Kursrehberi.Net
(değiştir) Üye Ol
Essi Akademi- Buca
Essi Akademi- Buca
İZMİR/BUCA
0,0
Firma Puanı
Hakkımızda
Galeri
Kurslar
İletişim
Canlı Destek

Essi, güzellik, estetik ve kozmetik sektörlerinde en sağlıklı ve en etkili hizmetleri vermek, sektörün ihtiyacı olan iyi yetişmiş uzman estetisyenleri yetiştirmek ve dünyanın en kaliteli medikal estetik cihazlarını Türkiye’ye getirmek amacı ile 1994 yılında, Zübeyde Nacar tarafından kurulmuştur. İzmir’in ve Türkiye’nin en köklü güzellik ve estetik kuruluşlarından biri olan Essi, ilk olarak 1994 yılında Gaziemir şubesiyle hizmet vermeye başlamış, 1996’da Hatay şubesini; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Eğitim Kurumu olan T.C. M.E.B. Özel Essi Estetisyen ve Güzellik Uzmanlığı Kursu olarak açmış ve Estetisyen yetiştirerek sertifikalandırmıştır.

1996 yılından itibaren sektöre kazandırdığı binlerce uzman estetisyenden yüzlercesi, kendi merkez ve salonlarını kurarken Essi danışmanlığı sayesinde sektöre bir adım önde başlamışlardır. 2003 yılında merkezini Alsancak’a taşıyan ESSİ, bir yıl sonra Tıp Doktorlarına Medikal Estetik Eğitimi Kursunu vermek üzere T.C. Sağlık Bakanlığı bağlı Türkiye’nin 3.üncü Medikal Estetik Eğitim Merkezi’ni kurmuş, bu kurs programı durduruluncaya kadar yüzlerce tıp doktorunu “Medikal Estetik Hekimi” olarak mezun etmiştir. 1996 yılından itibaren Estetik cihazlar ithalat ve ihracatını kapsayan bir açılım yapan Essi; yüzlerce Güzellik Merkezi, Güzellik Salonu, SPA Merkezleri, Tıp Merkezleri ve Hastanelerin Güzellik ünitelerinin kurulumunu yapmıştır.

Bu faaliyetlerini 2008 yılında IGN (Intenational Group Nacar) firmasına devreden ESSİ, Güzellik Merkezi ve Salonları işletmeciliği ve Estetisyen Eğitimi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 2009 yılında Franchising vermeye başlayan Essi 2016 senesinin sonunda 30 şubeye ulaşmıştır.

Hızla yayılmaya devam eden Essi franchiseları ve merkezleri, Essi Gaziemir, Essi Alsancak, Essi Gaziemir, Essi Karşıyaka, Essi Torbalı-İzmir, Essi Antalya, Essi Bostanlı, Essi Bakü, Essi Kemalpaşa, Essi Kayseri, Essi Kadıköy, Essi Nişantaşı, Essi Bursa ile şube sayısını 2013 yılı itibarı ile toplam 20’ye çıkarmıştır. Son olarak Ege’nin en büyük Medikal Estetik Kompleksi “Essi Narlıdere Polikliniği” 1000m2 uygulama alanı, açık otoparkı ve mandalina bahçeleri içerisindeki huzur veren atmosferi ile 13 Nisan’da hizmete girmiştir.

 

Essi Akademi- Buca estetisyenlik
estetisyenlik
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
estetisyenlik

Estetisyenlik veya güzellik uzmanlığı eğitimi, güzellik ve estetik sektöründe çalışmak isteyen kişilerin tercih etmesi gereken bir programdır.

Estetisyenlik Nedir ?

Estetisyenlik bir meslek dalıdır. Estetisyenlik ve güzellik uzmanlığı kursundan mezun olan arkadaşlarımız güzellik salonları, klinikler ve hastanelerde iş bulma imkanına sahip olurlar. Dünya’daki son trendleri takip eden Essi Estetisyenlik kursları, öğrencilerini son derece donanımlı ve klinikler tarafından tercih edilecek şekilde eğitmektedir. Meslek ve iş sahibi olmak isteyen adaylar bu eğitime katılarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı sınava girerek estetisyen olmaya hak kazanmaktadırlar. 552 saatlik Cilt bakımı ve güzellik elemanı müfredat işlendikten sonra öğrencilerimiz, Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı sınava girmektedirler.

Essi Akademi yani Essi Estetisyenlik kursları olarak bu mesleğin pratik yapılarak geliştirildiğini düşünüyoruz. Sadece teorik bilgi verilerek tamamlanan  eğitimlerin eksik ve estetisyen adayları için dezavantaj olduğunu düşünüyoruz. Essi Estetisyenlik kursları ve Essi Güzellik merkezleri olarak eğitimlerimize katılan tüm öğrencilerimize staj yapmayı zorunlu tutuyoruz.

Köklü bir kurum olan Essi Estetisyenlik Kursları,  sürekli olarak kendi bünyesinden veya başka güzellik merkezlerinden personel talebi almaktadır. Kurslarımızdan mezun olan öğrencilere iş bulma konusunda faliyet gösteren Essi kariyer merkezi, öğrencilerimizin derslerde gösterdikleri başarıları göz önünde bulundurarak yönlendirme yapar.

1 Günlük Misafir Öğrencimiz Olun, Kararınızı Sonrasında Verin!

Eğitim Süresi Boyunca Alınacak Dersler

• Anatomi – Fizyoloji
• Cilt Bakımı
• Epilasyon – Depilasyon
• Makyaj – Profesyonel Makyaj
• Kalıcı Makyaj*
• Porselen Makyaj*
• Masaj
• El – Ayak Bakımı
• Manikür – Pedikür*
• Protez Tırnak*
• Kozmetik Ürünleri Uzmanlığı
• Vücut Bakımı
• Zayıflama – Bölgesel Zayıflama
• İş İdaresi – Hijyen
• Yeni Sistemler ve Teknolojiler
Akademimizden başarı ile mezun olan öğrencilerimiz Türkiye ve Dünya çapında başarılı işlere imza atmışlardır ve atmaktadırlar.

Mezun Olduktan Sonra Çalışabileceğiniz Yerler

• Polikliniklerde,
• Güzellik salonlarında,
• 5 Yıldızlı Hotellerin Spa Merkezlerinde,
• Hastanelerin güzellik ve bakım bölümlerinde,
• Eğitim kurumlarında (Usta Öğretici).

Estetisyenlik Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Estetisyenli kursu seçilirken ilk dikkat edilmesi gereken konu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan bir kurum olmasıdır. M.E.B’e bağlı olmayan estetisyenlik kurslarından sadece estetisyenlik eğitimi değil, kalıcı makyaj eğitimi, protez tırnak eğitimi ve podiatri eğitimi gibi eğitimler alınmamalıdır.

Estetisyenlik kursu seçerken bir diğer konu kurumun köklü ve geçmişi olan bir kurum olduğudur. Essi Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı Kursu 1996 yılından beri faliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’in İlk Estetisyenlik kursu olan Essi, bu zamana kadar 7000’in üzerinde mezun vermenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Estetisyenlik kurslarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta MEB onaylı olmasıdır. MEB’e bağlı kurslar öğrenciye devlet garantisini sunmuş olur. Öğrenciler hem eğitimleri boyunca hem de çalışma hayatlarında yasal bir belgeyle kendilerini güvence altına almış olurlar. Kendilerine güzellik merkezi açmak isteyen öğrencilerin MEB onayı olmayan sertifikalarla bu isteklerini gerçekleştirmeleri mümkün olmamaktadır.

 

Estetisyenlik kurslarında çalışan eğitimcilerin meslek geçmişi öğrencilerin kayıttan önce sorması gerekenler arasındadır. İyi bir eğitimciden alınan eğitim öğrencilere kaliteli bir meslek yaşamı sunar. Aynı zamanda eğitimcinin tecrübelerini doğru aktarabilmesi, uygulamalardaki püf noktalarını öğrencilere sunabilmesi verilen eğitimin kalitesini arttırmaktadır. Eğitimci – öğrenci ilişkisinin sağlam temeller üzerine kurulması öğrencilerin çekinmeden anlamadıkları yerleri sormalarına olanak sağlamaktadır. Bu nedenle kişisel gelişimine önem veren, tüm öğrencilere eşit eğitim sunabilecek eğitimcilerden kurs almak öğrencilerin adil bir eğitim almalarını sağlayacaktır.

Kurslarda eğitim alan öğrenciler derslerde birbirleri ya da getirilen canlı mankenler üzerinde uygulama yapmaktadır. Yapılan uygulamalarda kullanılan ürünler orijinal olmalıdır. Sahte ürünlerle gösterilen eğitimlerde öğrenci; ürünlerle ilgili yanlış kanaatler oluşturabilmekte, yaptığı uygulamaya güvenememekte ve uygulama yaparken çekingen davranabilmektedir. Tüm bu korkuların oluşmaması adına ürünlerin kaliteli olması ve öğrencilere kullandırılması onların meslek yaşamları için büyük önem taşımaktadır. Kullanılan cihazların tüm özelliklerinin verilmesi, öğrencinin aklında soru işareti bırakmamaktadır.

Kurslarını bitiren öğrencilere ücretsiz seminer, workshop, günlük bilgilendirme eğitimi desteği sağlamak; onların meslek hayatlarında bir üst sıraya çıkmalarına yardımcı olur. Aynı zamanda bu eğitimler de sertifikalandırılır ve öğrenci iş başvurularında bu sertifikaları da işverenlere sunarak meslektaşlarından daha avantajlı hale gelir .

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Essi Akademi- Buca Masaj Kursu
Masaj Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Masaj Kursu

Masaj ve masaj eğitimi çok geniş bir konudur. Thai masajı, İsveç masajı ve medikal masajın dışında yüzlerce masaj tekniği mevcuttur.

Essi Akademi ve Estetisyenlik kursunda verilen masaj eğitimi öğrencilerimizin sıklıkla tercih ettiği bir eğitim programıdır. Masaj eğitiminin en önemli konusu  kas ve kas anatomisidir. Bu konuyu iyi anlamayan kişilerin masaj yapması sakıncalıdır.

Masaj eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz bir çok merkezde ve otelde çalışabilmektedir. Masaj eğitimi almış kişiler güzellik salonları, klinikler ve otellerde sıklıkla aranan uzmanlardır.

Masaj eğitimin sonunda öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı sertifikalarını alarak mezun olurlar ve bu alanda yetki sahibi olurlar.

Bu eğitimlerin dışında SPA yöneticiliği kurslarımızda mevcuttur. Bu eğitimlerde bir SPA kompleksinin yönetimi hakkında tüm bilgiler ayrıntılı olarak verilmektedir.

1 Günlük Misafir Öğrencimiz Olun, Kararınızı Sonrasında Verin!

Masaj Eğitiminde Verilen Dersler

 • Müşteri ile iletişim
 • Hijyen ve kullanılan ekipmanlar
 • Kas anatomisi
 • İsveç Masajı ( Swedish Massage)
 • Yoğun kas masajı (Deep Tissue Massage)
 • Sıcak taş masajı (Hot Stone Massage)
 • Manuel lenf drenaj masajı
 • Tayland Masajı

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Essi Akademi- Buca Protez Tırnak Kursu
Protez Tırnak Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Protez Tırnak Kursu

Protez tırnak uygulamaları günümüzde çok talep edilen bir makyaj türevidir.  Protez tırnak uygulamasında tırnağın üzerine çeşitli jeller sürülerek yeni bir tırnak oluşturulur. Tırnak bozukluğu olan veya tırnak yeme alışkanlığı olan herkese protez tırnak uygulaması tavsiye edilmektedir.

Protez tırnak kursu yani bu uygulamanın eğitimi bir an önce iş sahibi olmak isteyen kişiler için mantıklı bir tercih olacaktır. Öğrenciler kısa sürede protez tırnak eğitimini alıp,  güzellik salonları veya kuaförlerde çalışmaya başlayabilirler.
Protez tırnak eğitiminin süresi kişinin yeteneğine göre değişim göstermektedir. Kişinin konuya yeteneği mevcut ise kısa sürede protez tırnak eğitimini alarak  iş hayatına atılabilir. Daha önce manikür pedikür yapan kişiler protez tırnak eğitimini kısa sürede alabileceklerdir. Bunun sebebi protez tırnak eğitiminin ilk derslerinin tırnak yapısı ve tırnak şekillendirme olmasıdır. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı protez tırnak kursu olarak Essi Akademi öğrencilerine sertifika veya diplomadan çok daha fazlasını hedeflemektedir. Bu işin en ince ayrıntısına kadar öğretilip, protez tırnak uygulamalarının çok iyi yapılır hale gelmesi asıl hedefimizdir.

Protez tırnak eğitiminde iyi bir kursun tercih edilmesinin çok büyük önemi vardır. Protez tırnak eğitimi sırasında kullanılan jeller, makineler ve diğer malzemelerin kalitesi çok önemlidir. Bu malzemeler çok pahalı olması sebebiyle öğrenciler çok az pratik yapma fırsatı bulmaktadır. Bu durum Essi Akademi için geçerli değildir. Her branş derste olduğu gibi yine protez tırnak eğitimi alan öğrencilerimize tavsiyemiz, estetisyenlik kursuna kayıt olmaları ve alt yapılarını sağlam hale getirmeleridir.

1 Günlük Misafir Öğrencimiz Olun, Kararınızı Sonrasında Verin!

Protez Tırnak Eğitiminde Alacağınız Dersler

• Tırnak yapısı ve anatomisi
• Tırnak Şekilleri ve şekillendirme
• Protez Tırnak Malzeme ve Ekipmanları
• Jel Sistem
• Akrilik Sistem
• Protez Tırnak Uygulamaları
• Müşteri ile iletişim ve diksiyon
• Merkez işleyişi (Yönetimi)

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Essi Akademi- Buca Diode Lazer Epilasyon Kursu
Diode Lazer Epilasyon Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Diode Lazer Epilasyon Kursu

MEB Onaylı Diode Lazer Epilasyon Kursu

MEB Onaylı Diyot Lazer Epilasyon Kursu

İzmir’de ilk olarak Essi Akademi ve Estetisyenlik Kursu şubelerinde verilmeye

başlanan Milli Eğitim Bakanlığı MEB onaylı seri atışlı diode lazer epilasyon kursu ile estetisyenler estetik amaçlı diyot lazerleri kullanabilecekler. Seri atışlı yani ütüleme şeklinde kullanılan diyot lazerlerle (diode lazer) ile verilen kursumuz 5 gün 6’şar saatten 30 saatlik bir program. Sadece estetisyenlerin alabildiği bu sertifika programı MEB onaylı, yani estetisyenlerin çalıştığı yerlerdeki diyot lazerleri yasal olarak kullanmalarını sağlıyor.

Essi Estetisyenlik Kursu şubeleri: İzmir (Alsancak, Karşıyaka, Buca, Kemalpaşa), Ankara Gaziantep, Malatya, İstanbul.

Essi Güzellik Uzmanlığı Kursu şubeleri: İzmir (Alsancak, Karşıyaka, Buca, Kemalpaşa), Ankara Gaziantep, Malatya, İstanbul.

MEB Onaylı Seri Atışlı Diode Lazer Epilasyon Kursu

MEB Onaylı Ütüleme Diode Lazer Epilasyon Kursu

MEB Onaylı Ütüleme Diode Lazer Epilasyon Eğitimi süresi boyunca alınacak dersler (ana başlıkları):

 • Epilasyon yöntemleri
 • Kıl Anatomisi
 • Işığın Özellikleri
 • Diyot Lazer Epilasyon Cihazı (Diode lazer epilasyon cihazı)
 • Ütüleme Diode Lazer Epilasyon Güvenlik Önlemleri
 • Ütüleme (Seri Atışlı) Diode Lazer Epilasyon Uygulama Öncesi Yapılması Gerekenler
 • Ütüleme (Seri Atışlı) Diode Lazer Epilasyon Uygulama Sonrası Yapılması Gerekenler
 • Ütüleme Diode Lazer Epilasyon Uygulamaları

1 Günlük Misafir Öğrencimiz Olun, Kararınızı Sonrasında Verin!

Neden Diode Lazer Epilasyon – Diyot Lazer Epilasyon Sertifikası Alınmalı?

En son çıkan KHK’daki değişiklikler göz önüne alındığında estetisyenler artık estetik amaçlı diode lazer epilasyon cihazlarını kullanabilirler. Ancak, estetisyenler (güzellik uzmanları) sertifikaları ile sadece IPL cihazlarını kullanabilmekte yetkililerdir. Güzellik uzmanları, estetisyenlik sertifikasının yanında MEB onaylı ütüleme diode lazer epilasyon eğitimi sonrasında girilecek sınav sonrasında alınacak sertifika ile artık ütüleme diyot lazerleri kullanabilecekler.

Neden Essi Akademi? Neden Essi Estetisyenlik Kursu? Neden Essi Güzellik Uzmanlığı Kursu?

 • 1994’ten beri güzellik uzmanı, estetisyen yetiştiren köklü bir eğitim kurumu,
 • 000’in üzerinde estetisyen, 2.000’e yakın medikal estetik hekimi mezunu,
 • Türkiye’nin alanında zincir olan tek firması,
 • Diode lazer epilasyon eğitimlerinin 1. Sınıf kalitede estetik amaçlı diode lazerler (Alma Beauty – Remove) ile verilmesi,
 • Üstün eğitim kalitesi sayesinde doktorların ve güzellik merkezi sahiplerinin Essi diploması ve sertifikası ile mezun olan kişileri tercih etmesi,
Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Essi Akademi- Buca Manikür Pedikür Eğitimi Kursu
Manikür Pedikür Eğitimi Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Manikür Pedikür Eğitimi Kursu

Manikür ve Pedikür eğitimi kurslarımızda çok tercih edilen eğitimler arasında. Manikür – Pedikür eğitimlerinin çok tercih edilme sebebi çok kısa bir sürede alınabilmesi ve mezun olunduğunda çok hızlı bir şekilde iş sahibi olunabilmesidir.

Manikür – Pedikür eğitiminde en önemli konu tekniktir. Tekniğin iyi bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir. Tekniği iyi olmayan ve manikür-pedikür yapan kişi kendini yanlış teknikle geliştirecek ve değiştirilmesi çok zor olacaktır.

Manikür – Pedikür eğitiminde önemli olan bir diğer konu pratiktir. Çok ciddi bir şekilde pratik yapılması gerekmektedir. Essi Akademi olarak Manikür-Pedikür eğitiminde en az 100 uygulama yapmayan öğrencilerimizi mezun etmiyoruz. Manikür Pedikür eğitimini iyi almış bir öğrencinin iş bulabilmesi için elinin hızlı olması gerekmektedir. Yapılan bu pratik çalışmalar öğrencimizin hızını arttırarak profesyonel olmasını sağlamaktadır.

Manikür Pedikür eğitimini alan öğrencilerimize tavsiyelerimiz bir başka kursumuz olan medikal el – ayak bakımını veya protez tırnak kursunu  almasıdır. Ayrıca manikür pedikür eğitimi alan öğrencilerimiz estetisyenlik sertifikası alarak profesyonel olarak iş yaşantısına devam edebilir.

Manikür  pedikür kursu fiyatlarımız farklılık göstermektedir. Size en yakın Essi Akademi kurumuna giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

1 Günlük Misafir Öğrencimiz Olun, Kararınızı Sonrasında Verin!

 

 

 

 

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Essi Akademi- Buca Medikal El Ayak Bakım Eğitimi
Medikal El Ayak Bakım Eğitimi
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Medikal El Ayak Bakım Eğitimi

Medikal el ve ayak bakımı Türkiye’de çok ihmal edilen ve yeterli miktarda eğitimli uzman olmadığı için yapılamayan uygulamalar arasında yer alıyor.

Bir çok kişi el, ayak ve tırnak sorunlarını çözmeye çalışmaktadır. Avrupa’da medikal el ve ayak bakımı ile ilgili çok ciddi eğitimler verilmekte ve uzmanlar yetiştirilmektedir. Essi Estetisyenlik Kursu bünyesinde, müfredatı Almanya’dan getirilen medikal el ve ayak bakımı eğitim programı mevcuttur. Bu eğitim programlarından mezun olan öğrencilerimiz ayak ve tırnak sağlığı ile ilgili her türlü uygulamayı yapabilen, medikal el ve ayak bakım uzmanı olurlar. Almanya’da iki yıla yayılan bu eğitim, Essi Akademi bünyesinde iki haftalık bir süre içinde verilmektedir.

Essi Akademi tarafından bu bölümü bitiren öğrencilerimiz, medikal el ayak bakım uzmanları ile çalışmak isteyen kurumlar ile tanıştırılarak, bu merkezlerde çalışmaları için danışmanlık da verilmektedir.

Eğitim Programları aşağıdaki gibidir;

Başlangıç Podiatri Eğitimi

%70  Teori, %30 Pratik şeklindedir

İşlenecek bu eğitim  programında bir adet bitirme projesi bulunmakta, konusu ve teslim tarihi eğitmen tarafından öğrencilerimize bildirilecektir.

 • Podolojiye giriş
 • Ayak ve kas anatomisi
 • Tırnak anatomisi
 • Teçhizat ve kullanılan cihazlar,ürünler
 • Hijyen ve hijyen eğitimi
 • Ayak ve tırnak deformasyonları
 • Genel ayak bakımı
 • Diyabetik ayak bakımı
 • Topuk çatlağı bakımı
 • Nasır oluşumu ve bakımı
 • Keratinizasyon bakımı
 • Batık tırnak
 • Tırnak mantarı
 • Topuk dikeni
 • Terleyen ayak

Podiatri Master Eğitim

Bu eğitim programının alınması için podiatri başlangıç eğitimi ön şart olarak kabul edilir.

%30 teorik, %70 pratik olarak işlenen bu eğitim uygulamalı ödevler takvimi ve uygulamalı bitirme projesi mevcuttur.

 • Medikal el ve ayak bakımı
 • Diyabetik el ve ayak bakımı
 • 3TO batık tırnak teli uygulaması
 • B/S batık tırnak bantı uygulaması
 • Mantarlı tırnak uygulamaları
 • Nasır uygulamaları

Tüm eğitimlerde kullanılması gereken malzemeler mevcuttur. Bu malzemeler ve ekipmanlar öğrencilerimiz tarafından edinilmelidir. Essi Akademi’lerimizde bu eğitimin verilmesi için gerekli tüm ekipmanların bulunmasının dışında, kendi ekipmanına sahip olan öğrencilerimizin kişisel mesleki gelişimlerinin çok daha hızlı olduğu görüldüğü için kendi kitlerini oluşturmalarını tavsiye ediyoruz.

* Çalışan öğrencilerimiz için bu eğitimler 5 tam gün ve 1 tam gün master eğitim olmak üzere hızlandırılmış programda verilmektedir

Medikal el ve ayak uzmanı olarak mezun olan öğrencilerimizin çalışabileceği alanlar;

 • Hastaneler
 • Özel klinikler
 • Doktor muayenehaneleri
 • Güzellik merkezleri
 • Ayak sağlığı merkezleri
 • Kuaför salonları
 • Huzur evleri

Ayrıca freelance olarak bütün bu kurumlar ile serbest çalışma olanakları da mevcuttur.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Konum
Essi Akademi- Buca Hakkında

Essi, güzellik, estetik ve kozmetik sektörlerinde en sağlıklı ve en etkili hizmetleri vermek, sektörün ihtiyacı olan iyi yetişmiş uzman estetisyenleri yetiştirmek ve dünyanın en kaliteli medikal estetik cihazlarını Türkiye’ye getirmek amacı ile 1994 yılında, Zübeyde Nacar tarafından kurulmuştur. İzmir’in ve Türkiye’nin en köklü güzellik ve estetik kuruluşlarından biri olan Essi, ilk olarak 1994 yılında Gaziemir şubesiyle hizmet vermeye başlamış, 1996’da Hatay şubesini; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Eğitim Kurumu olan T.C. M.E.B. Özel Essi Estetisyen ve Güzellik Uzmanlığı Kursu olarak açmış ve Estetisyen yetiştirerek sertifikalandırmıştır.

1996 yılından itibaren sektöre kazandırdığı binlerce uzman estetisyenden yüzlercesi, kendi merkez ve salonlarını kurarken Essi danışmanlığı sayesinde sektöre bir adım önde başlamışlardır. 2003 yılında merkezini Alsancak’a taşıyan ESSİ, bir yıl sonra Tıp Doktorlarına Medikal Estetik Eğitimi Kursunu vermek üzere T.C. Sağlık Bakanlığı bağlı Türkiye’nin 3.üncü Medikal Estetik Eğitim Merkezi’ni kurmuş, bu kurs programı durduruluncaya kadar yüzlerce tıp doktorunu “Medikal Estetik Hekimi” olarak mezun etmiştir. 1996 yılından itibaren Estetik cihazlar ithalat ve ihracatını kapsayan bir açılım yapan Essi; yüzlerce Güzellik Merkezi, Güzellik Salonu, SPA Merkezleri, Tıp Merkezleri ve Hastanelerin Güzellik ünitelerinin kurulumunu yapmıştır.

Bu faaliyetlerini 2008 yılında IGN (Intenational Group Nacar) firmasına devreden ESSİ, Güzellik Merkezi ve Salonları işletmeciliği ve Estetisyen Eğitimi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 2009 yılında Franchising vermeye başlayan Essi 2016 senesinin sonunda 30 şubeye ulaşmıştır.

Hızla yayılmaya devam eden Essi franchiseları ve merkezleri, Essi Gaziemir, Essi Alsancak, Essi Gaziemir, Essi Karşıyaka, Essi Torbalı-İzmir, Essi Antalya, Essi Bostanlı, Essi Bakü, Essi Kemalpaşa, Essi Kayseri, Essi Kadıköy, Essi Nişantaşı, Essi Bursa ile şube sayısını 2013 yılı itibarı ile toplam 20’ye çıkarmıştır. Son olarak Ege’nin en büyük Medikal Estetik Kompleksi “Essi Narlıdere Polikliniği” 1000m2 uygulama alanı, açık otoparkı ve mandalina bahçeleri içerisindeki huzur veren atmosferi ile 13 Nisan’da hizmete girmiştir.

 

Adres
Vali Rahmi Bey Mah. 315 Sk. No:124/A, Buca, İzmir
Telefon
0 (232) 448 40 08
E-Mail
buca@essiguzellik.com
Çalışma Saatleri
Haftaiçi : 08.00-18.00 | Cumartesi : 09.00-19.00 | Pazar : 10.00-17.00
Çevrimdışı Mesaj Gönder
* Göndermiş olduğnuuz mesajlara dönüt sağlanabilmesi için lütfen doğru iletişim bilgilerinizi giriniz.
- için yorum yapıyorsunuz.
Aldığınız eğitim nasıldı?
Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi?
Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi?
E-Mail Adresiniz İle Kaydolun

E-Mail veya Kurum Kodu İle Giriş Yapın
1
2
3
4
  Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Zamanı Ders Saat Sayısı Kalan Kontenjan Fiyat
alt yatay logo
Telif hakkı 2018 kursrehberi.net | Tüm hakları saklıdır.
Visa & MasterCard