Kursrehberi.Net
(değiştir) Üye Ol
Demirelli Spor İhtisas Kulubü
Demirelli Spor İhtisas Kulubü
İZMİR/KARŞIYAKA
0,0
Firma Puanı
Hakkımızda
Galeri
Kurslar
İletişim
Canlı Destek
Demirelli Spor İhtisas Kulübü
Demirelli Spor İhtisas Kulübü
Demirelli Spor İhtisas Kulübü
Demirelli Spor İhtisas Kulübü
Demirelli Spor İhtisas Kulübü
Demirelli Spor İhtisas Kulübü
Demirelli Spor İhtisas Kulubü kickboks kursu
kickboks kursu
4,3
( 1 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
kickboks kursu
Kick Boks tarihsel olarak Karate, Thai Boks (Tayland Boksu) ve batı boksu sporlarından geliştirilmiş, genellikle kendini savunma amacıyla, tekme ve yumruğa dayalı ayakta yapılan bir dövüş sporudur. 

     Kick Boksun temelleri Asya’da 2000 yıl öncelerine kadar uzanmaktadır. Japon Kick Boksu 1960’lı, Amerikan Kick Boksu 1970’li yıllarda ortaya çıkmıştır. Japon Kick Boksu 1993 yılında K1 haline gelmiştir. Tarihsel olarak Kick Boks, çeşitli geleneksel stillerin birleşiminden meydana gelmiş karma bir dövüş sporu olarak düşünülebilir. Bu yaklaşım 1970’li yıllardan beri artarak kick boks sporu popüler hale gelmiştir.     

1990’lı yıllardan beri ise Kick Boks, değişik dövüş tekniklerinin birleşmesiyle karma dövüş sporlarının ortaya çıkmasında  katkıda bulunmuştur.

Demirelli Spor Kulübü olarak Yetişkin ve Çocuk gruplarımızla Kickboks eğitimleri alabilmektesiniz. İletişim Sayfamızdan Ahmet Hoca ile görüşebilirsiniz.
 
Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
4,0
%0 %100 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
5,0
%100 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
4,0
%0 %100 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
4.3
Taha M.
03.02.2019
Hocalarımızın işlerindeki profesyonelliği tartışmasız! Özveri emek sabır ve guleryuzleriyle başarı merdivenlerini hızla tirmanmaniza çok yardımcı. Kalite başarı ve aile ortamını bir arada bulmak isterseniz tek adresiniz Demirelli Spor ve İhtisas Kulübüdür!
Bu yoruma katılıyor musunuz? (0) (0)
Demirelli Spor İhtisas Kulubü Karatedo Kursu
Karatedo Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Karatedo Kursu

‘Kara’ boş, ‘te’ el anlamında olup, silahsız el olarak bütünleştirilir. ‘Kara’ aynı zamanda ‘sonu gözükmeyen boşluk’ olarak da ifade edilmektedir. İlk olarak ‘tô’ Çin, ‘de’ el (Çin’in elleri) olarak isimlendirilmiştir. Daha sonra ‘Okinawa te’ (Okinawa’nın elleri) bir sonraki tanım da ise ‘Karate jutsu’ ifadesi kullanıldı. Burada ‘Karate’ karate, ‘jutsu’ da ‘tekniği’ anlamıyla karate tekniği olarak adlandırıldı.

En son şekillenmesi ve ifadesi ise ‘boş, silahsız el’ manasındadır. 

El, dünyanın pek çok kültüründe olduğu gibi Uzak Asya kültürlerinde de üretkenliğin sembolüdür. Zıtlık karşılığı olarak sıkılı yumruk gücün, çatışmanın sembolüyken; açık el üretkenliğin, erdemin, barışın ve dostluğun işareti olarak kabul edilir (Ying Yang örneği).

Kısaca karate, yani ‘açık el’ sözcüğü iyi niyet olgusunun öne çıktığı, barışçıl bir hareket olarak ifade edilebilir.

Karate-DO, kendi içerisinde geleneksel ve spor karate olarak ikiye ayrılır. Geleneksel Karate-DO, kişiyi kendisinin en iyisi olması çabası içerisinde tutan bir kişisel gelişim yoludur. Geleneksel Karate-DO’da yarışmacılık ve rekabet algısı yerine insanın egosunu kontrol edebilme becerileri öne çıkar. Spor Karate ise köklerini geleneksel Karate-DO’dan alan ancak olimpizm idealiyle hareket eden modern spor anlayışına sahiptir.

Spor Karate’de yarışmalar; bedensel becerilerin belirli hükümlerle değerlendirilmesi anlayışına dayanan, uluslararası evrensel sportif kurallar çerçevesinde yapılır. 

Olgunun savaşçı yanı; sadece kişinin kendi içindeki egosuyla savaşımını, kendisine, çevresine, canlı doğaya karşı saygılı ve adaletli olunması çabasını vurgular.

 

 

KİA

 

Kiai, tüm klasik uzak doğu mücadele ekolleri içerisin de kendisine özgü çalışma yöntemleriyle değerlendirilen , teknik bir çığlık biçimidir. 

     “KI” ve “AI” sözcüklerini Japon’ca orijininden incelediğimiz de “KI., iç güç, iç enerji” , “AI ., uyum” olarak tanımlanabilir.  Buna bir anlamda iç güçle sağlanan uyum, insanin kendisiyle bir bütün olarak kullanamadığı enerjilerini harekete geçirebilmesi hali de diyebiliriz.  İfade nin KIAAI seklin de yani bir “A” fazlasıyla yazılması çığlığa vurgudur.

   Karte aktivasyonu içerisin de aşağı karın (abdomen) kaslarını ani ve derinlemesine germek gerektiği haller de çok yararlı bir yöntem olarak ve çokça kullanılır. 

      KIAAI,  Karate Ka’nın zihnini yenme yenilme gibi kaygılardan temizlemesi , sadece hedefe ve o ana odaklanılmasında ciddi bir motivasyon sağlayıcı etkiye sahiptir. 

      Doğru zaman da ve doğru bir yöntemle dışa vurulan bir KIAAI çığlığı rakibin ilgi ve konsantrasyonunu bozucu etkisiyle hücum da ve savunma da avantajın ele geçirilmesine imkan sağlar. 

     KIAAI Karate aktivasyonunu tetikleyici etkileriyle gelişime  zemin yaratan önemli ve yararlı bir TEKNIK uygulamadır. 

     KIAAI sadece karate de değil ayni zaman da özel askeri ve polis gibi güvenliği ilgilendiren departman personelinin de bir savaş silahıdır.   Güvenlik personelini ilgilendiren KIAAI yöntemlerine sitemizin içeriğiyle örtüşmeyeceği için değinmek istemiyorum… 

    Adına KIAAI dediğimiz bu güç,  müsabaka esnasın da rakibi psikolojik bakımdan etkileyerek zayıf hale getirebilir.    Ancak doğru zaman da, doğru iç saundu yakalayarak  dışa vurulan bir KIAAI sadece bir değil, ayni anda bir çok kişiyi ruhsal ve fiziksel anlam da sarsarak etkisiz hale getirecektir. 

 

 

 

Geleneksel Karate çalışmaları üç ana grupta yapılır. Bunlar; kihoni kata ve kumitedir.

 

  1. Kihon :Temel teknik çalışmalarına verilen isimdir. Antrenör tarafından anlatılan Karate teknikleri sporcu tarafından uzun süre bol bol tekrar edilerek vücuda adapte edilmeli ve vücudun doğal refleksleri haline getirilmelidir. 

  2. Kata :Karate tekniklerinin belirli bir mantığa göre zincirleme dizilişinden oluşmuş, Karatenin bütün inceliklerini ortaya koyan hareketler topluluğudur. Çıraklıktan ustalığa gidildikçe zorlaşan katalar, çalışılan stile göre sayısı ve özellikleri göre farklılıklar gösterir.

  3. Kumite :Eşli çalışmalardır. Kihon ve Kata çalışmalarında öğrenilen tekniklerin uygulamasıdır. El ve ayak vuruşları, ayak süpürmeleri ve blok teknikleri uygulanırken rakibe asla vurulmaz. Tüm teknikler son derece kontrollü olarak uygulanır. Karatede kişinin ustalık derecesine göre gittikçe zorlaşan değişik kumite çalışmaları vardır. 

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Konum
Demirelli Spor İhtisas Kulubü Hakkında
Adres
1703 sokak no: 66 Karşıyaka-İzmir
Telefon
5559782767
E-Mail
bilgi@demirellispor.com
Çalışma Saatleri
Haftaiçi : 08.00-18.00 | Cumartesi : 09.00-19.00 | Pazar : 10.00-17.00
Çevrimdışı Mesaj Gönder
* Göndermiş olduğnuuz mesajlara dönüt sağlanabilmesi için lütfen doğru iletişim bilgilerinizi giriniz.
- için yorum yapıyorsunuz.
Aldığınız eğitim nasıldı?
Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi?
Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi?
E-Mail Adresiniz İle Kaydolun

E-Mail veya Kurum Kodu İle Giriş Yapın
1
2
3
4
  Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Zamanı Ders Saat Sayısı Kalan Kontenjan Fiyat
alt yatay logo
Telif hakkı 2018 kursrehberi.net | Tüm hakları saklıdır.
Visa & MasterCard