Kursrehberi.Net
(değiştir) Üye Ol
Anadolubeyi Spor Okulları
Anadolubeyi Spor Okulları
ANKARA/ALTINDAĞ
0,0
Firma Puanı
Hakkımızda
Galeri
Kurslar
İletişim
Canlı Destek

Tarihçe

09 Ekim 2012’de ülke sporunun gelişmesine katkıda bulunmak  amacıyla ANADOLUBEYİ SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ adı altında Nuri TAŞAlev ErRıdvan DANSUKGazel GÜVENMete TAŞ, Kaan KILINÇ ve Mehmet DOĞAN tarafından kurulup faaliyetlerine başladı.  Futbolda UEFA – FFP kuralının (Financial Fair Play – Kulüplerin kendi imkanlarıyla varlıklarını devam ettirme zorunluluğu) gittikçe önemli hale gelmesiyle birlikte Futbol Akademisini ve bu kapsamda faaliyet gösterdiği tüm branşlarda aynı ilke doğrultusunda geliştirme çalışmalarına hemen başlamıştır. Futbolda ilk şampiyonluğa 02.06.2013 tarihinde Ankara’da yapılan U13 liginde ve katıldığımız bu ilk müsabakalarda ulaşılmıştır. 2016 yılında U16 Futbol takımımız Türkiye 5.si olmuştur.

 

Anadolubeyi Spor Okulları Özel Basketbol Kursu
Özel Basketbol Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Özel Basketbol Kursu

BASKETBOL SPORU ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNİ NASIL ETKİLER? NELER KAZANDIRIR?

Sporcuları; başta basketbolu seçen gençlere bu sporun temel tekniklerini ve bu sporda ilerlemek isteyenlere basketbolun inceliklerini öğretmek.

Öncelikli olarak kulübümüze; Türk Sporuna ve Milli Takımlara yeni yetenekler kazandırmak.
Çocukluk döneminde spor faaliyetlerine katılımın çocuklar üzerinde birçok olumlu etkisi vardır. Sporla uğraşmak çocuklara etkili bir yaşam tarzı kazandırır, çocukların vücut sağlığını olumlu yönde etkiler.

Basketbol, fiziksel gelişimi güçlendirdiği gibi ruhsal olarak da rahatlamayı sağlayan önemli bir araçtır.

Basketbol sporu kemiklerin güçlenmesi ve kemik yoğunluğunu artırdığı gibi, fiziksel yeteneklerin de gelişmesini sağlar. Oyun akışında süre gelen koşu, zıplama gibi hareketler çocukların daha hızlı, daha çevik ve daha esnek olmalarını sağlar. Basketbol oynayan çocuklar, kendi vücut benliklerini anlama ve değerlendirme konusunda daha başarılıdırlar.

Basketbol, çocukların zekâ gelişimini olumlu ölçüde etkiler. Anlık karar verme, çevresinde gelişen olayları algılama kapasitesi gibi özelliklerinin artmasına yardımcı olur. Spor disiplini kazanan çocuklar entelektüel, kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlarken aynı zamanda stres ile başa çıkabilme, yüksek düzeyde konsantrasyon geliştirebilme becerileri kazanırlar.

Basketbol bir takım oyunudur, takımın herhangi bir üyesi görevini ihmal ederse takımın başarısı düşer. Çocuklar bu yüzden takım ruhuna uygun çalışmayı, birbirine göre hareket etmeyi öğrenirler. Bu da çocukların takım çalışması geliştirmelerini ve sosyal bir işlev kazanmalarını sağlar. Özgüveninin pekiştirmesi, kendini iyi hissettirmesi, takım içinde rahat olması bağımsızlık duygusunu artırır. Basketbol sporu ile uğraşan çocuklar küçük bir toplumda yaşamışçasına toplumla burada tanışırlar. Bu da onların toplumla uyum sağlamış ve bütünleşmiş kişilikler oluşturmalarını sağlar.

Çocuklar, basketbol gibi sporlarla uğraştıkları zaman kötü alışkanlıklar edinmekten uzak dururlar. Çünkü zamanlarını keyif alarak geçirdikleri bir uğraşları vardır. Takım arkadaşlarına hoşgörülü olma, ekip çalışmasında etkin olma, iyi iletişim kurma, kendi benliğini tanıma, her koşulda başarılı olma gibi bir çok olumlu ve onları etkin kılacak kişilik özellikleri ortaya çıkar.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Anadolubeyi Spor Okulları Özel Voleybol Kursu
Özel Voleybol Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Özel Voleybol Kursu

Voleybol Okulları

 Voleybol Okullarımızın amacı; eğitim kalitesinden ödün vermeden, mümkün olduğu kadar çok sayıda öğrenciye kaliteli bir ortamda spor yapma olanağı sağlamak ve öğrencileri takım kadrolarına hazırlamaktır. Çağdaş, güvenli ve sağlıklı spor alanlarında çocuklarımızın talep ve beklentilerini tam olarak karşılayarak koşulsuz sporcu memnuniyetini sağlayabilen, sporu yayabilen ve yaygın olarak yaptırabilen; centilmenlik ruhuna sahip, rakibine saygı duyan, kendisini önemseyen, çevresini koruyan, arkadaşlarını, ailesini, ülkesini seven ve milli takımlarda hizmet verebilmeyi de hedefleyen   sporcular yetiştirebilmektir.

  Eğitimimiz, yalnızca belirli bir spor branşını hedef alan teknik eğitim değil, öğrencilerin fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini kapsayan çok yönlü bir eğitimdir.  

 Voleybol okulundaki çalışma sistemi; gelişim dönemindeki öğrenciler üzerinde, yalnızca fiziksel çalışma ve gelişim ağırlıklı değildir. Öğrenciler spor yaparak sosyal bir çevre içinde kendilerini tanımak, bir ekibe katılmak, ekip üyesi olarak mücadele etmek, paylaşmak, öz çalışma disiplinini kazanmak fırsatını bulurlar.

   Voleybol Okullarına devam eden sporcuların belirli aralıklarla yapılan düzey belirleme testlerinin sonuçlarına bağlı olarak sporcular bir ileri düzeyde çalışan gruba katılabilir veya kendi gruplarında çalışmalarını sürdürebilirler.

  Çocuklara ve gençlere sevdikleri ve istedikleri şeyler için çalışmaları, fedakârlık ve mücadele etmeleri gerektiği bilincini aşılayarak, onlara, kendilerine hangi meslek ve kariyeri seçerlerse seçsinler faydasını görecekleri çalışma alışkanlık ve disiplinini kazandırmak. Spor kültürünü ve spor ahlakını genç yaşlarda kazandırıp, onların spor kültürünü genel kültürlerinin, spor ahlakını genel ahlaklarının birer parçası haline getirmelerini, rakiplerine ve emeğe saygı duymalarını sağlamak, galibiyet sevincini de, mağlubiyet üzüntüsünü de ölçülü yaşamaları gerektiğini öğreterek, onlara kültürel, ahlaki ve duygusal gelişim süreçlerinde kılavuz olmak.

   Spor yapabilecekleri, enerjilerini doğru yerlere yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak duracakları, zihnen ve bedenen sağlıklı bireyler haline gelmelerini sağlayacak ortam ve imkânları yaratmak.

 ANADOLUBEYİ SPOR KULÜBÜ  olarak voleybol kursu ile çocuklara takım oyuncusu olmayı, dengeli ve düzenli beslenmeyi, hedef  koymayı, hayatlarını planlamayı aşılayarak her alanda zamanı verimli kullanmayı öğretmeyi hedefliyoruz.

ANADOLUBEYİ SPOR KULÜBÜ  sporcularına, kendi iradesi ve rakibine karşı sağladığı psikolojik güç ile şiddet kullanmadan, başarı kazanmayı hedefler. Takımlar arasında file olması, rakibe yönelik şiddet eylemi ve düşüncesini uzaklaştırarak spor yapmanın disiplinini aşılar.
Voleybola küçük yaşlarda başlayan çocukların zekâsı antrenmanda yaptığı hareketlerle gelişmektedir. Voleybol kursu kötü alışkanlıklardan koruyarak çocukların doğru nefes alıp vermeyi öğrenmesini sağlamaktadır.

   Voleybol oynamak için uzun kas diye tabir edilen esnek vücut yapısına ihtiyaç duyulduğu için voleybol oynayan çocukların vücut şekli bu esnek form doğrultusunda gelişir. Bu sağlıklı fiziksel yapının yanı sıra çocuklar, sosyal olarak da dostluk, paylaşım, yardımlaşma gibi becerileri de voleybol okulumuzda kazanırlar.
Voleybol Okullarında Sporcu adayları, alanında uzman ve tecrübeli antrenörlerden eğitim alma imkânına sahip olmaktadır.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Anadolubeyi Spor Okulları Özel Taekwondo Kursu
Özel Taekwondo Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Özel Taekwondo Kursu

TAEKWONDO NEDİR?

Taekwondo Kore kökenli bir savaş sanatıdır ve karateye benzemektedir. Ve aynı zamanda da tekmeleme tekniklerine önem verilmektedir. Bunun arkasındaki neden de bacağın daha güçlü olması ve koldan daha uzun şekilde hareket etmesi mümkündür. Hedefiniz ne kadar uzaksa bacaklarınızı o kadar çok geliştirmeniz gerekmektedir. Taekwondoyu çevirdiğimizde anlamının “ayak yumruğu” olduğunu görmekteyiz.

 

ÇOÇUKLAR ÜZERİNDEKİ FAYDALARI 
Taekwondo eğitim ve disiplin sporudur. Çocuğunuzun içine kapanık duygularının dışa vurulması ve çekingenliğini atması için en önemli fırsattır. Saygı ve sevginin temelinin atılmasında büyük oranda  pay sahibidir.

Çocukta grup ve toplum psikolojisini geliştirerek ortak hareket etmeyi öğretir.

Çocuğunuz Taekwondo spor kulübüne adım attığı zaman Taekwondonun sırlar dolu ahlaki ve ruhi yapısıyla donanmış bir spor salonu ve arkadaş gurubu içerisinde kendisini bulur.
Çocuğunuzda eğlence ve arkadaşlığın sürdüğü bir yere ait olma duygusu oluşur.

Taekwondo sporu çocuğunuzun kendisine özgüvenini  geliştirir ve güçlülük duygusu sağlar. Sporcunun mücadele etme isteğini arttırır.

Çocukta kurallara uyma ve sistemli hareket etme alışkanlığı yerleşir.
Çocuğunuzun zihinsel ve bedensel gelişimini arttırarak derslerinde daha başarılı olmasını sağlar.
Hayatın zorluklarına karşı dayanıklılık ve direnme yeteneği kazandırır.
Taekwondo sporu yeteneği arttırır ve karar verme süresini çabuklaştırır.
Çocuğunuz hayatı boyunca hiçbir kimseyi düşman olarak görmeyeceği gibi asla bir düşmanı da olmaz.
Taekwondo çocuğunuzu gurur ve kibir gibi insani olmayan duygulardan uzak tutar. Alçak gönüllü ve mütevazı bir insan haline getirir.
Taekwondo grup psikolojisi katkısını en iyi şekilde sağlayarak ergenlik döneminin sorunsuz atlatılmasında en etkili yollardan biridir.
Çocuğunuzun hastalıklara karşı daha dayanıklı olmasını sağlar.
Taekwondo sporu yapan çocuklarınızın günlük yaşamda daha aktif, neşeli ve her şeyden daha fazla zevk ve heyecan duyduklarını, neşe dolu bir karaktere büründüklerini fark edeceksiniz.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Konum
Anadolubeyi Spor Okulları Hakkında

Tarihçe

09 Ekim 2012’de ülke sporunun gelişmesine katkıda bulunmak  amacıyla ANADOLUBEYİ SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ adı altında Nuri TAŞAlev ErRıdvan DANSUKGazel GÜVENMete TAŞ, Kaan KILINÇ ve Mehmet DOĞAN tarafından kurulup faaliyetlerine başladı.  Futbolda UEFA – FFP kuralının (Financial Fair Play – Kulüplerin kendi imkanlarıyla varlıklarını devam ettirme zorunluluğu) gittikçe önemli hale gelmesiyle birlikte Futbol Akademisini ve bu kapsamda faaliyet gösterdiği tüm branşlarda aynı ilke doğrultusunda geliştirme çalışmalarına hemen başlamıştır. Futbolda ilk şampiyonluğa 02.06.2013 tarihinde Ankara’da yapılan U13 liginde ve katıldığımız bu ilk müsabakalarda ulaşılmıştır. 2016 yılında U16 Futbol takımımız Türkiye 5.si olmuştur.

 

Adres
Doğanbey Mah. 19 Mayıs Stadyumu Altı Ulus 06250 Altındağ/ANKARA
Telefon
0 (530) 952 12 12
E-Mail
bilgi@anadolubeyi.org
Çalışma Saatleri
Haftaiçi : 08.00-18.00 | Cumartesi : 09.00-19.00 | Pazar : 10.00-17.00
Çevrimdışı Mesaj Gönder
* Göndermiş olduğnuuz mesajlara dönüt sağlanabilmesi için lütfen doğru iletişim bilgilerinizi giriniz.
- için yorum yapıyorsunuz.
Aldığınız eğitim nasıldı?
Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi?
Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi?
E-Mail Adresiniz İle Kaydolun

E-Mail veya Kurum Kodu İle Giriş Yapın
1
2
3
4
  Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Zamanı Ders Saat Sayısı Kalan Kontenjan Fiyat
alt yatay logo
Telif hakkı 2018 kursrehberi.net | Tüm hakları saklıdır.
Visa & MasterCard