Kursrehberi.Net
(değiştir) Üye Ol
Alkış Müzik ve Bale
Alkış Müzik ve Bale
İZMİR/KONAK
0,0
Firma Puanı
Hakkımızda
Galeri
Kurslar
İletişim
Canlı Destek

Özel Alkış

Müzik ve Bale Kursu

Müzik! Sema’dan Seda’ya yansıyan Sanat… Alkış Müzik ve Bale, mesleki deneyimleri doğrultusunda özümsedikleri kültürel geçmişimizi adeta bir öğreti olarak benimseyen yönetim/eğitim kadrosuyla İzmir sanat yaşantısına yeni bir soluk katmak üzere 2017 yılında kurulmuştur. Kurumumuz, sanatsal varlıklarını göz ardı etmeden geleceğe odaklı eğitim programlarıyla, çok sesliliği bir yaşam şekli olarak algılayan ve uluslararası müzik arenasında söz sahibi olabilecek öğrencileri yetiştirmeyi ilke edinmiştir. Hür düşünceye saygılı, his ve fikirlerini özgürce ifade edebilen ve yaratıcı yönleri desteklenen öğrencilerimizi eğiten deneyimli kadromuz, çalgı, ses ya da bale (dans) öğretiminin yanında gelecekte ülkemizi en üst seviyede temsil edecek sanatçı aday adaylarını da tespit edip Türk kültür yaşantısına kazandırmak için çalışmaktadır. Alanlarında dünyaca tanınmış yerli/yabancı sanatçılarla yapacağımız uzmanlık sınıfı (master class) çalışmalarımızla başlangıç seviyesindeki öğrencilerimize iz bırakan deneyimler yaşatırken ileri düzeydeki öğrenci ve konuk katılımcılarımızın da eğitim serüvenlerinde yeni pencereler açacağız. Adeta bir demokrasi laboratuvarı kimliğiyle seçkinleşen çocuk koromuz, isteğe bağlı verdiğimiz çok geniş yelpazedeki diğer çalgı derslerimiz, sadece şan eğitimi ile sınırlanmamış ses bölümümüz, modern dans eğitimini de kucaklayan bale bölümümüz ile İzmir’in Alsancağında etkin olan Alkış Bale ve Müzik, yaz aylarında gerçekleştireceği yurt içi ve yurt dışı müzik kamplarıyla da benzeri kurumlara örnek olacaktır. “Sanatkâr, toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır” diyen Mustafa Kemâl’in öğretileriyle şekillenen Alkış Bale ve Sanat, eğitim ilkeleri ve seviyesinden ödün vermeden uzun yıllar İzmir sanat yaşantısına hizmet edecek ve birbirinden değerli öğrencilerle yeni gelecekler kurgulayacaktır. Bütün sanatlar bir gün müzikle tek vücut olmak ister…

Alkış Müzik ve Bale Şan Eğitimi
Şan Eğitimi
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Şan Eğitimi

Şan Eğitimi

Ses çıkarmak, konuşmak, melodik sesler çıkarmak ve bunların en üst noktası olan şarkı söylemek, insanoğlunun ilk ve en eski anlaşma biçimidir. Bebeklikten başlayan bu süreç; insan bedenine yerleştirilmiş ses çıkarma enstrümanını en iyi şekilde kullanmakla meydana gelir. Bu enstrümanı en iyi, en verimli ve en sağlıklı şekilde kullanmak ise, aynı çalgı aleti öğrenmek gibi, kasları ve ses tellerini kontrol etme tekniği ve çalışmasını gerektirir. İşte bu tekniğe “şan tekniği” ve bu çalışmaya “şan çalışması” diyoruz.

Sadece sanatların birleşimi ve şarkı söylemenin en üst noktası olarak kabul edilen opera şarkıcılığı için gerektiği sanılan şan çalışmaları, aslında her tür şarkı söyleyen, profesyonel veya amatör ve hatta yüksek sesle konuşmak zorunda olan her birey için öğrenilmesi zorunlu bir çalışmadır. Kasların doğru çalıştırılması ve nefes tekniği ile başlayan şan çalışmaları, daha sonra güzel şarkı söyleme ve doğru diksiyon ile devam eder. Diyafram nefesi ile başlayan çalışmalar daha sonra rezonans boşluklarını kullanmak, ağız boğaz pozisyonlarını öğrenmek, hiç yorulmadan en yüksek, en rezonanslı ve en iyi duyulan sesi çıkarmayı deneyimlenmek ile devam eder. Bu çalışmalar kişiye, probleme, amaca uygun, yoğun nefes ve ses egzersizleri ile gerçekleşir. Bu çalışmaların tüm vücuda hükmetmek ile gerçekleştiğini öğrenmek ve bir süre sonra sesteki değişimi görmek, bu eğitimi alan her birey için çok büyük keyif ve motivasyondur. Seste meydana gelen tekniğe bağlı (Fiziksel, fizyolojik olmayan)sorunların (Çabuk kısılma, istenilen performansın sağlanamaması, bazı ses teli sorunları vb.) iyileşmesi de bu tekniği en iyi şekilde öğrenmekten geçer.

Ses tellerinin ve kas gelişiminin tamamlanması ile başlanabilen ses tekniği çalışmaları, aynı zamanda bu fizyolojik yapıları da bilmeyi gerektirir. Tüm bu teknik bilginin sonucunda şarkı söylemek ve ikna edici konuşabilmek, büyük bir keyif ve özgüvendir. İşte bu keyfi yaşamak, kendinizi geliştirmek, sınavlara hazırlanmak, yorulmadan ve sağlıklı şarkı söylemek, doğru repertuarı oluşturmak ve tekniğe bağlı ses sorunlarını gidermek için Alkış Müzik ve Bale çok doğru bir seçimdir.

Alkış Müzik ve Bale, her bölümde olduğu gibi şan eğitimi bölümünde de, opera kariyeri ve öğretmenlik kariyerini aynı anda yürüten çok kuvvetli bir ses eğitimi kadrosu ile çalışmaktadır. Sertifika programlı bu bölüm, opera – şan tekniği, ses eğitimi, repertuar, konservatuar hazırlık ve destek, konser repertuarı ve hazırlığı, amatör ses eğitimi ve ses tekniği sorunları konusunda en yetkin eğitim ve kadroya sahiptir.

Şarkı söylemenin ve güzel sesin keyfinde sizlerle buluşmak üzere…

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Alkış Müzik ve Bale Klasik Bale ve Dans Kursu
Klasik Bale ve Dans Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Klasik Bale ve Dans Kursu

T.C Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sınıflarımızda Sanat Dallarımızdan BALE ile tanışabilirsiniz. Balenin büyülü dünyasında, hazırlık, klasik bale , hobi ve yetişkin bale ile modern-çağdaş dans derslerimiz deneyimli ve profesyonel eğitmenler tarafından verilmektedir.

Sosyal bir ortamda, ruhsal ve bedensel gelişim için disiplinli, özverili, sanat tohumları atılan büyük bir dünyanın kapılarını aralandığı Bale Sanatı uzman kişiler tarafından verilerek, hobi ve ötesinde kazanımlar sağlayacak çalışma ve gelişme sunmaktadır. Bu da akademik ve bilinçli bir eğitim sistemi ile yapılmaktadır.

BALE yapmak, kas oluşumunu en doğru şekilde yapılandırmak, zarif, estetik, doğru postür oluşturup gelişim sürecinin en iyi şekilde tamamlanması sağlamaktadır.

Bale eğitimine mümkün olduğunca erken yaşta başlanmasını önerilmekle birlikte okulumuzun herhangi bir bölümünde öğrenim görmek için yaş sınırlaması bulunmaktadır.

Gerek hoşça zaman geçirmek gerekse Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bale eğitimi sertifikasına sahip olma imkânı kazanacaktır. En az 8 eğitim dönemi boyunca süren MEB. onaylı sertifika programını başarıyla bitiren ve diplomasını alan öğrencimiz Alkış Bale ve Müzik ya da dengi bir okulda uzman öğretici kadrosunda çalışabilecekleri gibi kendi özel bale kurslarını da açmaya hak kazanacaktır.

Hobi olarak bale yapmak isteyenler için hazırlık sınıflarımız okul öncesi öğrencilere baleyi ve müziği sevdirmek, vücut koordinasyonunu geliştirmek, disiplin ve fiziksel eğitimin dışında, beden dili ve müzik kulağının gelişmesini de sağlar.

Bu ciddiyet ve hassasiyetle her sanat dalında olduğu gibi planlı ve programlı ilerlediğimiz derslerimiz, yıl içerinde yaptıklarımızın sergilendiği yıl sonu gösterileri ile son bulmaktadır.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Alkış Müzik ve Bale Keman Kursu
Keman Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Keman Kursu

Çalgı çalmak, beynin, kasların ve neredeyse tüm eklemlerin birlikte yüklendikleri vücudun biyomekanik bir işlevidir şeklinde tarif edilebilir.  Bundan dolayıdır ki; eğitim/öğretim sürecini yürüten öğretmenin salt çalgı ya da müzik bilgisi öğrencinin gelişimi için yeterli olmayacaktır.  Fizik ve fizyoloji bilimlerinin de çalgı çalmaya yönelik kurallarının bu serüvende ağır başlı da olsa yer alması kaçınılmazdır.  Bundan ötürü Alkış Bale ve Müzik Okulu öğretim kadrosu, çalgı eğitimini pek çok parametrenin en iyi ve en doğru için birleştiği edebi bir kompozisyon gibi görmektedir.

Gerek hoşça zaman geçirmek gerekse Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika programı keman eğitimimizde günümüz çağdaş müzik eğitim evreninde kullanılan öğretim metotlarından Japon Pedagog Shinichi Suzuki’nin sistemi temel olarak alınmıştır.  Ayrıca, Henry Schradieck, Otakar Sevcik, Ömer Can, Carl Flesh, Rudolph Kreutzer, Henrich Ernst Kayser, Mathieu Crickboom gibi keman eğitim tarihinin yapı taşlarını oluşturan pedagogların eğitim yöntemlerinden de yararlanılmaktadır.  Öte yandan Johannes Brahms, Ludvig van Beethoven, Wolfgang Amadeus Mozart, Firedrich Seitz, Antonio Vivaldi, Ferdinand Küchler, Oskar Rieding gibi bestecilerin de yapıtları gerek özel dersler gerekse Milli Eğitim Bakanlığı Sertifika Programı çerçevesinde öğrencilere verilecektir.

Keman eğitimine mümkün olduğunca erken yaşlarda başlanması önerilmekle birlikte okulumuzun her hangi bir bölümünde öğrenim görmek için yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Dolayısıyla, bize güvenen her öğrencimiz, hiçbir zaman müzik için geç kalınmamıştır ilkesiyle ve yaşı bir başarı göstergesi gibi algılanmadan aynı özenle eğitilmektedir.

En az 8 eğitim dönemi boyunca süren Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Sertifika Programı’nı başarıyla bitiren ve diplomasını alan öğrencilerimiz, Alkış Bale ve Müzik ya da dengi bir okulda uzman öretici kadrosunda çalışabilecekleri gibi kendi özel müzik okullarını da açmaya hak kazanacaklardır.

Hobi olarak dahi keman çalmayı bilinçle öğrenen müzik sevdalıları ve gelecekte müzik yaşantımızı şekillendirecek biri diğerinden başarılı virtüözler yetiştirmek dileğiyle.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Alkış Müzik ve Bale Vurmalı Çalgılar Kursu
Vurmalı Çalgılar Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Vurmalı Çalgılar Kursu

Çalgı çalmak, beynin, kasların ve neredeyse tüm eklemlerin birlikte yüklendikleri vücudun biyomekanik bir işlevidir şeklinde tarif edilebilir.  Bundan dolayıdır ki; eğitim/öğretim sürecini yürüten öğretmenin salt çalgı ya da müzik bilgisi öğrencinin gelişimi için yeterli olmayacaktır.  Fizik ve fizyoloji bilimlerinin de çalgı çalmaya yönelik kurallarının bu serüvende ağır başlı da olsa yer alması kaçınılmazdır.  Bundan ötürü Alkış Bale ve Müzik Okulu öğretim kadrosu, çalgı eğitimini pek çok parametrenin en iyi ve en doğru için birleştiği edebi bir kompozisyon gibi görmektedir.

Gerek hoşça zaman geçirmek gerekse Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika programı bateri (vurmalı çalgılar) eğitimimizde günümüz çağdaş müzik eğitim evreninde kullanılan öğretim yöntemlerinden ve güvenilirliği dünyaca tanınmış London College of Music Drum Method kaynağından yararlanılmaktadır.  Ayrıca öğrenci seviye atladıkça kendisine ilgi duyduğu her tür müziğe aktif olark eşlik etme olanakları verilecektir.

Bateri (vurmalı çalgılar) eğitimine mümkün olduğunca erken yaşlarda başlanması önerilmekle birlikte okulumuzun her hangi bir bölümünde öğrenim görmek için yaş sınırlaması bulunmamaktadır.  Dolayısıyla, bize güvenen her öğrencimiz, hiçbir zaman müzik için geç kalınmamıştır ilkesiyle ve yaşı bir başarı göstergesi gibi algılanmadan aynı özenle eğitilmektedir.

En az 8 eğitim dönemi boyunca süren Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Sertifika Programı’nı başarıyla bitiren ve diplomasını alan öğrencilerimiz, Alkış Bale ve Müzik ya da dengi bir okulda uzman öretici kadrosunda çalışabilecekleri gibi kendi özel müzik okullarını da açmaya hak kazanacaklardır.

Hobi olarak dahi bateri çalmayı bilinçle öğrenen müzik sevdalıları ve gelecekte müzik yaşantımızı şekillendirecek biri diğerinden başarılı virtüözler yetiştirmek dileğiyle.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Alkış Müzik ve Bale Piyano Kursu
Piyano Kursu
0,0
( 0 değerlendirme )
Kurs Puanı
Online Eğitim
Web, Tablet, Cepten Ulaşılabilir
Sertifikalı Kurs
teklif al
Kurs Bilgisi Yorumlar İndirim / Kampanyalar
Piyano Kursu

Çalgı çalmak, beynin, kasların ve neredeyse tüm eklemlerin birlikte yüklendikleri vücudun biyomekanik bir işlevidir şeklinde tarif edilebilir.  Bundan dolayıdır ki; eğitim/öğretim sürecini yürüten öğretmenin salt çalgı ya da müzik bilgisi öğrencinin gelişimi için yeterli olmayacaktır.  Fizik ve fizyoloji bilimlerinin de çalgı çalmaya yönelik kurallarının bu serüvende ağır başlı da olsa yer alması kaçınılmazdır.  Bundan ötürü Alkış Bale ve Müzik Okulu öğretim kadrosu, çalgı eğitimini pek çok parametrenin en iyi ve en doğru için birleştiği edebi bir kompozisyon gibi görmektedir.

Gerek hoşça zaman geçirmek gerekse Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika programı piyano eğitimimizde günümüz çağdaş müzik eğitim evreninde kullanılan öğretim yöntemlerinden Carl Czerny, Charles Louis Hanon, Anna Magdalena Bach, Muzio Clementi ve Adnan Saygun’un başlangıç ve ileri seviye çalışmaları temel olarak alınmıştır.  Ayrıca, müzik tarihinde piyano odaklı eserler yazmış, Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Friedrich Kuhlau, Ludvig van Beethoven, Robert Schumann, Frederic Chopin gibi bestecilerin de yapıtları gerek özel dersler gerekse Milli Eğitim Bakanlığı Sertifika Programı çerçevesinde öğrencilere verilecektir.

Piyano eğitimine mümkün olduğunca erken yaşlarda başlanması önerilmekle birlikte okulumuzun her hangi bir bölümünde öğrenim görmek için yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Dolayısıyla, bize güvenen her öğrencimiz, hiçbir zaman müzik için geç kalınmamıştır ilkesiyle ve yaşı bir başarı göstergesi gibi algılanmadan aynı özenle eğitilmektedir.

En az 8 eğitim dönemi boyunca süren Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Sertifika Programı’nı başarıyla bitiren ve diplomasını alan öğrencilerimiz, Alkış Bale ve Müzik ya da dengi bir okulda uzman öretici kadrosunda çalışabilecekleri gibi kendi özel müzik okullarını da açmaya hak kazanacaklardır.

Hobi olarak dahi piyano çalmayı bilinçle öğrenen müzik sevdalıları ve gelecekte müzik yaşantımızı şekillendirecek biri diğerinden başarılı virtüözler yetiştirmek dileğiyle.

Genel Değerlendirme
Eğitmen
( Aldığınız eğitim nasıldı? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kaynak
( Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Kurumsallık
( Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi? )
0,0
%0 %0 %0 %0 %0
Öğrenci Geri Bildirimleri
Sırala
Yorum Yap
Konum
Alkış Müzik ve Bale Hakkında

Özel Alkış

Müzik ve Bale Kursu

Müzik! Sema’dan Seda’ya yansıyan Sanat… Alkış Müzik ve Bale, mesleki deneyimleri doğrultusunda özümsedikleri kültürel geçmişimizi adeta bir öğreti olarak benimseyen yönetim/eğitim kadrosuyla İzmir sanat yaşantısına yeni bir soluk katmak üzere 2017 yılında kurulmuştur. Kurumumuz, sanatsal varlıklarını göz ardı etmeden geleceğe odaklı eğitim programlarıyla, çok sesliliği bir yaşam şekli olarak algılayan ve uluslararası müzik arenasında söz sahibi olabilecek öğrencileri yetiştirmeyi ilke edinmiştir. Hür düşünceye saygılı, his ve fikirlerini özgürce ifade edebilen ve yaratıcı yönleri desteklenen öğrencilerimizi eğiten deneyimli kadromuz, çalgı, ses ya da bale (dans) öğretiminin yanında gelecekte ülkemizi en üst seviyede temsil edecek sanatçı aday adaylarını da tespit edip Türk kültür yaşantısına kazandırmak için çalışmaktadır. Alanlarında dünyaca tanınmış yerli/yabancı sanatçılarla yapacağımız uzmanlık sınıfı (master class) çalışmalarımızla başlangıç seviyesindeki öğrencilerimize iz bırakan deneyimler yaşatırken ileri düzeydeki öğrenci ve konuk katılımcılarımızın da eğitim serüvenlerinde yeni pencereler açacağız. Adeta bir demokrasi laboratuvarı kimliğiyle seçkinleşen çocuk koromuz, isteğe bağlı verdiğimiz çok geniş yelpazedeki diğer çalgı derslerimiz, sadece şan eğitimi ile sınırlanmamış ses bölümümüz, modern dans eğitimini de kucaklayan bale bölümümüz ile İzmir’in Alsancağında etkin olan Alkış Bale ve Müzik, yaz aylarında gerçekleştireceği yurt içi ve yurt dışı müzik kamplarıyla da benzeri kurumlara örnek olacaktır. “Sanatkâr, toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır” diyen Mustafa Kemâl’in öğretileriyle şekillenen Alkış Bale ve Sanat, eğitim ilkeleri ve seviyesinden ödün vermeden uzun yıllar İzmir sanat yaşantısına hizmet edecek ve birbirinden değerli öğrencilerle yeni gelecekler kurgulayacaktır. Bütün sanatlar bir gün müzikle tek vücut olmak ister…

Adres
Dr. Mustafa Enver Bey Caddesi No:1/1 D. 601 Alsancak/İzmir
Telefon
02324221920
E-Mail
info@alkisizmir.com
Çalışma Saatleri
Haftaiçi : 08.00-18.00 | Cumartesi : 09.00-19.00 | Pazar : 10.00-17.00
Çevrimdışı Mesaj Gönder
* Göndermiş olduğnuuz mesajlara dönüt sağlanabilmesi için lütfen doğru iletişim bilgilerinizi giriniz.
- için yorum yapıyorsunuz.
Aldığınız eğitim nasıldı?
Verilen kaynaklar güncel ve yeterli miydi?
Teknik ve idari anlamda kurum sorumluluklarını yerine getirdi mi?
E-Mail Adresiniz İle Kaydolun

E-Mail veya Kurum Kodu İle Giriş Yapın
1
2
3
4
  Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Zamanı Ders Saat Sayısı Kalan Kontenjan Fiyat
alt yatay logo
Telif hakkı 2018 kursrehberi.net | Tüm hakları saklıdır.
Visa & MasterCard