BALE KURSU
Bale eğitimi
 istiyorum. Çocuğuma bale dersi aldırmak istiyorum. Çocuklar için bale dersi veriliyor mu? Güvenilir ve uzman eğitmen nereden bulabilirim? Bale kursu için yaşım uygun mu? İstanbul’da bale kursu fiyatları nedir? bale kursları İstanbul Avrupa Yakasında nerelerde vardır?

bale kursu İstanbul için tüm sorularınızın cevabı Güneş  Sanat Merkezinde! Alanında uzman eğitmen kadrosuyla %100 memnuniyet garantisiyle sadece eğitim değil her anı eğlenceli olan kaliteli zaman geçirmeniz için buradayız!

Bale Nedir?
Bale mimik, müzik, tiyatro, dekor, duygu sanatlarının ileri standartlarda birleşmesiyle oluşmuş bir gösteri sanatıdır. Bale kelimesi italyanca balo kelimesinden türemiştir ve ilk olarak rönesans döneminde italyada başlamıştır. Bale belli figürlerin müzik eşliğinde yapılarak bir eserin anlatılmasıdır.

Bale eğitimi uzun yıllar devam etmektedir. Bale kursu öğrencilere ritim duygusu kazandırır. bale çocukların mimiklerini kullanmayı öğrenmelerini sağlar.
Öğrenciler kendilerini kültürel anlamda geliştirirler, aynı zamanda vücut ve duruş estetiği sağlar. bale sanatsal zekayı geliştirir. Öğrenciler dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini öğrenirler. Bale vücuda hakim olmayı, dengeyi öğrenmeyi sağlar.

Dersimizin Amacı:

Bale Kursumuza katılan öğrenciler duygusal zekalarını geliştirirken, birbirleriyle sosyal bir ortam oluştururlar. Öğrenciler klasik müzik ile birlikte ritim duygusu kazanırlar. Kursumuzda ki klasik bale eğitimi sayesinde cocuklarımız yetişkin bireyler oldukları zaman bile vücut kontrollerini cok iyi yapabilen ve her dansa yetenegi olan bireyler olurlar. Çünkü bale figürleri bütün dansların temelini oluşturmaktadır. Kursumuza katılan öğrenciler esneklik ve estetik kazanırlar. En önemlisi, duruşlarında ve ruhlarıda ki estetik duygusu ömür boyu onlarla birlikte olur. Kültürel anlamda gerek ünlü bestecileri ve besteleri öğrenerek, gerekse dans çeşitleriyle bütünleşerek kendilerini geliştirirler. Sanatın her dalı gibi bale de öğrencileri sosyalleştirip onların kötü alışkanlıklar yerine güzelliklerle dolu bir dünya kurmalarını sağlar. Kursumuza katılan öğrenciler profesyonel anlamda bu işi devam etmek isterlerse konservatuvar sınavlarına girebilecek altyapıyı kazanırlar.

Kursun Süresi:

Kursumuz okul dönemi boyunca sürecektir. Haziran dönemi gibi, sene sonu resitali ile bir senemizi tamamlayacağız. Ama unutulmaması gereken bir husus; Bale eğitimi çok uzun bir süreç ve süreklilik gerektirdiğinden, bir dahaki sene tekrer okul dönemi ile birlikte yeni ders dönemine başlanır.

Kursun İçeriği:

Duruş
Bale pozisyonları ve duruşları
Isınma hareketleri ve esneklik kazandırma
Bar ve orta hareketleri
Köşe hareketleri ve çizgiler
Mimik çalışmaları
Kol tutuşları, point, flex, parmakucu çalışmaları
Koordinasyon ve denge çalışmaları
Ritim duygusu kazandırma
Teknik ağarlılıklı çalışmalar
Kol, baş, vücut ve ayak koordinasyonları ve tektek yapılan bu hareketlerin birleştirilerek kombinasyonlar oluşturulması
Klasik bale kombinasyonları, dans ve koreografi çalışmaları

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Güneş Sanat Merkezi Özel Ney Kursu
Özel Ney Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Özel Ney Kursu

NEY KURSU

Ney icra olanakları açısından zengin ve teknik yönden güç bir çalgıdır. Neyden sağlıklı bir ses çıkarılması bu çalgıya yeni başlayan birinin karşılaşacağı ilk engeldir. Kişisel seçime bağlı olarak sağ ya da sol üflemeyi seçtikten sonra neyzen adayının kendi dudak ve diş yapısına uygun dudak pozisyonunu ve üfleme açısını deneme yanılma yoluyla bulması ve bu pozisyonu pürüzsüz bir ses çıkartacak şekilde oturtması ilk aşamada kazanılması gereken bir alışkanlıktır.

 NEY KURSU                                      

ney kursu almak istiyorum. çocuklar için Ney dersi veriliyor mu? ney dersi için yaş sınırı nedir? ney çalabilir miyim? İstanbul’da ney dersi fiyatları nedir? ney kursu İstanbul Avrupa Yakasında nerelerde var?, ney dersi için uzman ve tecrübeli ney eğitmeni nereden bulabilirim?içiniz rahat olsun. Güneş Sanat Merkezi olarak bütün sorularınızın cevabını bulabilmeniz için buradayız.                                
Ney icra olanakları açısından zengin ve teknik yönden güç bir çalgıdır. Neyden sağlıklı bir ses çıkarılması bu çalgıya yeni başlayan birinin karşılaşacağı ilk engeldir. Kişisel seçime bağlı olarak sağ ya da sol üflemeyi seçtikten sonra neyzen adayının kendi dudak ve diş yapısına uygun dudak pozisyonunu ve üfleme açısını deneme yanılma yoluyla bulması ve bu pozisyonu pürüzsüz bir ses çıkartacak şekilde oturtması ilk aşamada kazanılması gereken bir alışkanlıktır. Bu sebeple neyden çıkarılması en kolay ses olan neva sesi üzerine yoğunlaşılmalıdır. Daha sonra perdeler gittikçe kapatılarak peste doğru nim hicaz, çargah, segah, kürdi, dügah ve rast sesleri sürekli üflemek suretiyle oturtulmalıdır. Bu aşamadan sonra neyzen adayı zor yolu seçerek dem sesler denilen ve acem aşiran perdesinden aşağıya doğru pestleşen perdelere yoğunlaşabilir ya da nevadan tiz perdeleri ekleyerek ses üflemeye devam edebilir. Neyde eser icra edilmesi, aşılması kişinin yeteneğine göre ortalama iki, üç ya da dört yıl süren teknik zorlukların ortadan kalkmasından sonra anlam kazanır. Çünkü teknik zorlukları aşmamış bir neyzen adayının ses rengi, müzikalite, nüanslar ve ney tavrı gibi ileri aşama noktalarda başarı göstermesi beklenemez. Bu süreç geride kalana kadar bazı icrası kolay eserler etüd olarak çalışılabilir. Ney perdesiz ve öğrenilmesi güç bir çalgı olduğu için musiki konusunda yeteri kadar eğitimi olmayan birinin mutlaka bir eğitmen gözetiminde çalışması gerekir.

Neyde sesler dem ses denilen temel sesler ve bunların doğuşkanlarından elde edilir. Perde olarak da adlandırılan delikler nefesin çıkacağı noktaları belirtip neyin iç kısmındaki hava sütununun uzunluğunu tayin ederler. Üfleme şiddetine göre aynı perdeden doğuşkanlar sırasına göre pek çok ses elde edilir. En hafif üflemede önce sesin kendisi ya da temel ses, daha şiddetli üflendiğinde onun sekizlisi, sonra bir önceki sesin beşlisi ve son olarak aynı oktavın sekizlisi en çok kullanılan sesleri oluşturur. Bundan daha şiddeti üflendiğinde çıkan tüm sesler bir fisagor koması pes çıkacağı için dik düşünülerek üflenmelidir. Böylece kaba rasttan tiz nevaya kadar iki buçuk oktav olan ses sahası, üç oktava yakın bir noktaya kadar genişletilebilir. Tampere sisteminde icra edilirken perdelere yarım basma ya da dudak – başpare açısını değiştirme gibi yöntemler uygulanır.

Neye özgü süslemeler çarpma denilen parmak süslemeleri, triller, mordanlar ve kaydırma denilen glissando ve portamento hareketleridir. Bu kaydırmalar üflenilen seslere hakim olmayı ve ahenkli bir dudak – parmak uyumunu gerektirir.

Neyin sesi pek çok enstrumanda olduğu gibi çalındıkça güzelleşir. Ancak tınısal karakterdeki bu değişim neyde çok belirgindir. Üflendikçe neyin ses kutusu denilen ilk boğumundan başlayarak kamışın iç kısmı zamanla kararır. Yanma denilen bu olay neyzenin soluğundaki asidin kamış yüzeyine nüfuz ederek ince bir tabakayı hafifçe yakmasından kaynaklanır. Bu durum çok yavaş bir süreç içinde gerçekleşir ve ney üflenmeye başlandıktan ortalama 6 ay sonra genellikle küçük bir leke olarak başlar. Bu süreç tamamlanana yani neyin tüm iç kısmı kararana kadar geçen zamanda neyden çıkan ses gittikçe farklılaşarak yanık ve doğuşkanlar yönünden zengin, etkileyici bir karakter kazanır.

Ney perdesiz bir çalgıdır. Dolayısıyla Klasik Osmanlı Musikisi yanında Batı Musikisi, Popüler ve Caz musikileri, Halk Musikisi gibi pek çok türün ses sistemlerinde icra edilebilir. Neyde transpozisyon (göçürüm) farklı boylarda neylerin eserin ahengine (tonuna) göre seçilmesi yoluyla ya da neyzenin çok zor olan dudak transpozisyonunda icra etmesiyle elde edilir. Neyin ortalama 2,5 oktav olan ses genişliği neyzenin ustalığına bağlı olarak 3 oktava kadar çıkabilmektedir.
Ney kursu merkezimizde 2 şekilde verilmektedir. grup dersi haftada 1 gün 2 saat şeklindedir.bire bir ders ise haftada 1 gün 1 saat ve bire bir şeklindedir.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Konum
Güneş Sanat Merkezi Hakkında

GÜNEŞ SANAT MERKEZİ

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olan Sanat Merkezimiz; sanat ve kültürün, toplumsal gelişme odaklı, çok sesli ve katılımcı bir yaklaşımla yaygınlaşmasını, karşılıklı anlayışın kültürel iletişimle sağlanmasını hedefleyen bir sivil toplum girişimi olarak kültür paylaşımı ve sanat üretimi yapmak için çalışmalarına başladı. Güneş Sanat Merkezi, 2012 yılında kurulan,Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir kuruluştur.

Kültürel alanın ve sanatın paylaşılmasıyla duyarlılıkların ve karşılıklı anlayışın artacağına, ön yargıların ve bölgesel (çevresel) farklılıkların aşılabileceğine inanmaktayız.

Zengin kültürel mirasa sahip ülkemizde kültürel hayatın canlanması, ülkemizde modern vatandaşlık kavramına uygun biçimde gelişmesine yol açacaktır.

Asıl amacımız ilişkilerin ve kültürler arası iletişimin gelişmesinin, toplumsal uyumun, kültürün gelişmeyi biçimlendirmesinin, sanat alanında kurulabilecek ilişkilerin, Türkiye’nin kendi içinde olduğu kadar dünya ile de bütünleşmesi ve ilişki kurması açısından önemli olduğunu düşünmekteyiz.

Ülke ve dünya kültürlerini, yaratılan sanat ürünlerini insanlığın ortak hazinesinin parçaları olarak görecek ve korunmasına; geliştirilmesine, paylaşılmasına katkıda bulunmaya çalışacaktır.
Kursumuzda kişinin sanat eğitimi alması onun doğaya karşı daha duyarlı olmasını, sanat eserlerinden haz almasını sağlayarak yaşadığı çevreye olan farkında lığını artırmaktadır. Bu ilkeyi benimseyen kursumuzda amacımız, yetişen ve yetişmiş kuşaklara sanatın yaşamdaki yerini ve önemini anlatıp, var olan potansiyellerini geliştirerek yaratıcı yanlarını ortaya çıkarmaktır.

Alanında uzman, pedagojik formasyona sahip,eğitmen kadrosuyla akademik düzeyde bir eğitim vermekteyiz.

Kursumuza gelin,Güneş Sanat Merkezinin çağdaş, huzurlu, güler yüzlü ortamında çok sesli ve renkli bir kültür dünyasının kapılarını birlikte aralayalım.
Sanat Merkezimiz’de; Tiyatro, Resim, Bale, Satranç, Diksiyon, Şan, Solfej, Keman, Piyano, Gitar, Bağlama, Yan flüt, Ney, ve Halk oyunları eğitimi verilmektedir.

Hizmet verdiğimiz semtler  Bayrampaşa,Beşyüzevler,Gaziosmanpaşa,Küçükköy,Rami,Eyüp,Edirnekapı,Fatih,Aksaray,Taksim,Eminönü
,SultangaziHabipler,Arnavutköy,Esenler,Bağcılar,Bahçelievler,Küçükçekmece,Avcılar,Beylikdüzü

Adres
Karadeniz Mahallesi Mehmet Akif Caddesi 1209 Sokak No: 3 Kat 2 Gaziosmanpaşa İstanbul
Telefon
0212 936 06 05
E-Mail
info@gunessanat.com
Çalışma Saatleri
Haftaiçi : 08.00-18.00 | Cumartesi : 09.00-19.00 | Pazar : 10.00-17.00
Çevrimdışı Mesaj Gönder
* Göndermiş olduğnuuz mesajlara dönüt sağlanabilmesi için lütfen doğru iletişim bilgilerinizi giriniz.
- için yorum yapıyorsunuz.
Aldığınız eğitim nasıldı?
Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi?
Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi?
E-Mail Adresiniz İle Kaydolun

E-Mail veya Kurum Kodu İle Giriş Yapın
1
2
3
4
  Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Zamanı Ders Saat Sayısı Kalan Kontenjan Fiyat
alt yatay logo
Telif hakkı 2018 kursrehberi.net | Tüm hakları saklıdır.
Visa & MasterCard