Kursrehberi.Net
(değiştir) Üye Ol
Este Park Zayıflama
Este Park Zayıflama
İZMİR/KONAK
0,0
Firma Puanı
Hakkımızda
Galeri
Kurslar
İletişim
Canlı Destek
Este Park Zayıflama
Este Park Zayıflama
Este Park Zayıflama
Este Park Zayıflama
Este Park Zayıflama Kalıcı Makyaj Kursu
Kalıcı Makyaj Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Kalıcı Makyaj Kursu

Çalışan kadınlar için makyaj bir gereklilik olarak görülmektedir. Her sabah makaj için vakit ayırmak, bir süre sonra yorucu hale gelebiliyor. Kalıcı makyaj uygulamaları ile makyaj için harcanan vakitlerin geri kazanılması söz konusu olabilir. Sabah saatlerinin mahmurluğunda istenilen makyajın sağlanması da oldukça zor olmaktadır. Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde sabahları daha fazla uyumak mümkün olabiliyor. Kalıcı makyaj uygulaması bilinen bir yöntem olsa da, konu hakkında detaylı bilgisi bulunmayan çok sayıda kadın bulunuyor.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj uygulaması, deri altına enjekte edilen pigmentler sayesinde gerçekleştirilmektedir. Deride renk değişimini sağlayan bu enjeksiyon, 7/24 makyajlı bir görünüm sağlıyor. Saç ve ten rengine göre seçilen pigmentler, ince bir iğne yardımı ile derinin alt tabakasına aktarılmaktadır. Bir nevi deri hücrelerinin boyanması söz konusudur.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj uygulamaları pek çok güzellik merkezinde yapılmaktadır. Güzellik merkezlerinin bazıları onaylı olarak bu işlemi gerçekleştirirken, uygun fiyatlara hizmet vaat eden kalitesiz yerler de mevcuttur. İşlem yapılacak yerin konu hakkında gerekli onayı alıp almadığına dikkat etmek, sağlık açısından çok önemlidir. Kalıcı makyaj  konusunda uzman ve sertifika sahibi güzellik uzmanlarının çalıştığı merkezlerde, işlemlere başlamadan önce kronik rahatsızlıkların varlığı kontrol edilir. Kronik rahatsızlıkların varlığı durumunda doktordan rapor alınması gerekmektedir. Onay sonrasında cilt tipinin analizine geçilir. Uygulama yapılacak bölgelerde ben olup olmadığı, kişinin alerjisi olduğu bir ilaç olup olmadığı kontrol edilir. Alerjisi bulunan kişilerde antialerjen boyalar kullanılmaktadır. Kontrol aşaması tamamlandıktan sonra nasıl bir makyaj yapılacağına karar verilir.

Kişilerin isteğine göre seçilen makyajın nasıl görüneceğine ilişkin geçici boyalar ile prova yapılmaktadır. Görüntünün beğenilmesi durumunda boyaların enjekte edilmesine geçilmektedir. Yüz, işlem öncesinde antiseptik bir solüsyon yardımı ile temizlenmektedir. Yüzün uyuşması için topikal anastejik kremler uygulanır. Uyuşmanın yeterli durumda olup olmadığı küçük bir iğnenin batırılması ile test edilebilir. Her şey yolunda giderse, makyaj işlemine geçilmektedir. İşlem tamamlandığında, dikkat edilmesi gereken konular hakkında güzellik uzmanından alınan tavsiyelere dikkat edilmesi gerekiyor.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanabilir?

Kalıcı makyajın herhangi bir zararı olduğuna dair bir araştırma bulunmuyor. Hamile kadınlar ve emziren annelerde uygulanması tavsiye edilmemektedir. Şeker hastalığı, tiroid hastalıkları gibi kronik vakalarda doktordan onay alınması gerekmektedir. Sık sık uçuk çıkaran kişilerde de doktora danışılması tavsiye edilir. Hastalıklar ile ilgili detaylar, kalıcı makyajı yapacak olan güzellik uzmanı ile mutlaka paylaşılmalıdır.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Çok Can Yakıyor Mu?

2000’li yıllarda hayatımıza giren kalıcı makyaj, bayanların ilgisini topladı. İlk çıktığı yıllarda uzman sayısının azlığı ve uygulamanın da yeni gelişmiş olması nedeniyle acılı bir uygulama olarak bilinmekteydi. Güzellik uzmanlarının kalıcı makyaj konusunda eğitim alması ve uygulamada kullanılan aletlerin gelişmesi ile günümüzde acı sorunu büyük ölçüde çözüme kavuşturulmuştur. Uyuşmayı sağlayan kremlerin kullanılması ile acı hissi yok denecek kadar az olmaktadır.

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanabiliyor?

Günümüzde kalıcı makyajın uygulandığı bölgeler arasında göz, kaş ve dudak bulunmaktadır. Gözlerde eyeliner uygulaması, kaşlarda kontür uygulaması ve dudaklarda dudak kontörü ile kalıcı ruj uygulaması yapılabilmektedir. Eyeliner uygulaması her iki göz kapağına uygulanabileceği gibi, sadece üst ya da sadece alt göz kapağına da uygulanabilmektedir. Eyeliner uygulamasında doğal bir görüntünün yakalanmasına dikkat edilmelidir. Abartıya kaçılmak istendiğinde kozmetik ürünler ile görüntü kolaylıkla elde edilebilir.

Kaş kontörü sayesinde, kaş yapısında boşluklara sahip olan kişiler kaş doldurmakla vakit kaybetmekten kurtuluyor. Kaşları daha belirgin hale getiren bu uygulama, en zor uygulamalardan birisidir. Kaş bölgesinin hassas olması, uygulamayı oldukça zorlaştırmaktadır. Kaş kontörünün, uzman kişiler tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir. Saç ve ten rengine göre doğal renklerin seçilmesine de dikkat edilmelidir.

Dudaklarda ise dudak kontörü ve kalıcı ruj uygulamaları gerçekleştirilebiliyor. Dudaklarının inceliğinden şikayetçi olanlar için dudakların dolgun görünmesi sağlanabilir. Dudak kısmındaki kusurlar da, kontör ile giderilebilmektedir. Kalıcı ruj için istenilen renkler, istenilen yoğunlukta elde edilebilmektedir.

Kalıcı Makyajın Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Yaptırılan makyajın yoğunluğuna ve kullanılan boyaların kalitesine bağlı olarak, 2 ila 10 yıl arasında değişen bir sürede makyajın kullanılması mümkündür. En uzun ömre sahip uygulama, eyeliner uygulamasıdır. Kalıcı makyajın ömrünü uzatmak için güneşe çıkmadan önce yüksek faktöre sahip güneş kremlerinin kullanılması önerilmektedir.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Konum
Este Park Zayıflama Hakkında
Adres
Estepark Hilton Otelinin Yan Caddesinde 1372 Sokak No:10 Çankaya İzmir
Telefon
2324425555
E-Mail
info@estepark.com.tr
Çalışma Saatleri
Haftaiçi : 08.00-18.00 | Cumartesi : 09.00-19.00 | Pazar : 10.00-17.00
Çevrimdışı Mesaj Gönder
* Göndermiş olduğnuuz mesajlara dönüt sağlanabilmesi için lütfen doğru iletişim bilgilerinizi giriniz.
- için yorum yapıyorsunuz.
Aldığınız eğitim nasıldı?
Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi?
Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi?
E-Mail Adresiniz İle Kaydolun

E-Mail veya Kurum Kodu İle Giriş Yapın
1
2
3
4
  Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Zamanı Ders Saat Sayısı Kalan Kontenjan Fiyat
alt yatay logo
Telif hakkı 2018 kursrehberi.net | Tüm hakları saklıdır.
Visa & MasterCard